krzyss

Pionier e-mobilności
Czy ktoś wie dokładnie jak wygląda kupowanie auta dostępnego na stronie, które płynie statkiem? Z tego co w Ząbkach mówią, to nawet jak kupię i zapłacę za auto 1200, które jest na stronie (chodzi o te, które są na statkach a nie w danym mieście), to nie mam 100% pewności, że dostanę auto ze statku w danym kwartale (powiedzmy teraz do końca marca). Pani powiedziała, że te auta na stronie polskiej są dostępne na całą Europę.
Kolejne pytanie, dlaczego w takim razie na stronach niemieckich TMY RWD jest 33 a u nas kilka. Nie powinien czasem być ten sam stan na wszystkich stronach Tesli w Europie (chodzi o TMY RWD, gdzie wszystkie są z Chin)?

Więc tak się zastanawiam, czym różni się normalny zakup od tego ze stanu, skoro wychodzi, że po prostu muszę sobie poczekać aż algorytm mnie wybierze. Z tego co zrozumiałem, w Ząbkach nie mogą sami przypisać VINu do zamówienia. Czy ktoś może coś więcej powiedzieć na ten temat? Dzięki.
Ufaj temu co mowi ktos w tesla Polska to bedziesz w zimie w klapkach latac. Oni nic nie wiedza, to sa ich domysly i fantazje :)
 

marco_25

Posiadacz elektryka
Leniwa niedziela i patrze na ceny aut ze stocku. W Warszawie jest ich sporo, szczególnie TM3. Jednak rzut oka na to co jest dostępne we Wiedniu całkiem mnie rozbroił. TMY LR w cenie RWD w Warszawie. Szok 😉
 

nabrU

Pionier e-mobilności
A u nas spore obniżki stockowych MY (M3 z resztą też). Czyżby nie schodziły tak jak przewidywano, płyną następne i trzeba upłynnić to co jest...

1678024942156.png
 

nabrU

Pionier e-mobilności
Wymieniasz VW?

Śledzę na razie :p
Przedłużyłem leasing ID.3 do końca września 2023 bo w cenie, którą płace za VW żadna Tesla nie ma na razie szans (nawet po obniżkach) ;)
 

Piti

Zadomawiam się
I bardzo dobrze niech Tesla zmienia się tylko żebry robiła to z głową., a nie takie mydlenie oczów że to tylko tak na chwilę.
Myślałem że to naprawdę chwilowo i jak odbiorę auto pod koniec Q1 to już jakość rozwiążą temat z czujnikami. Niestety definicja chwili wg. Tesli to czas nieokreślony ;)
Pewnie będzie tak jak ze światłami matrix montowanymi i nieaktywnym.

Żeby nie było nie jestem przeciwnikiem Tesli tylko po prostu wymagam trochę więcej od aut kupowanych za kupię pieniędzy. Tym bardzie że autem ma jeździć jeszcze żona i córka, i głównie muszę dbać o ich komfort jazdy niż sam posiadania Tesli.

Dziwnie sie tu robi na forum, bo wywiera sie presję na osobami inaczej myślącymi niż Tesla. Jak ktoś chce jeździć elektryczną np. KIA lub np. BMW to niech jeździ, każdy wybiera auto pod siebie a nie pod pewną grupę osób która zachłysnęła się nową technologią i nie chce słyszeć żadnych nawet najmniejszych uwag odnoście posiadanego pojazdu. A takie udawadnianie że jak auto czegoś nie ma jest lepsze niż jak coś ma to już całkowita dziecinada.
A osobę która nie kupi Tesli (z uwagi np. na wstępujące braki w wyposażeniu lub wyczekiwaniem na działające systemy) najlepiej od razu wywalić z forum, bo jak śmie nie kupić Tesli, anulować jego zamówienie i co jeszcze zakazać odbioru kolejnej Tesli na np. 3 lata - dziwni są niektórzy ludzie :unsure:
Nikt nikogo nie wywala!
Nikt cię nie obraził, ani nie obraża…

Tylko dziwne, że zamówiłeś auto, a doskonale wiedziałeś przed zamawianiem i wpłatą 1200, że nie ma czujników.
A teraz marudzisz…bo myślałeś, że zdążą zaktualizować czujniki i matrycy przed końcem Q1😀 trochę myślenie dziecka, obraziłeś się na tesle, że ci nie chcą dac matryc i czujników, zabierasz zabawki z piaskownicy i bebe. Wstrzymujesz kontakt z kolegami z piaskownicy😀 Jak wrócą te dodatki to będzie cacy…
TAK TO WIDZĘ !!!
 

Piti

Zadomawiam się
Czy ktoś wie dokładnie jak wygląda kupowanie auta dostępnego na stronie, które płynie statkiem? Z tego co w Ząbkach mówią, to nawet jak kupię i zapłacę za auto 1200, które jest na stronie (chodzi o te, które są na statkach a nie w danym mieście), to nie mam 100% pewności, że dostanę auto ze statku w danym kwartale (powiedzmy teraz do końca marca). Pani powiedziała, że te auta na stronie polskiej są dostępne na całą Europę.
Kolejne pytanie, dlaczego w takim razie na stronach niemieckich TMY RWD jest 33 a u nas kilka. Nie powinien czasem być ten sam stan na wszystkich stronach Tesli w Europie (chodzi o TMY RWD, gdzie wszystkie są z Chin)?

Więc tak się zastanawiam, czym różni się normalny zakup od tego ze stanu, skoro wychodzi, że po prostu muszę sobie poczekać aż algorytm mnie wybierze. Z tego co zrozumiałem, w Ząbkach nie mogą sami przypisać VINu do zamówienia. Czy ktoś może coś więcej powiedzieć na ten temat? Dzięki.
Tego co mówią pracownicy Tesli w Ząbkach to bym raczej na spokojnie z niedowierzaniem. Oni wiedzą mało, więcej tutaj na forum koledzy wiedzą, o wiele więcej, nawet gdzie jest obecnie statek z (potencjalnie) twoim autem. Twoim, jak nie zabiorą ci VIN i nie dadzą komuś z innego kraju…..
 

pluto

Pionier e-mobilności
Nikt nikogo nie wywala!
Nikt cię nie obraził, ani nie obraża…

Tylko dziwne, że zamówiłeś auto, a doskonale wiedziałeś przed zamawianiem i wpłatą 1200, że nie ma czujników.
A teraz marudzisz…bo myślałeś, że zdążą zaktualizować czujniki i matrycy przed końcem Q1😀 trochę myślenie dziecka, obraziłeś się na tesle, że ci nie chcą dac matryc i czujników, zabierasz zabawki z piaskownicy i bebe. Wstrzymujesz kontakt z kolegami z piaskownicy😀 Jak wrócą te dodatki to będzie cacy…
TAK TO WIDZĘ !!!
Nikt na nikogo się nie obraża bo nie ma o co, po drugie nie marudzę tylko grzecznie odpowiadam na dziwne narzucanie woli innym osobom które chcą dostać w pełni ukończony projekt w zakresie wykrywania przeszkód wokół auta i tylko tyle.
Nigdy nikomu nie narzucałem "nie kupujcie aut bez czujników" wręcz przeciwnie zawsze staram się pomagać innym i cieszyć się z zakupu wymarzonego auta.
Po wtóre nie zamawiałem auta i nie wpłacałem 1200 zł bo zmieniłem zamówienie na TM3 ze stycznia 2022r. które Tesla 3 razy mi zmieniała termin zamówienia i dlatego nie wierzę we wszystko co pisze i zapewnia Tesla.
A na koniec swoje mądrości zachowaj dla bliskich, bo na forum obowiązuje chyba jakoś kultura wypowiedzi ale do tego widać trzeba dorosnąć ;)
 
Top