Tesla Model Y, dostawy II kwartał 2023

itguy

Posiadacz elektryka
Dokumentów nie odbierzesz. Musi wszystko przejść ścieżką kuriera. W moim przypadku wysłali pod inny adres niż leasing informował ich. Ale w sumie wyszło ok. 31.03 rejestracja doszła do skutku i odbiór także.
Jak to sprostowaliście?
Mnie Nicole mówiła żebym wpadał osobiście po dokumenty żeby przyspieszyć operację, ale to był koniec marca, wtedy wszystko stało na głowie :)
 

bart_zaw

Posiadacz elektryka
Chciałem osobiście odebrać dokumenty z Tesli do rejestracji samochodu - konto Tesli jest na Ojca ( na jego firmę ) - pytanie czy odręczne upoważnienie napisane przez niego dla mnie do odbioru dokumentów wystarczy czy trzeba notarialnie ? Ktoś odebrał w ten sposób ze inna osoba niż wpisana w konto Tesli pojechała po dokumenty? Pytam dlatego że minęło tydzień czasu od zapłacenia za samochód i leasing ciągle nie otrzymał od Tesli przesyłki z dokumentami i nawet nie wiadomo czy została takowa wysłana.
Ja na przesyłkę ( właściwie to leasing) czekałem tydzień chyba aż w końcu dostali. Może być ze czekają na odprawy celne ( wyjazd z portu) bo z tym ktoś ostatnio walczył przy rejestracji. Tak jak inni piszą - odbierałem na koniec marca wiec to był szczególny czas w ich toku pracy. Mieszkam obok salonu jeżeli potrzebujesz to sprobuje podjechać spytać tylko daj szczegóły na Priv. Moja wysyłkę dokumentów pilotowała pani Anna która z tego co dostałem zwrotnego maila jest jeszcze tydzień lub dłużej na urlopie.
 

jankazpl

Nowy na Forum
Jak to sprostowaliście?
Mnie Nicole mówiła żebym wpadał osobiście po dokumenty żeby przyspieszyć operację, ale to był koniec marca, wtedy wszystko stało na głowie :)
Mój leasing nie wyraził zgody, żeby dokumenty do rejestracji szły inną drogą. W międzyczasie Tesla wysłała zamiast do firmy rejestrującej to do finansującego z powrotem na dodatek ze złym numerem nip. Batalia pokonana i cieszę się z dobrodziejstw Pana EM :)
 

ypl

Pionier e-mobilności
Dokumentów nie odbierzesz. Musi wszystko przejść ścieżką kuriera. W moim przypadku wysłali pod inny adres niż leasing informował ich. Ale w sumie wyszło ok. 31.03 rejestracja doszła do skutku i odbiór także.
Jak nie odbierzesz, oczywiście, że się da osobiście odebrać w Ząbkach, mało tego, do mnie wysłali kurierem, ale i tak przyjechałem i drugą kopię odebrałem osobiście.
 

itguy

Posiadacz elektryka
Znowu biała MYLR dostępna jakby ktoś chciał ;)
 

Tuti

Zadomawiam się
Witam,
zamówienie złożyłem 24.03. - TMY LR białe wnętrze z hakiem,
VIN dostałem dziś - 08.04.
Poszło całkiem szybko.
Może nawet za szybko, ponieważ zamówienie jest z leasingiem Santander Multirent, ale z zastrzeżeniem, że dopłata z BOŚ ma być doliczona do opłaty wstępnej (45%), a nie refundowana dopiero później, więc leasing to załatwia od końca marca, ale potrwa to pewnie do połowy maja (albo i dłużej). Ciekaw jestem, co z tym zrobi Tesla - zabierze VIN'a czy będzie czekać?
 

kristof46

Fachowiec
Witam,
zamówienie złożyłem 24.03. - TMY LR białe wnętrze z hakiem,
VIN dostałem dziś - 08.04.
Poszło całkiem szybko.
Może nawet za szybko, ponieważ zamówienie jest z leasingiem Santander Multirent, ale z zastrzeżeniem, że dopłata z BOŚ ma być doliczona do opłaty wstępnej (45%), a nie refundowana dopiero później, więc leasing to załatwia od końca marca, ale potrwa to pewnie do połowy maja (albo i dłużej). Ciekaw jestem, co z tym zrobi Tesla - zabierze VIN'a czy będzie czekać?
Rozumiem ze to kwestia BOŚ wydłuża sprawę. Na razie nie maja ciśnienia bo to nie koniec kwartału. Natomiast czy poczekają miesiąc albo i dłużej…cóż tego chyba nie da się przewidzieć. Tam z dnia na dzień mogą podejmować inne decyzje.
 

marco_25

Posiadacz elektryka
Witam,
zamówienie złożyłem 24.03. - TMY LR białe wnętrze z hakiem,
VIN dostałem dziś - 08.04.
Poszło całkiem szybko.
Może nawet za szybko, ponieważ zamówienie jest z leasingiem Santander Multirent, ale z zastrzeżeniem, że dopłata z BOŚ ma być doliczona do opłaty wstępnej (45%), a nie refundowana dopiero później, więc leasing to załatwia od końca marca, ale potrwa to pewnie do połowy maja (albo i dłużej). Ciekaw jestem, co z tym zrobi Tesla - zabierze VIN'a czy będzie czekać?
Zabiorą, też miałem taką sytuację i dlatego będę odbierał dopiero w Q2. Wypadasz na koniec kolejki. BOŚ to w najlepszym przypadku 30 dni. Jak widzisz chętnych na Twój VIN nie brakuje 😉
 
Top