Tesla Model Y, dostawy II kwartał 2023

bart_zaw

Posiadacz elektryka
Dzisiaj 7ma rano - Lohr'a podjechała i 6 sztuk tylko Y i tylko czarne z czego dwa na kołach 19 reszta 20"
 

itguy

Posiadacz elektryka
Przy rejestracji auto od dłuższego już czasu podajesz adres zamieszkania i w przypadku pani z wątpliwościami możesz napisać oświadczenie z paragrafem że mieszkasz pod adresem który podałeś
w teorii tak to działa, ale w praktyce to mi nie chciała pani w okienku zarejestrować auta w Lublinie jak tylko pokazałem jej ten kwitek. Natychmiast reakcja alergiczna :D
Tylko u mnie chodziło o co innego, nie było wątpliwości co stanu posiadania auta, ale to to że nie byłem zameldowany w Lbn więc powinienem rejstrować auto tam gdzie wynikało z meldunku. Wykłócałem się z nią długo. Po jakichś 15minutach przyszedł kierownik :D tamten to dopiero miał ego powyżej sufitu :D
Ale po jakiejś pół godzinie tłumaczenia mu że nie on tu stanowi prawo a ma je tylko stosować przystali na rejestrację w tym urzędzie, ale w ramach kompromisu musiałem przy odbiorze twardego dowodu udowodnić że jestem związany z miastem, co nie było problemem bo mieszkałem tam i prowadziłem działalność. Generalnie niektórzy urzędnicy jak ich się nie przyciśnie do ściany to myślą że mogą sobie stosować i interpretować prawo wybiórczo wg uznania. Co prawda najlepsze są w tym urzędy skarbowe ale ci z wydziału komunikacji nie wiele im ustępują...
 

TSK

Zadomawiam się
Pewnie dla innych to oczywistość, ale polecam sprawdzić adres na fakturze z Tesli. Ja miałem adres korespondencyjny zamiast zameldowania i (nie)urocza pani w urzędzie powiedziała, że nie wierzy, że to mój samochód i
Przy rejestracji auto od dłuższego już czasu podajesz adres zamieszkania i w przypadku pani z wątpliwościami możesz napisać oświadczenie z paragrafem że mieszkasz pod adresem który podałeś
Przy rejestracji auto od dłuższego już czasu podajesz adres zamieszkania i w przypadku pani z wątpliwościami możesz napisać oświadczenie z paragrafem że mieszkasz pod adresem który podałeś
To jest czysta ludzka złośliwość nic więcej. Pewnie już rozwiązałeś swój problem ale oświadczenie na pewno pomoże. A poza tym zawsze możesz wziąć nowy numerek w urzędzie i iść do innej normalnej osoby.
 

TSK

Zadomawiam się
czy ja wiem ze trzeba od razu malować, moim zdaniem nawet orig. na QS wyglądaj bardzo dobrze
Wyglada super! Ja nie będę zmieniał całych kół. Jak narazie pozamawialem czarne kolpaki i zobaczymy co szybciej przyjdzie:)
 

itguy

Posiadacz elektryka
czy ja wiem ze trzeba od razu malować, moim zdaniem nawet orig. na QS wyglądaj bardzo dobrze
mam takie same plany na te standardowe koła.
Btw czy po założeniu tych dodatków da się założyć potem kołpaki? czy trzeba jes zdemontować?
Pytam bo może zakładałbym te kołpaki tylko przed wyjazdem na wakacje albo długą trasę kiedy ten zasięg ma jakieś znaczenie :D
 

itguy

Posiadacz elektryka
Jakby ktoś chciał czarnulkę przytulić to dzisiaj pojawiły się 2 nowe sztuki w polskim inventory:
To pewnie te które dzisiaj przyjechały lohrą
PS pamiętajcie o referralu :p
 

bart_zaw

Posiadacz elektryka
w teorii tak to działa, ale w praktyce to mi nie chciała pani w okienku zarejestrować auta w Lublinie jak tylko pokazałem jej ten kwitek. Natychmiast reakcja alergiczna :D
Tylko u mnie chodziło o co innego, nie było wątpliwości co stanu posiadania auta, ale to to że nie byłem zameldowany w Lbn więc powinienem rejstrować auto tam gdzie wynikało z meldunku. Wykłócałem się z nią długo. Po jakichś 15minutach przyszedł kierownik :D tamten to dopiero miał ego powyżej sufitu :D
Ale po jakiejś pół godzinie tłumaczenia mu że nie on tu stanowi prawo a ma je tylko stosować przystali na rejestrację w tym urzędzie, ale w ramach kompromisu musiałem przy odbiorze twardego dowodu udowodnić że jestem związany z miastem, co nie było problemem bo mieszkałem tam i prowadziłem działalność. Generalnie niektórzy urzędnicy jak ich się nie przyciśnie do ściany to myślą że mogą sobie stosować i interpretować prawo wybiórczo wg uznania. Co prawda najlepsze są w tym urzędy skarbowe ale ci z wydziału komunikacji nie wiele im ustępują...
73 ust. 1 ustawy Prawa o ruchu drogowym oraz art. 25 Kodeksu Cywilnego samochód rejestruje się w miejscu zamieszkania. Od decyzji urzędnika zawsze można się odwołać w formie pisemnej u kierownika wydziału.
 

itguy

Posiadacz elektryka
73 ust. 1 ustawy Prawa o ruchu drogowym oraz art. 25 Kodeksu Cywilnego samochód rejestruje się w miejscu zamieszkania. Od decyzji urzędnika zawsze można się odwołać w formie pisemnej u kierownika wydziału.
gorzej jak kierownik upiera się przy tym samym co urzędnik :) dokładnie ten przepis im przeczytałem z komórki w trakcie dyskusji :)
odwołanie zawsze można złożyć, ale jak zaczną odpisywać z ich sławnym pośpiechem to nie wiem czy auto byłoby zarejestrowane do przyszłej Wielkanocy :D
Tak serio też są ludzie, mają gorsze dni, pewnie sporo osób przede mną korzystało z tego prawa bezprawnie, albo nie wiem, jakiegoś innego powodu to się nie spodobało pani w okienku, fakt faktem że ostatecznie się udało, wiec rzeczowe argumenty i cytowanie powinno pomóc
 

pluto

Pionier e-mobilności
mam takie same plany na te standardowe koła.
Btw czy po założeniu tych dodatków da się założyć potem kołpaki? czy trzeba jes zdemontować?
Pytam bo może zakładałbym te kołpaki tylko przed wyjazdem na wakacje albo długą trasę kiedy ten zasięg ma jakieś znaczenie :D
Trzeba wyciągnąć kapselki z środka ( w środek wchodzi mocowanie kołpaka)
 
Last edited:
Top