MichalS

Zadomawiam się
To jeszcze dodam coś od siebie. RWD zamówione chyba 13 stycznia (w ten sam dzień co obniżyli ceny). Wczoraj byłem w Ząbkach
sprawdzić czy dokonałem dobrego wyboru :). Akurat w tym samym czasie dostałem SMSa, że mam przypisane auto.
Mój samochód także ma produkcję 14 luty. Pan powiedział, że już płynie i będzie w porcie
ok 11 Marca (tu mogę się mylić ale coś koło tej daty). Samochody te będą w Warszawie ok 20 marca. Także dostałem SMSa o przypisaniu
auta, VINu nie widzę, ale Pan podał mi. Mam 7 dni, maksymalnie 10-14 na wpłatę lub załatwienie leasingu.

Co do dostępności osób i kontaktu telefonicznego. Jak ja byłem w salonie to zawsze jakiś klient był, gdy rozmawiałem ok 10 min,
za mną już była kolejka. W tym samym czasie mają też odbiory aut oraz przyjechał nowy transport. Z moich spostrzeżeń wynika,
że powinni zatrudnić może 2 razy więcej osób, żeby ktoś miał czas odbierać telefony :). Wspomniałem Panu co ludzie piszą na forach,
on powiedział, że wie :). Ale mają tyle zamówień i odbiorów teraz, że nie dają rady. Zapytałem się też o Katowice, ale Pan troszkę
się wymigiwał od odpowiedzi, więc żadnych konkretów nie znam.

Co do samego auta, ja zamówiłem w ciemno. Mam 183cm wzrostu i jest jeden problem. Siedząc z tyłu albo dotykam głową dachu
przy rozłożonych max fotelach albo muszę siedzieć bardzo wyprostowany. Jak ktoś zamawiał w ciemno i komuś na tym zależy,
to lepiej samemu zweryfikować.
 

ducarider

Posiadacz elektryka
U mnie wyglądało to tak, 22.01.2023 zamówiłem Model Y SR, kolor biały, felgi 19", jednak 11.02.2023 zmieniłem zamówienie na LR, kolor i felgi bez zmian, za kolejne 2-3 dni pojawił się VIN (auto z produkcji Berlin), a 15.02 zadzwoniła do mnie pani z salonu, że auto stoi już u nich na placu. Jutro 21.02 mam odbiór z salonu w Warszawie.
Właśnie pisałem o tym, że mają dziwny system dystrybucji. Pewnie tak musi być. Ja zamówiłem 18 stycznia taką jak Ty i jeszcze żadnego info o odbiorze. W sumie to ma to sens. Moja pewnie zlecona do produkcji. Nie mogą tak mieszać bo nie dałoby się tego zaplanować. W międzyczasie ktoś może zrezygnował i wpadła Tobie
 

termipl

Nowy na Forum
Drodzy użytkownicy forum bardzo proszę o poradę wczoraj dostałem kolejnego smsa od Tesli mianowicie "Tesla Update - dobra wiadomość zbliża się czas dostawy twojej tesli wkrótce będziemy mogli przekazać ci dalsze informacje na temat daty dostawy." oczywiście zamawiałem 13 grudnia 2022 jest to Tesla Model Y Performance biała czarne wnętrze rozszerzony autopilot więc można powiedzieć że standard. Wracając do tematu smsa po sprawdzeniu konta Tesli ani w kodzie ani nigdzie indziej nadal nie mam vinu zadzwoniłem do salonu dowiedzieć się czy coś już wiadomo Pani w salonie która najpierw twierdziła że samochód dostane najpewniej do końca stycznia później że pewnie do połowy lutego a teraz jak z nią wczoraj rozmawiałem to powiedziała że w dniu wczorajszym były rozdawane viny ale jak nie dostałem to pewnie będzie marcu na pytanie czy są już dostawy Y Performance do Ząbek odpowiedziała że tak z dnia nadzień do niech trafiają to ja już nic z tego nie rozumiem kilku moich znajomych zamawiało w styczniu Y Performance i już mają vin i terminy odbioru... Czy ktoś z was ma doświadczenie odnośnie otrzymania takiego smsa i ile czekał od tego smsa na vin i dostawę ? Pozdrawiam.
 

tomA

Posiadacz elektryka
Drodzy użytkownicy forum bardzo proszę o poradę wczoraj dostałem kolejnego smsa od Tesli mianowicie "Tesla Update - dobra wiadomość zbliża się czas dostawy twojej tesli wkrótce będziemy mogli przekazać ci dalsze informacje na temat daty dostawy." oczywiście zamawiałem 13 grudnia 2022 jest to Tesla Model Y Performance biała czarne wnętrze rozszerzony autopilot więc można powiedzieć że standard. Wracając do tematu smsa po sprawdzeniu konta Tesli ani w kodzie ani nigdzie indziej nadal nie mam vinu zadzwoniłem do salonu dowiedzieć się czy coś już wiadomo Pani w salonie która najpierw twierdziła że samochód dostane najpewniej do końca stycznia później że pewnie do połowy lutego a teraz jak z nią wczoraj rozmawiałem to powiedziała że w dniu wczorajszym były rozdawane viny ale jak nie dostałem to pewnie będzie marcu na pytanie czy są już dostawy Y Performance do Ząbek odpowiedziała że tak z dnia nadzień do niech trafiają to ja już nic z tego nie rozumiem kilku moich znajomych zamawiało w styczniu Y Performance i już mają vin i terminy odbioru... Czy ktoś z was ma doświadczenie odnośnie otrzymania takiego smsa i ile czekał od tego smsa na vin i dostawę ? Pozdrawiam.
O ktorej dzowniles? bo ja nie mogę się do nich dodzwonić nigdy...
 

Bronek

Pionier e-mobilności
bez faktury nie nie jest pewne . A czsem ale to doniesienia internetowe i nie bardzo potwierdzone , że nawet z faktura vin się zmieniał . Nie sądzę , by to było częste .
Podstawa to Faktura a nie ma faktury bez Vinu . I nie musi być w kodzie strony . Faktura , kasa przelana jest info że opłacono i wtedy dopiero mozna się martwic o termin .
 

Bartłomiej S

Posiadacz elektryka
O ktorej dzowniles? bo ja nie mogę się do nich dodzwonić nigdy...
Próbuj w godzinach 13-15. Ostatnie 3 razy jak dzwoniłem w tych godzinach to udało mi się za pierwszym razem czekając jakieś 10s
 

termipl

Nowy na Forum
bez faktury nie nie jest pewne . A czsem ale to doniesienia internetowe i nie bardzo potwierdzone , że nawet z faktura vin się zmieniał . Nie sądzę , by to było częste .
Podstawa to Faktura a nie ma faktury bez Vinu . I nie musi być w kodzie strony . Faktura , kasa przelana jest info że opłacono i wtedy dopiero mozna się martwic o termin .
Samochód jest w leasingu brany w santanderze czyli SC Multirent wpłata własna wpłacona sam agent się też dopytuje w tesli i też nic tylko dostałem wczoraj smsa i dalej nic jak wejdę na konto tesli to mam informację że twoja faktura końcowa jest wystawiana i dalej żadnych info...

PS. Dzwoniłem o 10:30 Pani odebrała po 4 min na infolinii...
 

pawelt

Zadomawiam się
Co do samego auta, ja zamówiłem w ciemno. Mam 183cm wzrostu i jest jeden problem. Siedząc z tyłu albo dotykam głową dachu
przy rozłożonych max fotelach albo muszę siedzieć bardzo wyprostowany. Jak ktoś zamawiał w ciemno i komuś na tym zależy,
to lepiej samemu zweryfikować.
Z tyłu będziesz jeździł? :)
 
Top