KrzysztofFly

Moderator
Pewnie, że lepiej poczekać 😀jak z telewizorami. Tak przy okazji coś cicho tutaj. Jakieś VINy? Wydania?
Więc jak już kolega pyta, to się pochwalę, w poniedziałek pojawił mi się VIN, dzisiaj zadzwoniła do mnie pani Anna z informacją, że samochód dojechał do Warszawy. Model Y LR, biały bez dodatków, produkcja Berlin. Teraz czas na sprawy papierkowe.
 

Klaxxn

Zadomawiam się
Na jednej z grup ktoś wspomniał, że wg pracownika Tesli statek Glovis Sunrise ma nasze auta z Chin, które będą do odbioru w Warszawie. Dotyczy to pewnie m.in. wszystkich Y RWD.

Nie ma jeszcze informacji gdzie statek będzie dokował, ale jeśli powyższe jest prawdziwe, powinien się rozładować w Koper za niecałe 2 tygodnie. Aktualnie minął Singapur. https://tesla-updates.github.io/
 

merlinnot

Zadomawiam się
Model Y odebrany wczoraj po południu.

Trochę przygód było, ale dla chcącego nic trudnego. Odebrałem dokumenty na bazie kurierskiej, jak się rano pakowali, szybko do wydziału komunikacji, a później do Warszawy.

Auto prawie idealne, a jedyną wymaganą poprawkę zrobili na miejscu - na krawędzi jednego z elementów nie było lakieru na minimalnej powierzchni, może 1 mm2 - zrobili zaprawkę i gotowe.

Auto bardzo ciche, absolutnie nic nie skrzypiało, trzeszczało, wyciszenie bardzo dobre... Po tym, ile się naczytałem o różnych problemach, to wielka ulga 😅

Szkoda tylko, że wydane na 35%, ledwie dojechałem, żeby się podładować pod Łodzią. Później przy jeździe 140 kmph spokojnie dojechałem do Kostomłotów, super sprawa. Dawno tak szybko nie jechałem samochodem, przy tych cenach paliwa.
 

merlinnot

Zadomawiam się
Czy Twoje papiery w końcu dzisiaj dotarły, czy nadal są w przygotowaniu?

Dotarły. Śledziłem w aplikacji TNT, jak zobaczyłem, że są na bazie w okolicy, sprawdziłem adres na stronie TNT i pojechałem tam chwilę po siódmej, zakładałem, że mniej więcej w tej godzinie kurierzy będą się pakować. Trafiłem, podchodziłem po placu, pytając, kto obsługuje mój region, znalazłem odpowiedniego kuriera i wydał mi przesyłkę bez problemu.
 

Chris

Posiadacz elektryka
Wygląda na to, że wydają dopiero zeszły rok.
Poczekamy :) Będą nowsze :)
Wiadomo, nowsze lepsze i ładniejsze ;-). BTW Jestem bardzo miło zaskoczony rozmową z Tesla, przed chwilą dzwoniłem, połączenie od razu odebrane, żadnego czekania, zdążyłem się przedstawić, a miła Pani już wszystko wiedziała o zamówieniu (po numerze tel pewnie sprawdziła): mamy zamówienie z leasingu, dziękujemy, wszystko w porządku, tylko trzeba czekać na auto
 

pawcjo

Posiadacz elektryka
Jak to jest aktualnie z terminami dostaw i fabryką z ktorej dostanę samochód? Te samochody, które mają dostawę 2-5 tyg. są z Chin? Wydawało mi się, że wszystkie Y LR są z Berlina, a jednak deep blue w wersji Y LR, do którego się przymierzam, jest z Azji? Ma to znaczenie?
 

ypl

Pionier e-mobilności
Zamówiłem przed chwilą Model Y LR dla żony, obym nie żałował :D
Jak wszystko będzie okay, to dla siebie biorę Cybertrucka, obecnie żona pomyka 2014 bmw 430ix w grancoupe, a ja śmigam 2019 bmw 530ix w kombi.
 
Top