Michal

Moderator
W DE 56 sztuk TMY, wszystkie SR.
W PL 3 ale 2 LR ;)
 

Michal

Moderator

ducarider

Posiadacz elektryka
View attachment 8896
Teraz czas dostawy pokazywany jest w tygodniach, zamiast w przedziale miesięcznym :)
Ciekawy system dystrybucji. Nie zdziwiłbym się, gdyby zamawiając teraz był odbiór wcześniej niż z zamówienia 18 stycznia.
FIFO czy LIFO :) ?
Powinno być wg mnie, 1 gotówki = auto won z placu gotówka na koncie
2 leasingi = trochę zawsze to trwa, wtedy może sobie spokojnie jechać z fabryki.
:)
 

nabrU

Pionier e-mobilności
U nas tez. W jakim to kraju „normalniejszym” kolega mieszka ? Jakbyś dał jeszcze Tesli rejestrować to odbiór w październiku 😀
Najedź myszką na mój avatar i wszystko się wyjasni ;)
Ale to u normalnego sprzedawcy.
W Polsce jest tak samo - ja pierwszy raz widziałem auto już z blachami zamontowanymi.
Musiałem tylko w kasie dealera zapłacić za rejestrację.

HINT: Dealer musi być w tym samym mieście co WK.

W UK nie ma od wielu lat w ogóle fizycznie 'Wydziału Komunikacji' (ba, w ogóle nie ma żadnych fizycznych urzędów). Wszystko jest załatwiane pocztą i online. Nawet jak kupisz auto u dealera w Szkocji, a mieszkasz na południu Anglii.

A wszystkie nowe pojazdy sprzedawane są w tzw. cenie OTR (On the road), gdzie wszystko jest wliczone aby samochód był gotowy do drogi.

OTR price includes a retail customer saving where applicable, first year road fund licence, DVLA First Registration Fee, cost of number plates (estimated) and VAT (at 20%)

P.S. Właśnie wracałem do domu z pracy i widziałem na autostradzie 2 pełne Tesli (głównie MY) ciężarówki-transportery (czyli pewnie z 12 samochodów).
 
Top