pmlody

Pionier e-mobilności
Ale to jest niepokojące. Jak często trzeba naprawiać zawieszenie?
Niepokojące? Patrząc na drogi, po jakich jeżdżę to powiedziałbym - normalne. W innych autach robiłem częściej i więcej. Tu tylko 2 wahacze wymienili z tyłu, raz jeden raz drugi.
 

xgnz1

Nowy na Forum
Cześć,
Usiłuję wykupić AC dla Tesli Model 3 Long Range 2020. Poprzedni właściciel kupił ją w salonie w Niemczech, w dowodzie była wpisana moc 153kW. Dziś byłem ją przerejestrować na siebie i aby mieć z głowy wszystkie formalności chciałem wykupić AC. Żaden ubezpieczyciel nie ma do wyboru LR o mocy 153kW, ubezpieczyciel chce ode mnie skan dowodu, na który aktualnie przyszło mi czekać 2 tygodnie. Czy spotkał się ktoś z podobnym problemem?
 

zibizz1

Pionier e-mobilności
@xgnz1 Wzięta została suma maksymalnych mocy w ciagu 30 minut
1729016176731.png

Tu masz CoC:
 

cooler

Pionier e-mobilności
Czy wyciszenie nadkoli w TM3 coś daje i czy to narusza gwarancję? @cooler Ty chyba wyciszałeś?
Wyciszałem nadkola, trochę to dało, ale bez rewelacji. Generalnie panuje opinia że przez sportowe nastawy zawieszenia to auto jest trudne do wyciszenia (wersja Pre-HL) gdyż to co słyszysz to głównie szumy powietrza (te mi mało przeszkadzają, najbardziej te od dachu szklanego) oraz właśnie wibracje od opon przenoszone przez zawieszenie (szumy z buczeniem od nawierzchni, np beton - tych nie znoszę).
ALE:
Ja mam słuch muzyczny i generalnie wszystkie samochody oprócz tych z VAG wyciszałem i zwykle nie do końca jestem z efektów zadowolony. Zresztą: po hype na M3HL się przejechałem i też dla mnie jest bez rewelacji, dalej jest hałas od kół, a w dodatku na 100% jakbym założył Michelin PS4 lub Falken F520 to było by jeszcze głośniej, a na e-Primacy bałbym się jeździć tak jak się Teslą M3 powinno jeździć :)
 

blazej

Pionier e-mobilności
Że niby VAG takie ciche? Chyba tylko Audi. Bo np. Tiguan na pewno cichy nie jest. No ale na najważniejsze pytanie nie odpowiedziałeś - jak to się ma do gwarancji?

W TM3 HL w zasadzie szumy od wiatru prawie nie istnieją. Słychać tylko opony i wg mnie wcale te e-primacy ciche nie są. Przy szybkiej jeździe to już trochę przeszkadza i z chęcią bym ten hałas trochę ograniczył.
 

cooler

Pionier e-mobilności
Że niby VAG takie ciche? Chyba tylko Audi. Bo np. Tiguan na pewno cichy nie jest. No ale na najważniejsze pytanie nie odpowiedziałeś - jak to się ma do gwarancji?
Te nadkola wyciszali mi na samym początku właśnie w Tesli, więc zakładam że przynajmniej ja mam dupochron. Generalnie wydawało by się że naklejając coś na plastikowe nadkola nic nie psujesz, więc dlaczego miało by nie mieć gwarancji?
I tak, podoba mi się podejście Audi do wyciszania, nawet A4 z pojedyńczymi szybami nie jest tak głośno jak w Tesli czy Japońcach a powyżej jest tylko lepiej, Passata pamiętam też jako ciche auta, Natomiast skoda to masakra, nawet Superb był dla mnie beznadziejny.
Audi wycisza to co trzeba, hałasy od drogi, ma też fajne uszczelki na dole drzwi, którymi sporo hałasu się dostaje
 

cooler

Pionier e-mobilności
Czy ktoś mi może powiedzieć kiedy włącza się podgrzewacz kamery przedniej? Dziś mi zaparowała a nie wiem czy to tak jak podgrzewanie lusterek - razem z szybą tylną?
Jak dla mnie to ona pracuje cały czas gdy działa ogrzewanie kabiny.
 
Top