Tesla Model Y, dostawy II kwartał 2023

piotrazz

Posiadacz elektryka
Te z Chin są ponoć wygodniejsze, mniej twarde. Z Berlina są dłuższe odrobinę, oraz twardsze, bardziej sportowe i mają jakieś dodatkowe szwy. Jak na mój przeciętny wzrost 1.83m mimo wszystko wyczułem różnice. Rok temu miałem MYLR MIC na 24h do testów to była jedna z rzeczy która mnie drażniła. Drugą było sztywne zawieszenie, ale w modelu z Berlina też to poprawili niedawno. Nie wiem czy zawias w MIC jest poprawiony.
 

lookash_c

Pionier e-mobilności
Te z Chin są ponoć wygodniejsze, mniej twarde. Z Berlina są dłuższe odrobinę, oraz twardsze, bardziej sportowe i mają jakieś dodatkowe szwy. Jak na mój przeciętny wzrost 1.83m mimo wszystko wyczułem różnice. Rok temu miałem MYLR MIC na 24h do testów to była jedna z rzeczy która mnie drażniła. Drugą było sztywne zawieszenie, ale w modelu z Berlina też to poprawili niedawno. Nie wiem czy zawias w MIC jest poprawiony.
Zawieszenie powinno być sztywne, masz na myśli zapewne tłumienie.
 

agadi

Nowy na Forum
TMYP czarna z hakiem. Zamawiana 05.03.2023.
We wtorek dostałem VIN, a wczoraj info z terminem dostawy na 14.04.2023. :)
 

itguy

Posiadacz elektryka
Taki lekki off-topic, ale zwróciliście uwagę na szczegóły różniące modele MIB oraz MIC?

Hint: krótsze fotele w MIC spowodowały, że zmieniłem kolor na QS żeby mieć 100% pewności, że przyjedzie z Berlina 😁
Patrząc po VIN to moja biała jest z Berlina. Poprzedni VIN który mi zabrali też był z Niemiec
 

Ezkobar

Nowy na Forum
TMYP czarna z hakiem. Zamawiana 05.03.2023.
We wtorek dostałem VIN, a wczoraj info z terminem dostawy na 14.04.2023. :)
Braknie mi słów i cierpliwości , mam zamówioną 13.01.23 MYP czarna, czarne wnętrze. Nadal nie mam VINU, już to zaczyna bardzo mocno wkurw rzać!!!
 

bart_zaw

Posiadacz elektryka
Wczoraj wieczorem byłem obok salonu to białe i czarne Y LR stały i to naprawdę kilkanaście sztuk ale QS nie zauważyłem ani jednego.
 

itguy

Posiadacz elektryka
Braknie mi słów i cierpliwości , mam zamówioną 13.01.23 MYP czarna, czarne wnętrze. Nadal nie mam VINU, już to zaczyna bardzo mocno wkurw rzać!!!
Tesla podobno produkuje w partiach wg statystyk zmówień, więc jak masz niepopularną kombinacje to tak właśnie to wygląda, że wszyscy swoje dostaną a ty czekasz
 

itguy

Posiadacz elektryka
Jak wszedłem na stronę Tesli zalogowany - chyba mieli jakiś zgrzyt po stronie aplikacji bo wyświetliła mi się planowana data odbioru na przyszły tydzień, piątek 14-ego bodajże. Obawiam się, że leasing nie ogarnę to napisałem na oficjalnego maila z prośbą o usunięcie VIN i ustawienie na późniejszy termin. Nie wiem czy to ma sens - czy po prostu czekać na kontakt z ich strony, że auto jest do odbioru i napisać, że nie jestem gotowy.

Jakieś sugestie?
Będą dzwonić, ale bez problemu do tego czasu ogarniesz leasing. Wystarczy tak naprawdę 3-4 dni. Pierwszego dnia zbierasz oferty i wybierasz jedną, potem dostajesz decyzję praktycznie od ręki jak nie bierzesz leasingu pod korek, 2 dnia podpisujesz umowę i robisz przelew wkładu własnego. Leasing robi zamówienie w tesli, dostaje fakturę i opłaca ją. Potem lecą do ciebie dokumenty do rejestracji i następnego dnia ludzie z leasingu rejestrują auto za ciebie.
Jak się spóźnisz kilka dni to się nic nie stanie, przełożysz odbiór o tydzień, bo to nie koniec kwartału że jest ciśnienie jak nie wiem co żeby wypchnąć jak najwięcej samochodów
 

ypl

Pionier e-mobilności
tak mi mów :D
Raczej kwestia dni nie tygodni, jak jest VIN to auto jest już w produkcji bądź wyprodukowane i pakowane na lawetę. Po świętach będziesz miał odbiór moim zdaniem. Jak będę miał czas to podjadę na Twój odbiór bo dawno mnie w Ząbkach nie widzieli 🤣
 

piotrazz

Posiadacz elektryka
No właśnie odbiór widzę w apce na przyszły piątek 17:00. Problem w tym, że jest to leasing konsumencki i Masterlease się ociąga... Chyba, że znacie inną firmę, która leasing konsumencki ogarnie :)
 
Top