Tesla Model Y, dostawy II kwartał 2023

PawelGDZ

Posiadacz elektryka
Nic mi nie mów. Obstawiam że nie brałeś haka (ja go nie brałem bo i po co) i teraz czekam a ludzie na swoje białe LR z czarnym środkiem (jak mój) dostają już VINy. Po ledwie 2 tygodniach. Tylko większość z hakiem.
nie chce Cię podku**iać ale ja wziąłem w poniedziałek rano z hakiem a już jest rejestrowany i jutro odbieram,
haka NIGDY nie miałem, ale teraz świadomie chcę, młodsza podrosła, zapakujemy sobie 4 rowerki i śmiało można zwiedzać różne plenery,
poza tym widzę u siebie w niedługiej przyszłości skuter i też hak będzie jak znalazł
nie brałem haka po to, żeby auto było szybciej bo nawet na to nie liczyłem, ale dlatego, że widzę dla niego zastosowanie
 

kristof46

Fachowiec
nie chce Cię podku**iać ale ja wziąłem w poniedziałek rano z hakiem a już jest rejestrowany i jutro odbieram,
haka NIGDY nie miałem, ale teraz świadomie chcę, młodsza podrosła, zapakujemy sobie 4 rowerki i śmiało można zwiedzać różne plenery,
poza tym widzę u siebie w niedługiej przyszłości skuter i też hak będzie jak znalazł
nie brałem haka po to, żeby auto było szybciej bo nawet na to nie liczyłem, ale dlatego, że widzę dla niego zastosowanie
Może kurde zmienię zamówienie....pewnie znając życie jak zmienię to będą wydawali bez haka ;)
 

itguy

Posiadacz elektryka
ok jest to argument z tym oporem. Wciąż jednak dziwi mnie że aż tyle ludzi chce mieć ten hak.
może część klika nieświadomie :D bo jest domyślnie dodany do konfiguracji.
A co do niepopularności innych kolorów, to wiesz, np teraz od kilku dni w inventory wisi MYLR czarna, a biała performance sprzedała się w 45 minut :D W sumie się nie dziwie, biały jest najpraktyczniejszy, to jest multicoat więc super zabezpiecza, nie widać na nim rys i nie trzeba do niego dopłacać. Po za tym nowym najdroższym Midnight Cherry Red, wszystkie inne to są "zwykłe" lakiery, które rysują się od samego patrzenia i są nałożone cienką warstwą, tak jak kiedyś był biały w modelu 3

Zresztą wystarczyło popatrzeć na plac w ząbkach, królowała tam biel :) albo plac arvala na Wilanowie - same białe.
 

kristof46

Fachowiec
może część klika nieświadomie :D bo jest domyślnie dodany do konfiguracji.
A co do niepopularności innych kolorów, to wiesz, np teraz od kilku dni w inventory wisi MYLR czarna, a biała performance sprzedała się w 45 minut :D W sumie się nie dziwie, biały jest najpraktyczniejszy, to jest multicoat więc super zabezpiecza, nie widać na nim rys i nie trzeba do niego dopłacać. Po za tym nowym najdroższym Midnight Cherry Red, wszystkie inne to są "zwykłe" lakiery, które rysują się od samego patrzenia i są nałożone cienką warstwą, tak jak kiedyś był biały w modelu 3

Zresztą wystarczyło popatrzeć na plac w ząbkach, królowała tam biel :) albo plac arvala na Wilanowie - same białe.
Może być z tym domyślnym klikanie. Choć akurat Performance nie ma domyślnie haka.
Co do koloru. Biały łatwiej okleić jeśli ktoś chce. Ten cherry to w ogóle jakieś widmo. Jeszcze go nigdzie nie widziałem. Znajomy na swojego ale Performance czeka ponad pół roku. Od czerwca lub sierpnia już nie pamiętam dokładnie.
P.S. Quicksilver to nie jest przypadkiem też multicoat??
 
Last edited:

KrzysztofFly

Moderator
ktoś wie czy tesla opłatę za zamówienie uznaje na poczet płatności za auto, czy trzeba płacić całość po zakupie jest zwracana ta kwota? Pytam bo dostałem kwitek do wypełnienia z leasingu i nie wiem czy wpisywać coś w pole "wpłacona zaliczka"
U mnie było tak, że leasing (Santander Consumer Multirent) zapłacił całość, a Tesla zwróciła mi pobraną wcześniej zaliczkę.
 

itguy

Posiadacz elektryka
U mnie było tak, że leasing (Santander Consumer Multirent) zapłacił całość, a Tesla zwróciła mi pobraną wcześniej zaliczkę.
dzięki za informację, tak też zrobię u siebie
 

Pleśniak

Posiadacz elektryka
No właśnie odbiór widzę w apce na przyszły piątek 17:00. Problem w tym, że jest to leasing konsumencki i Masterlease się ociąga... Chyba, że znacie inną firmę, która leasing konsumencki ogarnie :)
jeśli to nie tajemnica to jakie warunki dostałeś na taki leasing konsumencki? zastanawiam się czy się w to bawić czy lepiej kredyt
 
Top