zibizz1

Pionier e-mobilności
Czy efekt jest taki, że w śnieżycy tempomat działa zawsze?
Raz jechałem w okropnej ulewie i miałem komunikat że autopilot musi zwolnić z uwagi na ograniczoną widoczność. Z 100 maks na coś około 70-80. Na samym tempomacie prawie nie jeżdżę
 

ELuk

Pionier e-mobilności
Od kiedy wyłączyli radar to jest lepiej, z radarem było podobnie jak MB, a do tego były fantomowe hamowania, których teraz praktycznie nie zauważam.
Ja mam TM3, ale myślę, że w TMY będzie podobnie.
 

ELuk

Pionier e-mobilności
Raz jechałem w okropnej ulewie i miałem komunikat że autopilot musi zwolnić z uwagi na ograniczoną widoczność. Z 100 maks na coś około 70-80. Na samym tempomacie prawie nie jeżdżę
A to fakt, może tak to działa, że jak ma kłopot to zwalnia, ale nie wyłącza. To byłoby logiczne i OK.
 

Cav

Pionier e-mobilności
Raz jechałem w okropnej ulewie i miałem komunikat że autopilot musi zwolnić z uwagi na ograniczoną widoczność. Z 100 maks na coś około 70-80. Na samym tempomacie prawie nie jeżdżę
Nie chodzi o nazewnictwo, tylko o funkcjonalność sterującą prędkością za kierowcę.
Jeśli zwalnia, ale nadal jakoś działa, to ok.

Jeśli robi to lepiej niż przy radarze, to tym bardziej ok.
 

ELuk

Pionier e-mobilności
Tak się teraz zastanawiałem i pamietam, że ostatni raz to mi się wyłączył jak auto miało aktywny radar, ale trudno mi porównać warunki z pamięci.
 

Frunek

Fachowiec
Mnie się ograniczenie prędkości autopilota zdarzyło tylko w 2 sytuacjach w grudniu/styczniu, gdy było to jak najbardziej wskazane, tzn. przy strasznej mgle. Nie pamiętam dokładnej wartości ograniczenia, ale nie mniej niż 100km/h i nie więcej niż 120km/h na autostradzie.
W gęstym deszczu mam wrażenie że lepiej widzi pasy niż ja.
 

zibizz1

Pionier e-mobilności
Nie chodzi o nazewnictwo, tylko o funkcjonalność sterującą prędkością za kierowcę.
Jeśli zwalnia, ale nadal jakoś działa, to ok.

Jeśli robi to lepiej niż przy radarze, to tym bardziej ok.
Ja tylko chciałem napisać że ograniczył prędkość w trybie autopilota bo w nim zawsze ogranicza do maks +10 ograniczenie, natomiast w tempomacie można sobie ustawić 140 w zabudowanym i nie wiem czy tak samo ograniczyłby prędkość bez autopilota, spodziewam się że tak bo w tych sytuacjach kiedy zmniejszyl prędkość nie dało się jechać bezpiecznie z taką jak jechałem.
 

pluto

Pionier e-mobilności
Co chcesz w ten sposób osiągnąć?
Tesla daje jakiś wybór, czy chcesz zrezygnować w ogóle z auta?
Miałem nadzieję że przeciągnę termin odbiór do czasu załatwienia spraw czujników
Prawdopodobnie nie dostaniesz VIN-u do czasu wprowadzenia Tesla Vision. Ja zaakceptowałem i od razu pojawił się nr VIN. Samochód już mam, jeżdżę i czekam na Vision.
Tymczasem, pomimo nie zaakceptowania informacji, dziś pojawił się VIN w kodzie strony (LRWYGCFS1PC77xxxx) :oops:
Czyli wciskają każdemu auta bez czujników :) - trzeba grzecznie podziękować i pewnie ktoś inny dostanie mój VIN -TMY RWD Biały z czarnym wnętrzem
 
Top