Jaceq

Posiadacz elektryka
Pytanie do osób które zamawiały TMY RWD po wejściu nowych cen. Czy ktokolwiek dostał już VIN i/albo przywidywaną datę odbioru?

Z tego co widzę dużo ludzi dostało VIN dla aut zamawianych w styczniu, ale zawsze były to LR lub performance. Nie zauważyłem, żeby ktoś pisał o otrzymaniu VIN dla RWD. Jak to wygląda?
Zamawiałem 24.01 niebieską TMY RWD. Nie mam VIN, jedynie przybliżony termin dostawy "luty-marzec". Proponuję uzbroić się w odrobinę cierpliwości. Około 3 miesięcy to jest obecnie naprawdę szybki termin otrzymania zamówionego auta.. W czasach jeszcze przed-covidowych i przed-kryzysowych zdażyło mi się zamawiać auta i zazwyczaj było to około 4 miesięcy oczekiwania. Obecnie większość marek każe czekać do roku (!) albo i dłużej. Miałem zamówienie na Citroena e-C4 złożone na początku lipca, pierwotnie auto miało przyjechać w listopadzie-grudniu ale do połowy stycznia jeszcze nie trafiło do produkcji.. Tutaj minęło raptem kilka dni od zamówienia - nie ma co panikować. Być może niektórzy szczęśliwie trafili w konfigurację auta, które na przykład akurat już było w produkcji lub faktycznie jedzie z Berlina i ma bliżej albo jeszcze coś innego. Żadna z fabryk Tesli raczej nie stoi i nie czeka na kilka zamówień z Polski żeby wystartować z produkcją natychmiast po kliknięciu.
 

Jaceq

Posiadacz elektryka
No to u mnie to inaczej wygląda. Napisali mi że po weryfikacji leasingu przekażą moje zamówienie do realizacji. Nie wiem o co chodzi...pisałem dwa maile, próbowałem się wielokrotnie dodzwonić. Nie mam pomysłu jak się z nimi skontaktować.
Zgaduję, że przy zamawianiu wybrałeś "leasing" nie "gotówka". W takim przypadku podejrzewam, że najpierw muszą przeprocesować Twój wniosek leasingowy, przynajmniej wstępnie, żeby puścić zamówienie dalej. Nie znam procedur Tesli tak tylko przypuszczam.
 

brodiro

Zadomawiam się
Zamawiałem 24.01 niebieską TMY RWD. Nie mam VIN, jedynie przybliżony termin dostawy "luty-marzec". Proponuję uzbroić się w odrobinę cierpliwości. Około 3 miesięcy to jest obecnie naprawdę szybki termin otrzymania zamówionego auta.. W czasach jeszcze przed-covidowych i przed-kryzysowych zdażyło mi się zamawiać auta i zazwyczaj było to około 4 miesięcy oczekiwania. Obecnie większość marek każe czekać do roku (!) albo i dłużej. Miałem zamówienie na Citroena e-C4 złożone na początku lipca, pierwotnie auto miało przyjechać w listopadzie-grudniu ale do połowy stycznia jeszcze nie trafiło do produkcji.. Tutaj minęło raptem kilka dni od zamówienia - nie ma co panikować. Być może niektórzy szczęśliwie trafili w konfigurację auta, które na przykład akurat już było w produkcji lub faktycznie jedzie z Berlina i ma bliżej albo jeszcze coś innego. Żadna z fabryk Tesli raczej nie stoi i nie czeka na kilka zamówień z Polski żeby wystartować z produkcją natychmiast po kliknięciu.
Tak, znam sytuację na rynku 🙂 Sam od kilku miesięcy czekam na Niro EV które miało być najpóźniej w marcu a nawet nie ma go w planie produkcyjnym. Zakładam, że mimo iż Tesla została zamówiona dużo później to i tak będzie szybciej niż Niro 🙂 Moje pytania były kierowane głównie tym, że wiele ludzi chwaliło się szybkim przypisaniem VINów, ale to już zostało wyjaśnione. Różnica między Berlinem a morskim transportem z Chin .

Trochę nie podoba mi się brak przewidywanego terminu dostawy, który u większości (chyba?) jest, ale uzbrajam się w cierpliwość. Dam im szansę bo są teraz prawdopodobnie zajechani pracą...
 

Cav

Pionier e-mobilności
No właśnie ta Kia ma 5.4s a Y Standard 6.9s :) gdyby chociaż było 6s to nie byłoby zastanawiania :)
A czym teraz jeździsz?
Bo mój soul ma do setki powyżej 7, ale raczej nie spotykam potrzeb żeby to użyć, bo nawet jadąc na pół gwizdka wykasza wszystkich chętnych.....
A z reguły ruszam tak z 1/10 gazu, a i tak jest dynamicznie.
już dopłacaliśmy do białego środka i felgi 20
Ludzie to sobie lubią krzywdę robić.....
 

termipl

Nowy na Forum
Ja zamówiłem 13 grudnia Tesle Y Perfomance i nadal niemam vinu jedynie przedwczoraj przyszedł SMS że moja dostawa tesli jest już blisko oczywiście wyposażenie standard czarny środek i kolor biały jedyne co dodałem to rozszerzony Autopilot a jeśli chodzi o kontakt do salonu to od kliku dni niemożna się do nich dobić w żaden sposób... oszaleć z nimi idzie...
 

pluto

Pionier e-mobilności
Ale po co do nich dzwonić, jak będzie nadany VIN i zbliży się termin dostawy sami będą dzwonić.
Odebrałem już 2 Tesle i nigdy nie dzwoniłem do punktu wydawania (ewentualny kontakt najlepiej poprzez e-mail do opiekuna zamówienia).
 

Cav

Pionier e-mobilności
Większa podatność na uszkodzenia, droższe opony, większe zużycie paliwa, do tego taczka (mniejsza amortyzacja).
Zalet żadnych.
 

Cav

Pionier e-mobilności
Zgadzam się, ale jest jedna zaleta. Wyglądają bardzo dobrze :)
Kwestia gustu.
Mnie osobiście nijak nie podobają się koła od wozu drabiniastego.

Większość nawet nie zauważy na oko tej niewielkiej różnicy w rozmiarze felg.
Szczególnie w suvie i w ciemnej wersji felg/kołpaków.

Dodatkowo: mniejsze zdolności terenowe.
 
Top