pluto

Pionier e-mobilności
Nie, nie kupuję auta w ostatnim kwartale roku - będę czekał na kolejny rok, tym bardziej mogą wówczas pojawić się inne nowości nowego roku modelowego. Nie kupuję kota w worku - nie za takie pieniądze.
Jak coś jest to powinno działać i z takiej zasady zawsze wychodzę (patrz np. światła matrix) , jak znowu coś nie usuną do dalej będę polował na Teslę ale teraz zakup z aut dostępnych od ręki, bo już nie mam sensu zamawiać auta wcześnie.
 

mm-tesla

Posiadacz elektryka
Dostałem odpowiedź od Tesla Warszawa, że w marcu powinni się wyrobić, jak planowany termin lut-marzec, a zapraszają do zakupu tego co mają na stanie, odbiór możliwy natychmiast. Samochody dostępne od ręki są oznaczone słowem Warszawa, to znaczy, że stoją na placu.
 

Piti

Zadomawiam się
Nie, nie kupuję auta w ostatnim kwartale roku - będę czekał na kolejny rok, tym bardziej mogą wówczas pojawić się inne nowości nowego roku modelowego. Nie kupuję kota w worku - nie za takie pieniądze.
Jak coś jest to powinno działać i z takiej zasady zawsze wychodzę (patrz np. światła matrix) , jak znowu coś nie usuną do dalej będę polował na Teslę ale teraz zakup z aut dostępnych od ręki, bo już nie mam sensu zamawiać auta
 

Michal

Moderator
Nie, nie kupuję auta w ostatnim kwartale roku - będę czekał na kolejny rok, tym bardziej mogą wówczas pojawić się inne nowości nowego roku modelowego. Nie kupuję kota w worku - nie za takie pieniądze.
Jak coś jest to powinno działać i z takiej zasady zawsze wychodzę (patrz np. światła matrix) , jak znowu coś nie usuną do dalej będę polował na Teslę ale teraz zakup z aut dostępnych od ręki, bo już nie mam sensu zamawiać auta wcześnie.
Dlatego moim zdanie powinni anulować Twoje zamówienie i po prostu nigdy nie kupisz Tesli, bo tu zawsze coś się zmienia ;)
Dostępne od ręki teraz są, a za chwile może ich nie być. Tak to zwykle jest z Teslami.
 

pluto

Pionier e-mobilności
Dlatego moim zdanie powinni anulować Twoje zamówienie i po prostu nigdy nie kupisz Tesli, bo tu zawsze coś się zmienia ;)
I bardzo dobrze niech Tesla zmienia się tylko żebry robiła to z głową., a nie takie mydlenie oczów że to tylko tak na chwilę.
Myślałem że to naprawdę chwilowo i jak odbiorę auto pod koniec Q1 to już jakość rozwiążą temat z czujnikami. Niestety definicja chwili wg. Tesli to czas nieokreślony ;)
Pewnie będzie tak jak ze światłami matrix montowanymi i nieaktywnym.

Żeby nie było nie jestem przeciwnikiem Tesli tylko po prostu wymagam trochę więcej od aut kupowanych za kupię pieniędzy. Tym bardzie że autem ma jeździć jeszcze żona i córka, i głównie muszę dbać o ich komfort jazdy niż sam posiadania Tesli.

Dziwnie sie tu robi na forum, bo wywiera sie presję na osobami inaczej myślącymi niż Tesla. Jak ktoś chce jeździć elektryczną np. KIA lub np. BMW to niech jeździ, każdy wybiera auto pod siebie a nie pod pewną grupę osób która zachłysnęła się nową technologią i nie chce słyszeć żadnych nawet najmniejszych uwag odnoście posiadanego pojazdu. A takie udawadnianie że jak auto czegoś nie ma jest lepsze niż jak coś ma to już całkowita dziecinada.
A osobę która nie kupi Tesli (z uwagi np. na wstępujące braki w wyposażeniu lub wyczekiwaniem na działające systemy) najlepiej od razu wywalić z forum, bo jak śmie nie kupić Tesli, anulować jego zamówienie i co jeszcze zakazać odbioru kolejnej Tesli na np. 3 lata - dziwni są niektórzy ludzie :unsure:
 

krzyss

Pionier e-mobilności
Zle to odbierasz :)
My sie tobie dziwimy bo juz wiemy ze z takim podejsciem nigdy nie kupisz tesli, a ciagle o tym gadasz.
Ta marka samochodow jeszcze najblizsze 20lat bedzie rozne sprawy olewac i nigdy wszystko nie bedzie dzialac.
Zobacz jak teraz jest z modelami X i S.
Jak zaczniesz sie im przygladac to tam zawsze troche niedorobek jest w porownaniu do klasycznych producentow bardzo duzo.
Dlatego uwazam ze powinienes zrezygnowac z tesli… ona nigdy nie sprosta twoim oczekiwaniom :)
Choc gdybys sie jednak zdecydowal to juz czekam na ta mase wiadomosci z narzekaniami :) bedziemy mieli o czym pisac !
 

Jaceq

Posiadacz elektryka
Wg mnie nie ma co się czarować i zaklinać rzeczywistości - brak czujników jest niedogodnością. W aucie tej klasy i za takie pieniądze jest to słabe. Pewnie, że da się bez tego jeździć. Dawno temu w Polonezie nie było wspomagania kierownicy i też było podobno niepotrzebne ;-) Można biadolić, można też próbować sobie z tą niedogodnością poradzić. Ja akurat przyjąłem, że jeśli nie będzie Tesla Vision do czasu odbioru auta, zamontuję sobie przednią kamerkę - rozwiązanie opisywane tutaj m.in. przez @Bronek . Przy okazji zyskujemy dodatkowy wyświetlacz z CarPlay/Android Auto, ABRP itp. Obecna cena Tesli jest na tyle korzystna, że te 2 tysiaki za dodatkowy sprzęt to drobiazg ;-)
 

pluto

Pionier e-mobilności
Może masz rację że źle to odbieram, ale nie wymagam od auta cudów, lecz tylko działającego systemu pomiaru wykrywania przeszkód wokół auta, bo na tym najbardziej mi zależy.
Miałem 2 Tesle i wiem że nie jest idealna (miałem problem z klapą bagażnika, hamowaniem fantomowym, skrzypieniem przedniego zawieszenia, jakieś błędy które tymczasowo kasowało się resetem), ale jak coś zabierają i obiecują że naprawią to ja grzecznie czekam i tyle.
Zamówiłem TMY żeby nie mieć już problemów już z klapą (bo pomimo wymiany siłownika dalej był ten sam problem, nawet większy bo zawias mi się ścierał), a w między czasie zabrali czujniki które tak fajnie działały - słabe to.
Jak będzie działać to kolejne nowe auto to Tesla i tylko tyle, a czy to będzie na zasadzie czujników czy kamer to dla mnie nie ma znaczenia, tym bardzie że oficjalnie obiecali że to tymczasowe ograniczenia pełnej funkcjonalności auta.
 

krzyss

Pionier e-mobilności
Może masz rację że źle to odbieram, ale nie wymagam od auta cudów, lecz tylko działającego systemu pomiaru wykrywania przeszkód wokół auta, bo na tym najbardziej mi zależy.
Miałem 2 Tesle i wiem że nie jest idealna (miałem problem z klapą bagażnika, hamowaniem fantomowym, skrzypieniem przedniego zawieszenia, jakieś błędy które tymczasowo kasowało się resetem), ale jak coś zabierają i obiecują że naprawią to ja grzecznie czekam i tyle.
Zamówiłem TMY żeby nie mieć już problemów już z klapą (bo pomimo wymiany siłownika dalej był ten sam problem, nawet większy bo zawias mi się ścierał), a w między czasie zabrali czujniki które tak fajnie działały - słabe to.
Jak będzie działać to kolejne nowe auto to Tesla i tylko tyle, a czy to będzie na zasadzie czujników czy kamer to dla mnie nie ma znaczenia, tym bardzie że oficjalnie obiecali że to tymczasowe ograniczenia pełnej funkcjonalności auta.
W wierzysz w tesla vision ? Bo ja nie bardzo… tylna kamere mam ciagle ubrudzona i nudzi mnie jej czyszczenie.
Rezygnacji z czujnikow kompletnie nie rozumiem, ja pewnie postawiony przed takim dylematem zamontowal bym najlepsze aftermarketowe pikajace i reszte mial w tylku.
Ja uwazam ze tesla vision bedzie dzialalo tak samo dobrze jak automatyczne wycieraczki 😁
 

MichalS

Zadomawiam się
Czy ktoś wie dokładnie jak wygląda kupowanie auta dostępnego na stronie, które płynie statkiem? Z tego co w Ząbkach mówią, to nawet jak kupię i zapłacę za auto 1200, które jest na stronie (chodzi o te, które są na statkach a nie w danym mieście), to nie mam 100% pewności, że dostanę auto ze statku w danym kwartale (powiedzmy teraz do końca marca). Pani powiedziała, że te auta na stronie polskiej są dostępne na całą Europę.
Kolejne pytanie, dlaczego w takim razie na stronach niemieckich TMY RWD jest 33 a u nas kilka. Nie powinien czasem być ten sam stan na wszystkich stronach Tesli w Europie (chodzi o TMY RWD, gdzie wszystkie są z Chin)?

Więc tak się zastanawiam, czym różni się normalny zakup od tego ze stanu, skoro wychodzi, że po prostu muszę sobie poczekać aż algorytm mnie wybierze. Z tego co zrozumiałem, w Ząbkach nie mogą sami przypisać VINu do zamówienia. Czy ktoś może coś więcej powiedzieć na ten temat? Dzięki.
 
Top