mm-tesla

Posiadacz elektryka
Chyba niezbyt dobre wieści z TYLR:
1677923414544.png
Moje zamówienie ma RN1185 też, ale dalej lut-mar w apce.
 

Piti

Zadomawiam się
Apką się nie sugeruj…
Ja mam odbiór lut-mar (a lutego juz nima).
Niektórzy mieli w apce gru-lut (a był luty)

Przychodzi komuś jakaś ważna informacja do kontaktu z apki ?
U mnie tylko powitanie ze stycznia.
 

Pike

Zadomawiam się
Ja mam RN1183... i w panelu pokazuje Marzec-Maj 2023, gdzie na początku było Luty-Kwiecień
 

Luq-CIN

Zadomawiam się
Witam wszystkich 🤝
Jestem tu nowy i podobnie jak wielu z Was planuje zamówić Tesle Y. Wciąż rozważam czy RWD z dopłatą czy może LR.
Przechodząc do konkretów
Póki co umówiłem się na jazdę testową Y LR za kilka dni.
Może ktoś z Was był na takiej jeździe i może opisać jak to wygląda?
Przychodzę na umówiona godzinę, dostaje kartę i jadę?
Dziękuje i Pozdrawiam
 

Jaceq

Posiadacz elektryka
Witam wszystkich 🤝
Jestem tu nowy i podobnie jak wielu z Was planuje zamówić Tesle Y. Wciąż rozważam czy RWD z dopłatą czy może LR.
Przechodząc do konkretów
Póki co umówiłem się na jazdę testową Y LR za kilka dni.
Może ktoś z Was był na takiej jeździe i może opisać jak to wygląda?
Przychodzę na umówiona godzinę, dostaje kartę i jadę?
Dziękuje i Pozdrawiam
Przychodzisz na umówioną godzinę, weryfikacja czy to Ty, idziecie razem z pracownikiem do auta, krótkie przeszkolenie z obsługi auta, jak ustawić lusterka, kierownicę itp (w Tesli wszystko ustawiasz z ekranu centralnego..) i możesz jechać :) Standardowo jest około 30 min. ale zdaje się nie ma problemu, żeby było trochę dłużej. Auto ma ustawiony ogranicznik prędkości do 140 km/h (przynajmniej moje testowe tak miało).
 

radioaktywny

Posiadacz elektryka
Te czujniki parkowania mnie bolą jak cholera, a też mam zamówionego Y LR. Aktualnie jeżdzę autem z czujnikami i je wyłączam żeby zobaczyć jak to będzie. I cięzko tak dokladnie wyczuć odległośc przodem od przeszkody, za duży margines zostawiam z obawy o zarysowanie. Gdyby nie to to bym naciskał na odbiór jak najszybciej. A tak przyglądam się i jak zobaczę światełko w tunelu to poczekam . :)
Bez paniki z tymi czujnikami. Wiele lat jeździłem bez czujników, później przyszły czasy czujników, a teraz znów ich nie mam. Tesla Y jest na tyle "zwinnym" autem, że spokojnie można się bez nich obyć. Jak wprowadzą jakieś rozwiązanie to będzie miło, ale tak naprawdę nie są dla mnie niezbędne.
 

STMS

Posiadacz elektryka
Witam wszystkich 🤝
Jestem tu nowy i podobnie jak wielu z Was planuje zamówić Tesle Y. Wciąż rozważam czy RWD z dopłatą czy może LR.
Przechodząc do konkretów
Póki co umówiłem się na jazdę testową Y LR za kilka dni.
Może ktoś z Was był na takiej jeździe i może opisać jak to wygląda?
Przychodzę na umówiona godzinę, dostaje kartę i jadę?
Dziękuje i Pozdrawiam
u mnie wyglądało tak [połowa lutego sporo ludzi w salonie i ogólnie zamieszanie, duże zainteresowanie mimo, że była 13 00]
zaczepiłem pracownika, że jestem , sprawdził prawo jazdy, prosił aby poczekać jak wróci poprzedni testujący

jak wrócił dostałem kartę i pytanie czy dam sobie radę - pewno, że dam pomyślałem i pojechałem na 1 h
po jeździe chciałem coś omówić ale nie było szans ... kolejka do handlowca na 20 min ... po południu tego samego dnia zamówiłem z puli dostępnych, mam już VIN i czekam na odbiór :)


Pzdr
 

pluto

Pionier e-mobilności
Bez paniki z tymi czujnikami. Wiele lat jeździłem bez czujników, później przyszły czasy czujników, a teraz znów ich nie mam. Tesla Y jest na tyle "zwinnym" autem, że spokojnie można się bez nich obyć. Jak wprowadzą jakieś rozwiązanie to będzie miło, ale tak naprawdę nie są dla mnie niezbędne.
Dla mnie to całkowicie skreśliło auto obecnie z zakupu - jeździłem przez 2 dni bez czujników i nie wyobrażam sobie jazdy autem o takiej fatalnej widoczności (TMY) w mieście, gdzie często trzeba dojeżdżać 10-15 cm do przeszkody aby gdzieś zaparkować. Oczywiście wszystko sie da, ale trzeba bardzo uważać, tym bardziej że nawet kamery boczne nic tu nie dadzą bo nie są skierowana w podłoże tylko gdzieś w bok, o przodzie już nie wspomnę ;)
Ja odbiór przełożyłem na następny kwartał, nie ma sensu się męczyć - w trasie nie ma problem ale w mieście porażka.

Swoją drogą Tesla musi lepiej radzić sobie z wprowadzaniem takich zmian.
Odbieranie funkcji, a następnie obiecywanie, że powrócą w nieznanym momencie w przyszłości, nie jest dobrym pomysłem, ale wiadomo fanboye tej marki nisko pokłonią się Elonowi bez względu na wszystko co zrobi lub co nie zrobi w użytkowanych autach.

Miałem Tesle, wiem co potrafi i jaka jest w użytkowaniu i jakoś nie mam panicznej presji mieś ją za wszelką cenę tym bardziej że nie wiadomo jak to będzie działać i czy w ogóle. Swoją drogą latają w kosmos a już ponad 5 miesięcy nie wiedzą jak to naprawić :D

Niemniej jak komuś to nie przeszkadza to może kupować i jeździć bez czujników, na szczęście jest wolny wybór i każdy robi jak chce.
 

luker23100

Nowy na Forum
Też mam Model Y Performance zamówiony w listopadzie 2022, przewidywana dostawa lut-kwi 2023, do tego nabawiłem się nałogu sprawdzania apki codziennie czy w końcu będzie bardziej przybliżona data dostawy 😅

Ciekaw jestem czy koniec końców dostawa będzie jakoś pod koniec kwietnia czy mi jednak przesuną z jakiegoś powodu
 

Piti

Zadomawiam się
Dla mnie to całkowicie skreśliło auto obecnie z zakupu - jeździłem przez 2 dni bez czujników i nie wyobrażam sobie jazdy autem o takiej fatalnej widoczności (TMY) w mieście, gdzie często trzeba dojeżdżać 10-15 cm do przeszkody aby gdzieś zaparkować. Oczywiście wszystko sie da, ale trzeba bardzo uważać, tym bardziej że nawet kamery boczne nic tu nie dadzą bo nie są skierowana w podłoże tylko gdzieś w bok, o przodzie już nie wspomnę ;)
Ja odbiór przełożyłem na następny kwartał, nie ma sensu się męczyć - w trasie nie ma problem ale w mieście porażka.

Swoją drogą Tesla musi lepiej radzić sobie z wprowadzaniem takich zmian.
Odbieranie funkcji, a następnie obiecywanie, że powrócą w nieznanym momencie w przyszłości, nie jest dobrym pomysłem, ale wiadomo fanboye tej marki nisko pokłonią się Elonowi bez względu na wszystko co zrobi lub co nie zrobi w użytkowanych autach.

Miałem Tesle, wiem co potrafi i jaka jest w użytkowaniu i jakoś nie mam panicznej presji mieś ją za wszelką cenę tym bardziej że nie wiadomo jak to będzie działać i czy w ogóle. Swoją drogą latają w kosmos a już ponad 5 miesięcy nie wiedzą jak to naprawić :D

Niemniej jak komuś to nie przeszkadza to może kupować i jeździć bez czujników, na szczęście jest wolny wybór i każdy robi jak chce.
A jak w Q2 nie updejtują czujników ? Przełożysz na Q3 / Q4 ? Serio ?
 
Top