Tesla Model Y, dostawy II kwartał 2023

kzahel

Zadomawiam się
Czy ktoś czeka dłużej na odbiór niż ja? TMYP QS z hakiem zamówiona 22.08.2022. Ponowne zamówienie 17.02.2023, ponieważ Tesla niewiadomo dlaczego anulowała to z sierpnia 2022. Nikt nie dzwoni, nikt nie odpisuje, cisza. Acha leasing jest gotowy do zapłaty za samochód.
 

mm-tesla

Posiadacz elektryka
Czy ktoś czeka dłużej na odbiór niż ja? TMYP QS z hakiem zamówiona 22.08.2022. Ponowne zamówienie 17.02.2023, ponieważ Tesla niewiadomo dlaczego anulowała to z sierpnia 2022. Nikt nie dzwoni, nikt nie odpisuje, cisza. Acha leasing jest gotowy do zapłaty za samochód.
Zrób nowe zamówienie z mojego linka, będzie szybciej :)
 

ypl

Pionier e-mobilności
Czy ktoś czeka dłużej na odbiór niż ja? TMYP QS z hakiem zamówiona 22.08.2022. Ponowne zamówienie 17.02.2023, ponieważ Tesla niewiadomo dlaczego anulowała to z sierpnia 2022. Nikt nie dzwoni, nikt nie odpisuje, cisza. Acha leasing jest gotowy do zapłaty za samochód.
Są niektórzy co mają wersję performance zamówione w styczniu i też czekają.
 

itguy

Posiadacz elektryka
ktoś wie czy tesla opłatę za zamówienie uznaje na poczet płatności za auto, czy trzeba płacić całość po zakupie jest zwracana ta kwota? Pytam bo dostałem kwitek do wypełnienia z leasingu i nie wiem czy wpisywać coś w pole "wpłacona zaliczka"
 

elektryk

Pionier e-mobilności
Ciekawe statystyki dot. sprzedaży samochodów Premium w PL - Tesla już wyprzedziła Porsche :) :

Zaskakujący wynik Tesla Model 3 - 585 rejestracji w 2023 roku (i drugie miejsce na podium samochodów Premium w marcu 2023), względem wszystkich Tesli - 1046.
 
Last edited:

itguy

Posiadacz elektryka
No właśnie odbiór widzę w apce na przyszły piątek 17:00. Problem w tym, że jest to leasing konsumencki i Masterlease się ociąga... Chyba, że znacie inną firmę, która leasing konsumencki ogarnie :)
niestety nie mam pojęcia jak to jest z leasingiem konsumenckim, podzwoń do kilku banków to się dowiesz :)
z szybkiego wyszukiwania w google widzę że carsmile ma taką ofertę. Wydaje mi się że mleasing też, ja właśnie biorę u nich leasing tyle że operacyjny, bo dali najtańszą ofertę.
 

kristof46

Fachowiec
Tesla podobno produkuje w partiach wg statystyk zmówień, więc jak masz niepopularną kombinacje to tak właśnie to wygląda, że wszyscy swoje dostaną a ty czekasz
Tylko co to znaczy niepopularna kombinacja skoro niewiele można konfigurować. Zauważyłem że w ostatnich dniach pojawiają się VINy ale dla ludzi co wybrali oczywiście biały lub czarny lakier ale też i hak. Serio? W sensie w ogóle mnie zastanawia czy ludziom ten hak to jest tak bardzo potrzebny? Znam jedną osobę która z haka korzysta raz do roku. Poza tym taki hak a raczej to co do niego podczepimy zapewne znacząco zmniejsza zasięg.
 

kristof46

Fachowiec
Braknie mi słów i cierpliwości , mam zamówioną 13.01.23 MYP czarna, czarne wnętrze. Nadal nie mam VINU, już to zaczyna bardzo mocno wkurw rzać!!!
Nic mi nie mów. Obstawiam że nie brałeś haka (ja go nie brałem bo i po co) i teraz czekam a ludzie na swoje białe LR z czarnym środkiem (jak mój) dostają już VINy. Po ledwie 2 tygodniach. Tylko większość z hakiem. Podobnie Performance bo mam dwa modele zamówione. Miałem zamówionego QS ale zmieniłem bo nie liczę na szybką dostawę. Zamieniłem na białą wersję. Nadal bez haka. Ciekawe kiedy potencjalnie przyjedzie.
Zresztą nawet dostępny czarny Y na stanie jest z hakiem.
Poza tym czasem ludzie potrafią zamówić dokładnie to samo i jeden czeka długo więc chyba ktoś w Tesli uznaje że poczeka jeszcze trochę a innemu dają prawie od ręki. Przykre to i już wielokrotnie o tym mówiłem więc nie będę się powtarzał.
 

itguy

Posiadacz elektryka
Tylko co to znaczy niepopularna kombinacja skoro niewiele można konfigurować. Zauważyłem że w ostatnich dniach pojawiają się VINy ale dla ludzi co wybrali oczywiście biały lub czarny lakier ale też i hak. Serio? W sensie w ogóle mnie zastanawia czy ludziom ten hak to jest tak bardzo potrzebny? Znam jedną osobę która z haka korzysta raz do roku. Poza tym taki hak a raczej to co do niego podczepimy zapewne znacząco zmniejsza zasięg.
z tym hakiem to kwestia indywidualna, ja na haku worzę rowery, albo box na bagaże - dobra alternatywa do dachowego, szczególnie w elektryku bo nie zwiększa oporów, a spalinowym nie generuje dodatkowego hałasu..
Przyczepki raczej nie ciąga się na tyle daleko żeby problemem był zasięg, jak będę chciał podjechać do budowlanego, albo na działkę trochę torfu zawieźć pod rośliny to mam taką możliwość i z niej korzystałem nie raz w obecnym aucie, a hak kosztuje grosze w porównaniu do całokształtu auta.
Jak ktoś chce kemping ciągać to co innego, jest raczej skazany na auta spalinowe jak chce jechać gdzieś dalej.
 

kristof46

Fachowiec
z tym hakiem to kwestia indywidualna, ja na haku worzę rowery, albo box na bagaże - dobra alternatywa do dachowego, szczególnie w elektryku bo nie zwiększa oporów, a spalinowym nie generuje dodatkowego hałasu..
Przyczepki raczej nie ciąga się na tyle daleko żeby problemem był zasięg, jak będę chciał podjechać do budowlanego, albo na działkę trochę torfu zawieźć pod rośliny to mam taką możliwość i z niej korzystałem nie raz w obecnym aucie, a hak kosztuje grosze w porównaniu do całokształtu auta.
Jak ktoś chce kemping ciągać to co innego, jest raczej skazany na auta spalinowe jak chce jechać gdzieś dalej.
ok jest to argument z tym oporem. Wciąż jednak dziwi mnie że aż tyle ludzi chce mieć ten hak.
 
Top