Tesla - awaryjność - co się zepsuło i po jakim przebiegu.

krzyss

Pionier e-mobilności
TM3 SR+ LFP 12/2020
Przebieg 97000

Przy odbiorze brak uwag.
Jedyny serwis przy 90 tys zwiazany z bledem "ladowanie DC niedostepne" (akurat na wyjezdzie). Blad zniknal po kilku godzinach i auto sie normalnie ladowalo na DC ale serwis zgloszony. Wymieniono kabel.
Wymienili Ci na gwarancji mimo przebiegu 90kkm ? Czy placiles ?
 

KrzyCh

Posiadacz elektryka
Jak przy odbiorze zauważyłeś źle ustawioną zbieżność ? Czy po pierwszej jeździe ?Z ciekawości pytam ?
Przy jeździe na pierwszych kilometrach. Napisałem, że przy odbiorze bo to było w trakcie tych 24h, ktore dają na zgłoszenie uwag wszelakich. Na początku myślałem, że tylko kierownica nie jest na wprost, ale potem zauważyłem, że też nie prowadzi się idealnie na wprost i trzeba korygować cały czas. Zgłosiłem objawy i przy odbiorze z naprawy powiedzieli mi, że skorygowali i jest ok.
 

Bronek

Pionier e-mobilności
Te 24 h wlasciwie praktycznego znaczenia nie mają. Może w Sądzie ^ jakiejś grubej sprawie np odstąpienia od umowy itp ? Zglaszac mozna później bez obaw bo jak uczy doswiadczenie gwarancja działa i to bez upierdliwosci jak w innych markach czasem byww.

Po drugie, ten wątek powinien być traktowany i postrzegany jak np Szpital, czy poczekalnia w Przychodni. Gdzie mamy skomasowanie chorób i przypadlosci, hipochondrii, przewrażliwienia i obaw itd
To nie oznacza, że większość jest chora lub jest pandemia. Nie mamy "amerykanskiej" natury gdzie nawet powitanie jest optymistyczne. My zaczynamy rozmowy od narzekania.

Po trzecie warto pisać, bo moze coś bedzie powtarzalne jak kiedyś skrzypienie, odchodzący lakier itd
 

tuwxyz

Fachowiec
TM3 LR 2021 marzec

2021.05 (wady zgłoszone przy odbiorze, serwis mobilny)
Zaprawki tylny zderzak
Zaprawki zawiasy tylnych drzwi (były niepomalowane)
Regulacja prawych tylnych drzwi

2022.07
Słupek lewych drzwi - luźne elementy wew. (sam rozwaliłem - naprawili za darmo)
Czujniki ciśnienia i temperatury płynu chłodniczego (akcja serwisowa)
o-ring podnośnika tylnej klapy (akcja serwisowa)

2023.02
Słupek lewych drzwi - luźne elementy wew. (powtórka z rozrywki)
Wyważenie i geometria kół (przy wymianie opon ścięte krawędzie zewnętrzne na przedniej osi)

2023.10
Wymiana podnośnika szyby w prawych przednich drzwiach (wolno podnosiło szybę)
Filtry kabinowe (tylko zakup - sam wymieniałem)

63kkm - wszystkie naprawy w ramach gwarancji, zapłaciłem tylko za filtry kabinowe

UPDATE:
2024.02
right front upper control arm assembly
left front upper control arm assembly
link latteral left lower front
link latteral right lower front
geometria
0PLN - wymiana w ramach gwarancji, bo zaczęło hałasować

64.6 kkm
 
Last edited:

Darek1

Posiadacz elektryka
U mnie TM3 RWD 2022 Q2 z hakiem 50kkm garażowany pod chmurką
na gwarancji:
po około 20kkm
wiązka haka dawała sygnał jakby byłą źle podięta przyczepa - wymiana wiązki i gniazda
reflektor przedni migotał przez około minutę po włączeniu - wymiana reflektora
gniazdo ładowania nie zatrzaskiwało wtyczki - wymiana gniazda na zaktualizowaną wersję
czekają na zrobienie:
przyszła zima i znowu wiązka haka daje te same błędy
klapka portu ładowania nie otwiera się po naciśnięciu

Poza powyższymi, w sumie drobnymi awariami, samochód kula się wesoło i bezawaryjnie. Gorzej, że już tylko 30kkm pełnej gwarancji zostało
 

Jogur

Fachowiec
TMS/2015
1. 50 kkm - wymiana silnika - gwiżdżące łożyska - na gwarancji (Norymberga)
2. 60-70 kkm - wymiana "zębatki" do wysuwania klamki - 3 klamki wymienione samodzielnie
3. 160 kkm - wymiana wszystkich wahaczy przód - prywatnie po gwarancji, Poznań, zamienniki (nie polecam)
4. 175 kkm - wymiana aku trakcyjny/12v - na gwarancji (Ząbki)
5. 205 kkm - wymiana MCU1 na MCU2/IC/itp - po gwarancji, (Ząbki) - awarii nie było, ale IC zaczął już "ciec"
6. 210 kkm - wymiana wahaczy przód dół - prywatnie, samodzielna wymiana, oryginały z serwisu

TM3P/2022
35 kkm - żadnej awarii czy wymian
ale
- zgłoszenie na niesprawne działanie HVAC, przy obiegu zamkniętym i AC paruje jak wściekłe, TMS przy tym samym ustawieniu jest OK, filtry nowe

TMY/2023
4 kkm - żadnej awarii czy wymian
ale
- "trzeszczy" fotel kierowcy a dokładnie ten uchwyt pasa bezpieczeństwa od strony podłokietnika ocierający o bok siedziska
- parowanie szyb przy ustawieniach HVAC jak w TM3P
 

Bartłomiej S

Posiadacz elektryka
Tesla Model 3 LONG Range 2023 Q1 odebrana 19 marca.

Na ten moment nastukane 30 000 przebiegu. Na gwarancji wymieniona tulejka szyny fotela bo zaczął skrzypiec w trakcie jazdy. Wymiana w ciągu 1 godziny. Zero problemów z serwisem, bardzo fachowe podejście i wyjaśnione co i dlaczego było powodem awarii.
 

Bronek

Pionier e-mobilności
A mi zniknęło Zgłoszenie serwisowe. Zgłosiłem brak ikon na tylnym ekranie.
I nie ma zgłoszenia (Warszawa)
Został chat z ostatnim postem, że się przyjrzą jeszcze. Wiadomo, że pierwsze pytania były czy restartowałem.
To nic pilnego ale.
 

slaveq

Pionier e-mobilności
To ja opiszę co u mnie się działo TM3 LR Q2 2021 przebieg 37k:

1) lipiec 2021 - serwis mobilny, regulacja drzwi i klapy bagażnika (na gwarancji)
2) wrzesień 2021 - serwis mobilny, wyłamany zaczep trójkąta plastikowego przy lusterku (na gwarancji)
3) październik 2021 - serwis Ząbki, błąd ładowania DC, coś poprawili ale błąd wrócił i ... (na gwarancji)
4) kwiecień 2022 - błąd ładowania DC, wymiana wiązki (przy okazji zainstalowałem homelink), od tej pory błąd nie występuje (na gwarancji)
5) sierpień 2023 - serwis mobilny, woda we frunku przy dużych ulewach. Pan poprawił zatrzask klapy i problem już nie wraca.
6) wrzesień 2023 - wymiana łożyska w przednim kole , prawdopodobnie z racji tego że auta nie oszczędzam to gdzieś na polnej drodze je rozwaliłem. Koszt na oryginalnych częściach 1200 zł.

Łączny koszt serwisów ~2200 zł

1) 1200 zł - łożysko
2) 400 zł - filtry kabinowe (wymieniłem samemu)
3) 380 zł - przegląd po dwóch latach w evrepairgarage
4) 200 zł - przesmarowanie prowadnic klocków po roku eksploatacji

Jestem całkiem zadowolony. Gdyby serwis był bliżej to już zupełnie. Dodam, że przegląd peugeota po roku kosztował mnie 790 zł i w zasadzie obejmował wymianę filtra kabinowego.
 
Top