Piti

Zadomawiam się
Nikt na nikogo się nie obraża bo nie ma o co, po drugie nie marudzę tylko grzecznie odpowiadam na dziwne narzucanie woli innym osobom które chcą dostać w pełni ukończony projekt w zakresie wykrywania przeszkód wokół auta i tylko tyle.
Nigdy nikomu nie narzucałem "nie kupujcie aut bez czujników" wręcz przeciwnie zawsze staram się pomagać innym i cieszyć się z zakupu wymarzonego auta.
Po wtóre nie zamawiałem auta i nie wpłacałem 1200 zł bo zmieniłem zamówienie na TM3 ze stycznia 2022r. które Tesla 3 razy mi zmieniała termin zamówienia i dlatego nie wierzę we wszystko co pisze i zapewnia Tesla.
A na koniec swoje mądrości zachowaj dla bliskich, bo na forum obowiązuje chyba jakoś kultura wypowiedzi ale do tego widać trzeba dorosnąć ;)
Cieszę się ze piaskownica podziałała…
Może dzięki temu przestaniesz marudzić jak smerf Maruda😀
Aha, te same porady daję bliskim…
PS. Gdzie brakuje mi kultury ? Proszę zacytować… widzę ze kolega przewrażliwiony jak pudelek cesarzowej…🤣🤣🤣
 

pluto

Pionier e-mobilności
Nie dam się wkręcić w tą prymitywną grę - życzę udanego dnia :)
 

solik

Pionier e-mobilności
To dziwne z tymi czujnikami ze bez nich nie ma wskazania odleglosci - w necie pewien warsztat sie zarzekal, ze jak jechal TM3 bez przedniego zderzaka (i czujnikow) to na ekranie mial podany dystans do przeszkody z przodu..
 

nabrU

Pionier e-mobilności
Czy dzisiaj nowe id miałbyś na tych samych warunkach ?

Oczywiście, że dzisiaj ID.3 byłoby drożej niż moje 343 funty/m-c. Ale wciąż taniej (choć niewiele) niż taka np MY RWD przy moich oryginalnych warunkach wynajmu (zero płaty własnej, 2 lata, przebieg 8k mil/rok, zresztą już dawno przekroczony ;)):

1678045517819.png

1678045702275.png

Choć po prawdzie takiej 'krowy' :p jak MY nie potrzebuję (a TM3 sedan odpada) i pewnie wybrałbym coś jak niżej zamiast ID.3 (choć byłoby brak matrixów w Bornie, ale HUD może by mnie wyleczył z rozpaczy :p):

1678045895349.png

Sorki Teslarze za off-topic, ale Adaś mnie wyciągnął 'do tablicy'...
 

pluto

Pionier e-mobilności
Że tak się z ciekawości dopytam - Tesla Y RWD ma baterię 85 kWh ? :)
 

nabrU

Pionier e-mobilności
To jest stronka leasingowa, a nie EV Database więc te dane techniczne i obrazki to tak z przymrużeniem oka. Tam ważna jest lewa dolna strona skrinszota ;)
 

luker23100

Nowy na Forum
Mi osobiście brak ultra sonic sensors nie przeszkadza ;D Ale rozumiem ludzi, którzy mają mocno mieszane uczucia co do tego, szczególnie jak ktoś jest przyzwyczajony i kupuje samochód za tak dużą kwotę

Jestem jednak pozytywnie nastawiony i nie mogę się doczekać jak będzie działało tesla vision zastępujące czujniki, pewno na początku może być trochę fishy ale ja bym dał temu szanse bo ma naprawdę spory potencjał porównując możliwości kamer a czujników, szczególnie po paru update'ach

Dlatego czekam z niecierpliwością na odbiór MYP mimo braku czujników 😄

Btw ktoś z Was posiadaczy tesli ma możliwość darmowej wymiany kamer na nowszy model związany z Hardware 4.0 ? Ponoć nowe kamery mają zabezpieczenie przed kondensacją i powinny eliminować problem związany z błędem camera obscured
 

zibizz1

Pionier e-mobilności
Btw ktoś z Was posiadaczy tesli ma możliwość darmowej wymiany kamer na nowszy model związany z Hardware 4.0 ? Ponoć nowe kamery mają zabezpieczenie przed kondensacją i powinny eliminować problem związany z błędem camera obscured
Raczej nie będzie to możliwe. HW4 ma dość mocno inna obudowę komputera. Łatwiej będzie sprzedać i kupić taką z HW4:)
 
Top