bart_zaw

Posiadacz elektryka
Cześć, jutro odbieram tm3LR z Ząbek. Powiedziano mi że prawdopodobnie będę miał ok.30% naładowania. Będę jechał do Wrocławia. Podpowie ktoś z doświadczenia gdzie się najlepiej naładować aby nie stracic czasu ani nerwow?;)
Pod Decathlon masz 80kw - 6 stanowisk + obok McDonald, BP na kawę. Odległość od Tesla prawie żadna i tam od razu wylatujesz na obwodnicę w kierunku Wrocław/Poznań/Kraków itd. Omijasz miasto (pomijając korki rano ale już wakacje więc nie ma dramatu).
 

krzyss

Pionier e-mobilności
Wygląda dobrze, jeśli będę slabo naładowany to tam faktycznie spróbuję. Kiepsko z tym że czasem ladowarki mogą nie działać. Co jadę na oparach na kilka % a tam nie działa?;)
Laweta… ale malo kto na niej laduje. Zwyczajnie w Polsce nie wolno jechac do ostatniego % w baterii.
No i teslowe SuC z definicji dzialaja dobrze. Orleny zle, ionity ma pewnie z 70% sprawnosci.
Ogolnie zle nie jest a bedzie lepiej :)
 

bwegner

Nowy na Forum

6a8

Posiadacz elektryka
Generalnie chodzi o przypadki unieruchomienia samochodu, i jest opisane dokładnie w "co jest objęte .. "
Problem z kołem - możesz dzwonić ( jak dotąd nie udało mi się zdobyć informacji, jak wygląda scenariusz działania w przypadku samochodu zaparkowanego na wąskiej uliczce , równolegle do krawędzi jezdni, pomiędzy innymi, 10 cm od krawężnika, i uszkodzonym kołem od strony krawężnika :confused: ). Ale rozładowany akumulator trakcyjny ( "co nie jest objęte... ") - już nie.
Na razie większość samochodów u nas - jest na gwarancji, ciekawe jakie będą opcje po.

Jak dla mnie morał z tego jest jeden : swoje assistance z ubezpieczenia - trzeba mieć.

Chętnie poczytam o tym jak to w praktyce wygląda, może ktoś się podzieli przeżyciami.
 

Michal

Moderator
Ogólnie można powiedzieć, że przypadki "gwarancyjne" podlegają pod assistance Tesli. Jak padł mi 12V accu na początku użytkowania, to na ich koszt przyjechała laweta i zabrała auto do serwisu.
 

broz_tito

Zadomawiam się
Jak to jest ładowaniem baterii do 100%
Zgodnie z instrukcją powinno się ładować na full tylko przed trasą. Tylko co to znaczy? Trzeba przejechać określony dystans? Utrzymywać średnia prędkość?
Czy jak zrobię 20km w ciągu godziny w mieście to trasa?
 

Michal

Moderator
Obejrzyj:
 

pawcjo

Posiadacz elektryka
Jak to jest ładowaniem baterii do 100%
Zgodnie z instrukcją powinno się ładować na full tylko przed trasą. Tylko co to znaczy? Trzeba przejechać określony dystans? Utrzymywać średnia prędkość?
Czy jak zrobię 20km w ciągu godziny w mieście to trasa?
Przed trasą czyli naładować i jechać. Chodzi o to, żeby nie utrzymywać zbyt długo stanu, kiedy bateria jest naładowana na 100% bo to jej szkodzi. Przynajmniej na taką trasę, która zużyje 15-20%.
 

TDEV

Zadomawiam się
Orientuje się ktoś kiedy mają ruszyć superchargery na Radzymińskiej ?
Przedwczoraj odbierałem swoją pierwszą Teslę Y, Pan Piotr, który mi ją wydawał, powiedział, że ponoć za dwa tygodnie mają ruszyć...zobaczymy:):unsure:
A jeśli chodzi o ładowanie to miała 50% i podjechałem na SC do Hotelu REGENT, faktycznie na minus 5 poziom. Czekałem dosyć długo bo obydwa stanowiska były zajęte. Przy okazji porozmawiałem z przemiłym właścicielem T X , który to właśnie u w/w Zachara robił test tego X.
Na drugim stanowisku była T S na ukraińskich blachach...poczekałem sobie dłuuuuuggggooo aż panienki wróciły, po czym w niecałe chyba 30 minut doładowałem do 100% bo trasa przede mną ponad 400 km...Dodam, że oczywiście w aplikacji była informacja, że Tesla dała mi (i wszystkim kupującym) 150 km ładowania gratis:D. A tak pół żartem pół serio, to kupiłem Teslę by w końcu nie płacić Obaj....i za benzynkę;):giggle::p
 

Attachments

  • 1688042339276.jpeg
    1688042339276.jpeg
    795,9 KB · Liczba wyświetleń: 57
  • 1688042339149.jpg
    1688042339149.jpg
    1,4 MB · Liczba wyświetleń: 51
  • 1688042339177.jpg
    1688042339177.jpg
    316,8 KB · Liczba wyświetleń: 55
  • 1688042339204.jpg
    1688042339204.jpg
    343,3 KB · Liczba wyświetleń: 50
  • 1688042339242.jpeg
    1688042339242.jpeg
    1,8 MB · Liczba wyświetleń: 54
Last edited:
Top