Tesla Model Y, dostawy II kwartał 2023

kristof46

Fachowiec
Takie pytanie mam - czy gdybyście w swoim mieście mieli otwarty salon coś ala iSpot (czyli nie od Apple, ale niby że Apple) tylko dla Tesli to skorzystalibyście?

Haczyk jest w tym, że będziecie mieli show-room, jazdę testową, pełną obsługę zamówienia i papierologii i dostawę pod drzwi, ale za tą usługę np. koszt zakupu będzie 5 tys. większy to zdecydowalibyście się?
Ale są firmy które mogą za nas zamówić auto…
Gdyby Tesla miała powielać swoje standardy dalej to chyba lepiej żeby jie robiła takich autoryzowanych punktów.
A jeśli już to niech to będzie punkt dający taka sama cene jak właśnie iSpot (a czasem nawet i nizsza). Ot taki broker. U niego często można kupić auto dużo taniej niż z salonu.
Po drugie ze przy tej organizacji kolejny podmiot nawet mimo dodatkowych kontaktów też miałby problemy. Do tego nie można byłoby już nic osobiście wskórać w Tesli bo oni rozmawialiby na temat danego zamówienia wyłącznie z tą druga firma.
 

Michal

Moderator
Ja dziś dodzwoniłem się normalnie dwa razy. Pierwszym razem od razu, a drugim po 2 próbach z czekaniem po klika minut.
Pani powiedziała mi, że mają teraz dyżury przy telefonie i powinno być łatwiej się dodzwonić.
 

ypl

Pionier e-mobilności
To na kiedy macie odbiory wyznaczone? :)
 

gim-kg

Pionier e-mobilności
Takie pytanie mam - czy gdybyście w swoim mieście mieli otwarty salon coś ala iSpot (czyli nie od Apple, ale niby że Apple) tylko dla Tesli to skorzystalibyście?

Haczyk jest w tym, że będziecie mieli show-room, jazdę testową, pełną obsługę zamówienia i papierologii i dostawę pod drzwi, ale za tą usługę np. koszt zakupu będzie 5 tys. większy to zdecydowalibyście się?
Pewnie nie 5 tyś, tylko 3-3,5%. Ale teraz już tez można zlecić „EVDlaCiebie” odbiór Tesli. Wtedy odbiera się już od nich a nie z Ząbek.
 

mwilkowski

Nowy na Forum
Tesla chyba zaczyna edukować kupujących bo rozsyła takie SMS y:


---edit---
Nawet 3 razy :D
4x wysłane zamówienie od 6 kwietnia moje 5 telefonów (pro tip dzwońcie o 9.55 to przełącza po 20 30 min na Berlin) 14.04(piątek) po 17.00 wystawili fakturę na leasingodawcę beż określonego terminu płatności detali co do akcyzy zaliczki itp w sobotę 15.04 wieczorem pogróżki że kasa ma być przelana bo inaczej to....
 

nabrU

Pionier e-mobilności
U mnie z kolei (UK) jest sytuacja odwrotna, zero problemu z kontaktem i właśnie dzisiaj mój lokalny 'salon' Tesli sam skontaktował się ze mną w sprawie wzięcia Model Y LR na testową jazdę weekendową (miałem już jedną krótszą jazdę TMY RWD). Krótka rozmowa i samochód zabookowany na następny weekend. Mam numery komórkowe i adresy email do dwóch osób z tego salonu w razie pytań itp. Nawet potwierdzono mi, że mogę się za darmo ładować samochodem testowym na SuC (y)
 

bart_zaw

Posiadacz elektryka
4x wysłane zamówienie od 6 kwietnia moje 5 telefonów (pro tip dzwońcie o 9.55 to przełącza po 20 30 min na Berlin) 14.04(piątek) po 17.00 wystawili fakturę na leasingodawcę beż określonego terminu płatności detali co do akcyzy zaliczki itp w sobotę 15.04 wieczorem pogróżki że kasa ma być przelana bo inaczej to....
U mnie na FV jest wpisana że termin płatności to 7 dni od otrzymania VIN w systemie.
Akcyza (zwolnienie z niej i pozostałe dokumenty) dostajesz w pakiecie do rejestracji dopiero - po opłaceniu FV i zaksięgowaniu się u nich. Dla leasingów może robią wyjątki i dostaniesz skan na maila wcześniej ale raczej wątpię - pewniejsze jest że kurier dostarczy komplet do rejestracji ok. 4-5 dni po zaksięgowaniu płatności.
 

kristof46

Fachowiec
U mnie na FV jest wpisana że termin płatności to 7 dni od otrzymania VIN w systemie.
Akcyza (zwolnienie z niej i pozostałe dokumenty) dostajesz w pakiecie do rejestracji dopiero - po opłaceniu FV i zaksięgowaniu się u nich. Dla leasingów może robią wyjątki i dostaniesz skan na maila wcześniej ale raczej wątpię - pewniejsze jest że kurier dostarczy komplet do rejestracji ok. 4-5 dni po zaksięgowaniu płatności.
Do leasingu wysyłają komplet jako skany. Przynajmniej ja tak dostałem. Co nie zmienia faktu ze to wszystko to pewnie loteria
 
Top