Bronek

Pionier e-mobilności
Dostałem właśnie nową informację na stronie, wcześniej tego nie miałem:

View attachment 8895
Klikając akceptująco powinien być zakaz krytyki w przyszłości a nawet tymczasowo braku czujników.


W "przyszłości i tymczasowo", to slowa klucze jak w obiecanym FSD, to w przyszlosci idzie juz w lata.
Jedyny plus to że tu zabierają czujniki za darmo. Obietnica działania FSD jest kosztowna.
Ale to są wybory nasze. I teraz już nie wypada udawać że się nie wie co sie za tym TYMCZASOWO kryje.
 

nabrU

Pionier e-mobilności
To samo jest w GB, przygotowanie do ograniczania mocy zdalnego.
W PL montują już zdalne liczniki w domach. Przy PV obligatoryjnie.

Smart meter (czy jak go nazywasz zdalny licznik) mam w UK od wielu lat i nic złego z tego powodu się nie stało. Jak dla mnie są z tego same plusy, serio.
Zainwestuj w VPN i obejrz proszę ten program, który tutaj zalinkowałem

Też jesteś Polakiem mam nadzieję :)

Oczywiście że tak. Choć do Polski wracać mi nie śpieszno i wiele wpisów na tym Forum mnie tylko w tym utwierdza...

EOT, bo totalny off-topic się robi...
 

ducarider

Posiadacz elektryka
Smart meter (czy jak go nazywasz zdalny licznik) mam w UK od wielu lat i nic złego z tego powodu się nie stało. Jak dla mnie są z tego same plusy, serio.
Zainwestuj w VPN i obejrz proszę ten program, który tutaj zalinkowałem



Oczywiście że tak. Choć do Polski wracać mi nie śpieszno i wiele wpisów na tym Forum mnie tylko w tym utwierdza...

EOT, bo totalny off-topic się robi...
Dokładnie jak mówisz. EOT bo mnie język świerzbi. W GB na pewno są dużo lepsze fora i milej tam się czyta :)
 

merlinnot

Zadomawiam się
Jutro na pewno nie odbiorę, a kiedy, to też nie wiadomo... Dokumenty do rejestracji zaginęły.

Tesla twierdzi, że kurier wczoraj się nie pojawił, ale dzisiaj przyjechał i je zabrał, a firma kurierska (i status przesyłki) twierdzi, że została jedynie wygenerowana etykieta, ale kurier przesyłki nie odebrał. Pojechałbym nawet po te dokumenty osobiście, ale Tesla twierdzi, że ich nie mają, więc nie mam po co jechać...

Jest jednak pozytyw, odwiedziłem dzisiaj wydział komunikacji i obsługa była perfekcyjnie miła, kompetentna, kolejki nie było w ogóle (dosłownie zero, zostałem obsłużony z miejsca), dostałem dobre porady, jak załatwić sprawę szybko (tablice indywidualne, więc będę musiał jeszcze wyrobić tymczasowe itd.). Ostatni raz rejestrowałem samochód dwa lata temu, wcześniej pięć lat temu, i miałem bardzo złe wspomnienia. Cóż za miła odmiana, wyszedłem z urzędu uśmiechnięty i pod wrażeniem profesjonalizmu.
 

nabrU

Pionier e-mobilności
Żeby nie było, że tylko bzdety piszę w tym wątku ;), u nas taki offer się pojawił na TMY RWD u jednego z leasingodawców:

To kick-start 2023, you really can go the extra mile with a Tesla Model Y RWD lease from XXX.
If you take delivery of a Tesla Model Y RWD by 31st March 2023, you’ll automatically receive 6,000 miles worth of FREE Supercharger credits.
The ‘miles’ will simply be added to your personal Tesla account via the app for you to redeem as and when you like.
Tesla Model Y RWD must be confirmed as ordered with XXX by 12pm 17th March 2023.
The offer applies to a limited batch of vehicles registered in December 2022. It is not available to all Tesla Model Y RWD orders placed with XXX.
Drivers (the lease customer) must be added to the Tesla Portal by 12pm 29th March 2023.
Vehicles must be delivered to the lease customer by 31st March 2023.

Hmm :unsure:, jak znam życie te mile to musi być jakaś realna ilość kWh za free. Ciekawe jak to liczą?

Poza tym TMY RWD jest tańsza w leasingu od TM3 SR!

Może by jednak zamienić ID.3 na TMY :p....
 

TheKindziuk

Zadomawiam się
Jutro na pewno nie odbiorę, a kiedy, to też nie wiadomo... Dokumenty do rejestracji zaginęły.

Tesla twierdzi, że kurier wczoraj się nie pojawił, ale dzisiaj przyjechał i je zabrał, a firma kurierska (i status przesyłki) twierdzi, że została jedynie wygenerowana etykieta, ale kurier przesyłki nie odebrał. Pojechałbym nawet po te dokumenty osobiście, ale Tesla twierdzi, że ich nie mają, więc nie mam po co jechać...

Jest jednak pozytyw, odwiedziłem dzisiaj wydział komunikacji i obsługa była perfekcyjnie miła, kompetentna, kolejki nie było w ogóle (dosłownie zero, zostałem obsłużony z miejsca), dostałem dobre porady, jak załatwić sprawę szybko (tablice indywidualne, więc będę musiał jeszcze wyrobić tymczasowe itd.). Ostatni raz rejestrowałem samochód dwa lata temu, wcześniej pięć lat temu, i miałem bardzo złe wspomnienia. Cóż za miła odmiana, wyszedłem z urzędu uśmiechnięty i pod wrażeniem profesjonalizmu.
Dzisiaj u mnie jest dokładnie taka sama historia - Tesla twierdzi że wczoraj kurier nie dojechał, ale dzisiaj wysłali dokumenty, na co TNT, że nadal są u nadawcy. Po prośbie o odbiór osobisty słyszę, że dokumenty już zabrał kurier 30 minut temu...

Czy Twoje papiery w końcu dzisiaj dotarły, czy nadal są w przygotowaniu?
 

Pleśniak

Posiadacz elektryka
Żeby nie było, że tylko bzdety piszę w tym wątku ;), u nas taki offer się pojawił na TMY RWD u jednego z leasingodawców:



Hmm :unsure:, jak znam życie te mile to musi być jakaś realna ilość kWh za free. Ciekawe jak to liczą?

Poza tym TMY RWD jest tańsza w leasingu od TM3 SR!

Może by jednak zamienić ID.3 na TMY :p....
To dobre wieści :) Jak zaczynają rozdawać darmowe ładowanie to potem będzie albo refresh aut albo obniżka ceny :D
A już się przygotowują do refreshu M3, więc MY pewnie chwilę później: https://www.teslarati.com/tesla-china-project-highland-model-3-production-report/
 

pawcjo

Posiadacz elektryka
To dobre wieści :) Jak zaczynają rozdawać darmowe ładowanie to potem będzie albo refresh aut albo obniżka ceny :D
A już się przygotowują do refreshu M3, więc MY pewnie chwilę później: https://www.teslarati.com/tesla-china-project-highland-model-3-production-report/
No właśnie, jeżeli Project Highland obejmie model Y, pewnie w 2024, to czy nie lepiej zaczekać z zakupem? Czy jeżeli z projektem wejdą matriksy, to czy one obejmą obecne wersje i czy inne nowości też będą miały zastosowanie do obecnych wersji?
 

lookash_c

Pionier e-mobilności
No właśnie, jeżeli Project Highland obejmie model Y, pewnie w 2024, to czy nie lepiej zaczekać z zakupem? Czy jeżeli z projektem wejdą matriksy, to czy one obejmą obecne wersje i czy inne nowości też będą miały zastosowanie do obecnych wersji?
Oczywiście, że tak. Albo nie. Elon wie ;-]
 
Top