Tesla Model Y, dostawy II kwartał 2023

pluto

Pionier e-mobilności
Wtedy najdzie ochota na kolejną Teslę ;)
 

elektryk

Pionier e-mobilności
Coraz więcej aut dostępnych od ręki, coraz więcej aut stoi przy salonie, a to jeszcze nie koniec kwartału, a jak przypłyną Chiny to będzie się działo

View attachment 10192
Wygląda na to, że się w końcu pozbywają tej słynnej "fali" na koniec kwartału - w Norwegii tylko dzisiaj zarejestrowali już 189 sztuk, a za cały styczeń mieli 96 rejestracji w sumie.

To powinno rozłożyć ruch na cały kwartał bardziej równomiernie, a nie jak było do tej pory że bonanza w ostatnich tygodniach kwartału.
 

itguy

Posiadacz elektryka
Wtedy najdzie ochota na kolejną Teslę ;)
No co Ty, "mnie nie stać tak na raz taką kwotę😀" ale za to "popisać sobie na forum mogę", albo i nawet "palcem po mapie pojeździć też" ostatecznie to i "za marzenia także do paki nie wsadzają" wiec możemy na razie przyjąc że masz rację, kupie po prostu drugą
Nieprawdaż ?



...:ROFLMAO:
 

maar79

Zadomawiam się
...mojej historii ciąg dalszy ...

Po daremnym wyjezdzie do Ząbek po auto w piątek 14.04 miałem w aplikacji nowy termin odbioru na dzisiaj 14:00.
Dobrze że nie pojechałem bo o 13:00 zmiana na czwartek 14:00.
Auto zarejestrowane i opłacone przez leasing. Dzwonię do Ząbek upewnić się czy auto jest na miejscu bo jak pojechałem w poprzedni piątek na odbiór to podobno było na placu w Wilanowie. Pracownik potwierdza że auto jutro będzie w Ząbkach bo jest w innej lokalizacji koło Warszawy gdzie trafiają dostawy. Pracownik potwierdza że mogę odebrać jutro, co mi bardziej pasuje niż czwartek.

Myśle sobie że na wszelki wypadek potwierdzę jeszcze przez leasing. Dzwonię do mojego człowieka z Santander z Warszawy z prośbą o kontakt z dyrektorem Tesli. Oddzwania że auta nie ma w Polsce....

Czy leci z nami pilot ?
 

itguy

Posiadacz elektryka
...mojej historii ciąg dalszy ...

Po daremnym wyjezdzie do Ząbek po auto w piątek 14.04 miałem w aplikacji nowy termin odbioru na dzisiaj 14:00.
Dobrze że nie pojechałem bo o 13:00 zmiana na czwartek 14:00.
Auto zarejestrowane i opłacone przez leasing. Dzwonię do Ząbek upewnić się czy auto jest na miejscu bo jak pojechałem w poprzedni piątek na odbiór to podobno było na placu w Wilanowie. Pracownik potwierdza że auto jutro będzie w Ząbkach bo jest w innej lokalizacji koło Warszawy gdzie trafiają dostawy. Pracownik potwierdza że mogę odebrać jutro, co mi bardziej pasuje niż czwartek.

Myśle sobie że na wszelki wypadek potwierdzę jeszcze przez leasing. Dzwonię do mojego człowieka z Santander z Warszawy z prośbą o kontakt z dyrektorem Tesli. Oddzwania że auta nie ma w Polsce....

Czy leci z nami pilot ?
Śmiać się czy płakać? A wiesz kiedy będzie? Jaką wersję zamówiłeś? RWD?
 

Chris

Posiadacz elektryka
...mojej historii ciąg dalszy ...

Po daremnym wyjezdzie do Ząbek po auto w piątek 14.04 miałem w aplikacji nowy termin odbioru na dzisiaj 14:00.
Dobrze że nie pojechałem bo o 13:00 zmiana na czwartek 14:00.
Auto zarejestrowane i opłacone przez leasing. Dzwonię do Ząbek upewnić się czy auto jest na miejscu bo jak pojechałem w poprzedni piątek na odbiór to podobno było na placu w Wilanowie. Pracownik potwierdza że auto jutro będzie w Ząbkach bo jest w innej lokalizacji koło Warszawy gdzie trafiają dostawy. Pracownik potwierdza że mogę odebrać jutro, co mi bardziej pasuje niż czwartek.

Myśle sobie że na wszelki wypadek potwierdzę jeszcze przez leasing. Dzwonię do mojego człowieka z Santander z Warszawy z prośbą o kontakt z dyrektorem Tesli. Oddzwania że auta nie ma w Polsce....

Czy leci z nami pilot ?
ooo nie, to teraz nie pojadę, dopóki nie wyślą foty auta na placu z hostessą trzymającą dzisiejszą gazetę
 

Michal

Moderator
ooo nie, to teraz nie pojadę, dopóki nie wyślą foty auta na placu z hostessą trzymającą dzisiejszą gazetę
To odbiór auta czy porwanie? :D
 

Chris

Posiadacz elektryka
To odbiór auta czy porwanie? :D
hostessę mogą sobie zatrzymać ;) , ale tak poważnie, co to za burdel w tych Ząbkach, masakra. Do mnie nawet raz nie odpisali, do leasingu zresztą też nie od wczoraj. Kliknęli tylko na koncie, że płatność dokonana, ale już odpisać, czy papiery do rejestracji wysłali i czy auto jest u nich, to nie ma komu.
 
Last edited:

pluto

Pionier e-mobilności
Na inventory trzeba jeszcze patrzeć jaki jest dopisek:
Warsaw Wkrótce - auta może nie być jeszcze w Warszawie ale ma nadany VIN (czeka na dostawę lub w trakcie dostawy);
Warszaw Przygotowany do dostawy - auto fizycznie obecne w Polsce.

Tak miałem jak zamawiałem tydzień temu. Po ukazaniu się poszukiwanego modelu na stronie internetowej poprosiłem o kontakt telefoniczny bo miałem zamówiony podobny i nie wiedziałem czy anulują mi stare zamówienie. W rozmowie telefonicznej dowiedziałem się że brać tylko te z Warszaw Przygotowany do dostawy bo będzie szybciej gdyż go mają na placu.
Mi od kliknięcia "Kupuj" do odbioru minęło 7 dni w tym czasie była Wielkanoc, ale za namową Pani z Tesli brałem drugą opcję.
 
Top