Tesla Model Y, dostawy II kwartał 2023

Chris

Posiadacz elektryka
Na inventory trzeba jeszcze patrzeć jaki jest dopisek:
Warsaw Wkrótce - auta może nie być jeszcze w Warszawie ale ma nadany VIN (czeka na dostawę lub w trakcie dostawy);
Warszaw Przygotowany do dostawy - auto fizycznie obecne w Polsce.

Tak miałem jak zamawiałem tydzień temu. Po ukazaniu się poszukiwanego modelu na stronie internetowej poprosiłem o kontakt telefoniczny bo miałem zamówiony podobny i nie wiedziałem czy anulują mi stare zamówienie. W rozmowie telefonicznej dowiedziałem się że brać tylko te z Warszaw Przygotowany do dostawy bo będzie szybciej gdyż go mają na placu.
Mi od kliknięcia "Kupuj" do odbioru minęło 7 dni w tym czasie była Wielkanoc, ale za namową Pani z Tesli brałem drugą opcję.no popatrz, to w inwentory mogą w opisie oferty napisać, że auto jest na miejscu, a jak kupujesz masz VIN, płatnoć
no popatrz, to w inventory mogą w opisie oferty napisać, że auto jest na miejscu, a jak kupujesz normalnie z zamówienia, masz VIN, płatność potwierdzoną na koncie i odbiór jak ja pojutrze, to ZERO informacji
 

pluto

Pionier e-mobilności
Też tak miałem po wpłacie zero informacji o wysyłce dokumentów czy też daty odbioru.
Nieoczekiwanie przyjechał kurier z papierami ok. godz. 10:30 (walną mi kopertę na trawnik, bo skrzynka pocztowa w trakcie wymiany - dobrze że deszcz nie padał ) i odjechał nawet nie dzwoniąc że jest pod domem.
Po rejestracji auta wysłałem w ciemno zaproponowaną datą odbioru pod wszystkie znane mi adresy e-mailowe które krążą tu na forum i po godzinie zmieniła mi się w aplikacji data odbioru na zaproponowaną.
Tak, że taka to jest teraz komunikacja z Teslą.
 

Chris

Posiadacz elektryka
Wie ktoś może, czy jak wyjdą jakieś drobne poprawki przy odbiorze, czy w ciągu 24 h, to muszę to naprawiać u nich, czy mogę np Drezno, albo Praga wybrać?
 

ypl

Pionier e-mobilności
Jak ktoś ma bardzo daleko i nie będzie w stanie się dodzwonić to mogę w ostateczności pojechać do ząbek i obejść plac i sprawdzić czy fizycznie auto z takim vinem stoi pod salonem.
 

Chris

Posiadacz elektryka
Też tak miałem po wpłacie zero informacji o wysyłce dokumentów czy też daty odbioru.
Nieoczekiwanie przyjechał kurier z papierami ok. godz. 10:30 (walną mi kopertę na trawnik, bo skrzynka pocztowa w trakcie wymiany - dobrze że deszcz nie padał ) i odjechał nawet nie dzwoniąc że jest pod domem.
Po rejestracji auta wysłałem w ciemno zaproponowaną datą odbioru pod wszystkie znane mi adresy e-mailowe które krążą tu na forum i po godzinie zmieniła mi się w aplikacji data odbioru na zaproponowaną.
Tak, że taka to jest teraz komunikacja z Teslą.
z Teslą w Polsce dokładniej....dlatego nie mam zamiaru tam wracać, jak widzę i czytam o tym wszystkim.
 

elektryk

Pionier e-mobilności
Też tak miałem po wpłacie zero informacji o wysyłce dokumentów czy też daty odbioru.
Trochę to dziwne bo ja dostałem na e-mail info z TNT z nadanym numerem śledzenia przesyłki i na bieżąco wiedziałem kiedy spodziewać się dostawy dokumentów dzięki trackingowi.
 

pluto

Pionier e-mobilności
Też dostałem ale poszło w SPAM - z oznaczeniem dostawa do godz. 18:00 ;)
 

kristof46

Fachowiec
Jak ktoś ma bardzo daleko i nie będzie w stanie się dodzwonić to mogę w ostateczności pojechać do ząbek i obejść plac i sprawdzić czy fizycznie auto z takim vinem stoi pod salonem.
Ja też w razie czego mogę pomoc. Warto pomagać :) a na s8 przy Markach/Ząbkach jestem praktycznie codziennie.
W ogóle cała ta sytuacja to jakiś śmiech bo kolega ma vin końcówka 610 a ja 609. Mój stoi bo go widziałem. Później były kolejne dostawy w tym Performancy białe. Serio kolejnego numeru akurat nie ma?!?!
 
Last edited:

ypl

Pionier e-mobilności
Nieźle, ale to chyba nowa sytuacja, bo nie przypominam sobie, żeby w Q1 tak było, że ktoś miał odbiór wyznaczony, jechał, a na miejscu okazywało się, że auta nie ma. To tak jakby ten kto klika i wyznacza odbiory nie był na miejscu i bez fizycznej weryfikacji czy auto jest wyznaczał odbiory.
 

KrzyCh

Posiadacz elektryka
A ile czasu mijało w Waszych przypadkach pomiędzy nadaniem VIN, a SMS-ami żeby płacić? A faktura/pro-forma może być przed płatnością? Bo mi bank nie zapłaci bez faktury.
 
Top