Cav

Pionier e-mobilności
W UK nie ma od wielu lat w ogóle fizycznie 'Wydziału Komunikacji'
No tak, ale my mówimy o elektromobilności, i z założenia: tej w Polsce....
Wierzę że gdzie indziej może być inaczej, ale co to nam (tutaj w kraju) zmienia?
 

nabrU

Pionier e-mobilności
No tak, ale my mówimy o elektromobilności, i z założenia: tej w Polsce....

Niby racja, ale...

Wierzę że gdzie indziej może być inaczej, ale co to nam (tutaj w kraju) zmienia?

Tu nie chodzi o to aby wierzyć, ale aby coś w tym skostniałym kraju zmienić, byście nie musieli narzekać, że czekacie na mrozie do WK, nie możecie rozszyfrować rachunku za prąd, trza fazy balansować czy ile i jakie papiery wypełnić aby dostać dotację na EV...

Sorki, już więcej nie będę :rolleyes:
 

Cav

Pionier e-mobilności
Tu nie chodzi o to aby wierzyć, ale aby coś w tym skostniałym kraju zmienić, byście nie musieli narzekać, że czekacie na mrozie do WK, nie możecie rozszyfrować rachunku za prąd, trza fazy balansować czy ile i jakie papiery wypełnić aby dostać dotację na EV...
Jak nam napiszesz "a w Anglii jest inaczej", to co nam to zmieni?
Bardziej wkurzy?
 

nabrU

Pionier e-mobilności
W Anglii jest tez wymóg ograniczania prądu ładowania. Nie daje rady infrastruktura.

A coś bliżej? Bo chyba słyszałeś, że gdzieś 'dzwonią tylko nie wiadomo w jakim kościele' :unsure:
 

Michal

Moderator
Możliwość ograniczania, a wymóg ograniczania, to dwie zupełnie różne kwestie, więc warto się wypowiadać precyzyjnie, żeby nie trzeba byłó pisać kilka razy.
Zrobiona dobrze mądra sieć przesyłowa nie będzie żadnym - dosłownie żadnym ograniczeniem dla EV. CO z tego, że w środku nocy ograniczą prąd ładowania o 20%... do rana i tak się naładuje.
 

nabrU

Pionier e-mobilności
@ducarider Ale kumasz, że nie chodzi tylko o możliwość zdalnego ograniczania mocy i nikt nikomu prądu nie wyłącza. Mam taką właśnie smart ładowarkę / EVSE od 1,5 roku i nikt mi jeszcze ani razu mocy ładowania nie ograniczył.

Pisaliśmy tu na forum o inteligentnych taryfach, których stawki zmieniają się przynajmniej raz na godzinę. Bez smart EVSE tego nie ogarniesz...

Bez smart EVSE nie ogarniesz V2H itp.

Jak z nie-smart ładowarką ma działać i balansować się inteligenta sieć energetyczna?

I tu znowu wyłazi polska mentalność, ze jak ONI coś wprowadzają, to na pewno po to aby coś wyłączać, ograniczać, kontrolować o_O

CO z tego, że w środku nocy ograniczą prąd ładowania o 20%... do rana i tak się naładuje.

Akurat w nocy właśnie jest zazwyczaj najtaniej i najmniejsze zapotrzebowanie na prąd, więc czasami w niektórych taryfach dopłacają wtedy za zużyty prąd bo nie ma co z nim zrobić ;)

Przepraszam za off-topic, już tu nic nie piszę...
 

ducarider

Posiadacz elektryka
@ducarider Ale kumasz, że nie chodzi tylko o możliwość zdalnego ograniczania mocy i nikt nikomu prądu nie wyłącza. Mam taką właśnie smart ładowarkę / EVSE od 1,5 roku i nikt mi jeszcze ani razu mocy ładowania nie ograniczył.

Pisaliśmy tu na forum o inteligentnych taryfach, których stawki zmieniają się przynajmniej raz na godzinę. Bez smart EVSE tego nie ogarniesz...

Bez smart EVSE nie ogarniesz V2H itp.

Jak z nie-smart ładowarką ma działać i balansować się inteligenta sieć energetyczna?

I tu znowu wyłazi polska mentalność, ze jak ONI coś wprowadzają, to na pewno po to aby coś wyłączać, ograniczać, kontrolować o_O



Akurat w nocy właśnie jest zazwyczaj najtaniej i najmniejsze zapotrzebowanie na prąd, więc czasami w niektórych taryfach dopłacają wtedy za zużyty prąd bo nie ma co z nim zrobić ;)

Przepraszam za off-topic, już tu nic nie piszę...
Nie wyłazi polska mentalność tylko zdaje sobie sprawę, że tak może być. Mieszkam w mieście, mam możliwość ładowania w domu i u siebie w firmie.
W domu stare linie napowietrzne aluminiowe. Na przełomie jesieni, zimy przygasające światło w domu. Ludzie nie uruchamiają kotłów tylko grzeją prądem.
Mój dom ma pobór standby około 1kw. Pompy, wentylacja, sprzęty domowe.
Dokładam teraz ładowarkę 11KW.
Hipotetycznie jestem 1 na ulicy z elektrykiem.
Ale jak będzie tych elektryków 20 x 11 KW to ta sieć się stopi! To wszystko z lat 70 lub starsze. Nikt nie wymieni sieci z powodu tego, że nagle ludzie kupią 20 elektryków na ulicy.
To samo jest w GB, przygotowanie do ograniczania mocy zdalnego.
W PL montują już zdalne liczniki w domach. Przy PV obligatoryjnie.
 

ducarider

Posiadacz elektryka
@ducarider Ale kumasz, że nie chodzi tylko o możliwość zdalnego ograniczania mocy i nikt nikomu prądu nie wyłącza. Mam taką właśnie smart ładowarkę / EVSE od 1,5 roku i nikt mi jeszcze ani razu mocy ładowania nie ograniczył.

Pisaliśmy tu na forum o inteligentnych taryfach, których stawki zmieniają się przynajmniej raz na godzinę. Bez smart EVSE tego nie ogarniesz...

Bez smart EVSE nie ogarniesz V2H itp.

Jak z nie-smart ładowarką ma działać i balansować się inteligenta sieć energetyczna?

I tu znowu wyłazi polska mentalność, ze jak ONI coś wprowadzają, to na pewno po to aby coś wyłączać, ograniczać, kontrolować o_O



Akurat w nocy właśnie jest zazwyczaj najtaniej i najmniejsze zapotrzebowanie na prąd, więc czasami w niektórych taryfach dopłacają wtedy za zużyty prąd bo nie ma co z nim zrobić ;)

Przepraszam za off-topic, już tu nic nie piszę...
A przy okazji kolega już bardziej się czuje Anglikiem widzę niż Polakiem. Polska mentalność. Też jesteś Polakiem mam nadzieję :)
 
Top