TDEV

Zadomawiam się
Tak niestety jest z większością odliczeń Vatu i kosztów. Dlatego bezpieczniej odliczyć 50%. Jednakże osoby pracujące w tzw wolnych zawodach odliczają 100%, tutaj można każdy wyjazd udokumentować jako służbowy.
A co jeśli to będzie taksówka? Też musi pisać każdy kurs, każdy powrót na postój itp???
 

Deseteral

Nowy na Forum
Dzwoniłem tuż przed 12:00, cała rozmowa razem z czekaniem trwała 14 minut. Dostałem fakturę do opłacenia, mój samochód jest na statku i odbiór pod koniec marca :)
 

adam-p

Nowy na Forum
Ja też się dodzwoniłem przed chwilą. Niepokoił mnie brak VINu i faktury. Zamówienie robiłem 18 stycznia. Pani mnie poinformowała, że widzi notatkę, że chciałbym odebrać auto w 2 kwartale. Załamało mnie to, bo gotowość do odbioru zgłosiłem już 25 stycznia po załatwieniu leasingu. Na SMSa z pytaniem o gotowość odbioru do końca marca również odpowiedziałem twierdząco. Masakra jakaś.
W każdym razie Pani poprawiła informacje na koncie. Trzymam kciuki, żeby jakieś wolne auto się znalazło jeszcze na ten kwartał.
 

Bartłomiej S

Posiadacz elektryka
To jeszcze dodam coś od siebie. RWD zamówione chyba 13 stycznia (w ten sam dzień co obniżyli ceny). Wczoraj byłem w Ząbkach
sprawdzić czy dokonałem dobrego wyboru :). Akurat w tym samym czasie dostałem SMSa, że mam przypisane auto.
Mój samochód także ma produkcję 14 luty. Pan powiedział, że już płynie i będzie w porcie
ok 11 Marca (tu mogę się mylić ale coś koło tej daty). Samochody te będą w Warszawie ok 20 marca. Także dostałem SMSa o przypisaniu
auta, VINu nie widzę, ale Pan podał mi. Mam 7 dni, maksymalnie 10-14 na wpłatę lub załatwienie leasingu.

Co do dostępności osób i kontaktu telefonicznego. Jak ja byłem w salonie to zawsze jakiś klient był, gdy rozmawiałem ok 10 min,
za mną już była kolejka. W tym samym czasie mają też odbiory aut oraz przyjechał nowy transport. Z moich spostrzeżeń wynika,
że powinni zatrudnić może 2 razy więcej osób, żeby ktoś miał czas odbierać telefony :). Wspomniałem Panu co ludzie piszą na forach,
on powiedział, że wie :). Ale mają tyle zamówień i odbiorów teraz, że nie dają rady. Zapytałem się też o Katowice, ale Pan troszkę
się wymigiwał od odpowiedzi, więc żadnych konkretów nie znam.

Co do samego auta, ja zamówiłem w ciemno. Mam 183cm wzrostu i jest jeden problem. Siedząc z tyłu albo dotykam głową dachu
przy rozłożonych max fotelach albo muszę siedzieć bardzo wyprostowany. Jak ktoś zamawiał w ciemno i komuś na tym zależy,
to lepiej samemu zweryfikować.
Skoro auta będą w porcie 11 marca to wychodzi, że wszystkie nasze zamówienia są na Grand Ruby
 

Piotr Paweł

Zadomawiam się
A co jeśli to będzie taksówka? Też musi pisać każdy kurs, każdy powrót na postój itp???
Nic tutaj nie widzę o taksówkach, poszukaj dalej

Art. 86a ust. 5 ustawy o podatku od towarów i usług:
Warunku prowadzenia ewidencji przebiegu pojazdu nie stosuje się w przypadku pojazdów samochodowych:
1) przeznaczonych wyłącznie do:
a) odprzedaży,
b) sprzedaży, w przypadku pojazdów wytworzonych przez podatnika,
c) oddania w odpłatne używanie na podstawie umowy najmu, dzierżawy, leasingu lub innej umowy o podobnym charakterze
- jeżeli odprzedaż, sprzedaż lub oddanie w odpłatne używanie tych pojazdów stanowi przedmiot działalności podatnika.
 
Top