Tesla Model Y, dostawy II kwartał 2023

KrzysztofFly

Moderator
może część klika nieświadomie :D bo jest domyślnie dodany do konfiguracji.
A co do niepopularności innych kolorów, to wiesz, np teraz od kilku dni w inventory wisi MYLR czarna, a biała performance sprzedała się w 45 minut :D W sumie się nie dziwie, biały jest najpraktyczniejszy, to jest multicoat więc super zabezpiecza, nie widać na nim rys i nie trzeba do niego dopłacać. Po za tym nowym najdroższym Midnight Cherry Red, wszystkie inne to są "zwykłe" lakiery, które rysują się od samego patrzenia i są nałożone cienką warstwą, tak jak kiedyś był biały w modelu 3

Zresztą wystarczyło popatrzeć na plac w ząbkach, królowała tam biel :) albo plac arvala na Wilanowie - same białe.
Jakby ktoś szukał, to jest dostępna od ręki, biała Performance z hakiem Tesla inventory
 

kristof46

Fachowiec
Jakby ktoś szukał, to jest dostępna od ręki, biała Performance z hakiem Tesla inventory
Właśnie podmieniłem na szybko swoje zamówienie dodając hak i przypisali mi omawianą sztukę. Zamówienie na Performance złożyłem już jakiś czas temu ale najpierw QS zmieniłem na biały kolor a teraz jeszcze ten hak.
Wcześniej po dzisiejszych rozmowach dodałem hak również do Long Range. Też dostałem VIN. Teraz pytanie. Tak naprawdę nie potrzebuje dwóch aut. Zatem fajnie byłoby gdyby taką Teslę udało się komuś odstąpić. Pytanie tylko czy da się to jakoś zrobić tak aby nie przypisali VIN byle komu tylko konkretnej osobie która będzie na takie auto zdecydowana. Powiedziałbym że zadzwonię i zapytam ale dobrze wiemy że dodzwonić tam się nie da.
 

gim-kg

Pionier e-mobilności
Tak naprawdę nie potrzebuje dwóch aut. Zatem fajnie byłoby gdyby taką Teslę udało się komuś odstąpić. Pytanie tylko czy da się to jakoś zrobić tak aby nie przypisali VIN byle komu tylko konkretnej osobie która będzie na takie auto zdecydowana.
Żeby odstąpić to musiałbyś ją najpierw odebrać i zarejestrować. Nie ma możliwości odstąpienia zamówienia.
 

itguy

Posiadacz elektryka
Właśnie podmieniłem na szybko swoje zamówienie dodając hak i przypisali mi omawianą sztukę. Zamówienie na Performance złożyłem już jakiś czas temu ale najpierw QS zmieniłem na biały kolor a teraz jeszcze ten hak.
Wcześniej po dzisiejszych rozmowach dodałem hak również do Long Range. Też dostałem VIN. Teraz pytanie. Tak naprawdę nie potrzebuje dwóch aut. Zatem fajnie byłoby gdyby taką Teslę udało się komuś odstąpić. Pytanie tylko czy da się to jakoś zrobić tak aby nie przypisali VIN byle komu tylko konkretnej osobie która będzie na takie auto zdecydowana. Powiedziałbym że zadzwonię i zapytam ale dobrze wiemy że dodzwonić tam się nie da.
z tego co wiem to tesla broni się jak może przed przekazywaniem/odsprzedawaniem zamówień, więc nawet jak byś się dodzwonił to raczej nie sądzę. Możesz kupić zarejestrować i wtedy odstąpić :D Jeśli nie zarejestrujesz to nawet jak wpłaciłeś kasę to anulują ci zamówienie jeśli się dowiedzą ze masz taki zamiar - już były takie przypadki ostatnio z czyimś zamówieniem na Skę (ktoś chciał zarobić na tym że miał zamówienie z niższą ceną niż obecnie)
Możesz tylko zawnioskować anulowanie zamówienia i zwrot kasy, tylko nie wiem przez jaki czas jest to możliwe.
 

piotrazz

Posiadacz elektryka
jeśli to nie tajemnica to jakie warunki dostałeś na taki leasing konsumencki? zastanawiam się czy się w to bawić czy lepiej kredyt
W związku z tym, że prywatnie - nie na firmę to miałem 2 opcje. Kredyt lub właśnie leasing konsumencki.
Cena auta 280290
Wpłata 35000
Umowa na 60 miesięcy (5lat), wykup 1%
Miesięczna rata finansowa brutto 1.907% (5344 zł).

We wpłacie własnej jest dofinansowanie z programu Mój elektryk. Minus tego dofinansowania jest fakt, że zajmie minimum 2 miesiące. Stąd moja frustracja, że już jest VIN. Napisałem do nich z prośbą o zmianę z gotówki na leasing, ale bez odzewu. Pewnie odpoczywają po ciężkim kwartale. Po świętach przyjdzie informacja zapewne.

Ktoś z Was ma podobną konfigurację i brak Vinu? Mogę ich poprosić o przekazanie tego vinu na inny numer RN. Prośba o info na priva.
 

kristof46

Fachowiec
Najłatwiej okleić jest czarny, jeżeli ktoś chce taniej to mona wnęki odpuścić. Oczywiście wszystko zależy od koloru folii.
Czemu czarny łatwiej? Jeśli nie wymaga to odkręcania czegokolwiek to można. Oczywiście kwestia ceny bo takie oklejenie tanie nie jest
 

itguy

Posiadacz elektryka
W związku z tym, że prywatnie - nie na firmę to miałem 2 opcje. Kredyt lub właśnie leasing konsumencki.
Cena auta 280290
Wpłata 35000
Umowa na 60 miesięcy (5lat), wykup 1%
Miesięczna rata finansowa brutto 1.907% (5344 zł).

We wpłacie własnej jest dofinansowanie z programu Mój elektryk. Minus tego dofinansowania jest fakt, że zajmie minimum 2 miesiące. Stąd moja frustracja, że już jest VIN. Napisałem do nich z prośbą o zmianę z gotówki na leasing, ale bez odzewu. Pewnie odpoczywają po ciężkim kwartale. Po świętach przyjdzie informacja zapewne.

Ktoś z Was ma podobną konfigurację i brak Vinu? Mogę ich poprosić o przekazanie tego vinu na inny numer RN. Prośba o info na priva.
z przekazaniem zamówienia to raczej bez szans, ale próbować możesz.
Kurcze trochę drogo to wychodzi, ja biorąc operacyjny bez żadnych dofinansowań liczę że wyjdę prawie na zero, tzn jak bym kupował za gotówkę - całkowity koszt finansowania ~270kpln przy cenie auta ~260kpln. Tylko w sumie ja biorę na 3 lata i dwa razy większy wkład i wykup 20%.
Z drugiej strony jak nie masz działalności to nie masz wyjścia
 
Last edited:

piotrazz

Posiadacz elektryka
z przekazaniem zamówienia to raczej bez szans, ale próbować możesz.
Kurcze trochę drogo to wychodzi, ja biorąc operacyjny bez żadnych dofinansowań liczę że wyjdę prawie na zero, tzn jak bym kupował za gotówkę - całkowity koszt finansowania ~270kpln przy cenie auta ~260kpln. Tylko w sumie ja biorę na 3 lata i dwa razy większy wkład i wykup 20%.
Z drugiej strony jak nie masz działalności to nie masz wyjścia
Łączny koszt tego leasingu po upływie 59 rat to około 73tys. Kredyt gotówkowy wychodził mi dużo drożej.
 

ypl

Pionier e-mobilności
Kurcze trochę drogo to wychodzi, ja biorąc operacyjny bez żadnych dofinansowań liczę że wyjdę prawie na zero, tzn jak bym kupował za gotówkę - całkowity koszt finansowania ~270kpln przy cenie auta ~260kpln.
Ja liczyłem nawet jakiś leasing, ale jakieś kosmosy wychodziły, nawet chciałem połowę kwoty (45% chyba max można) wpłacić, to za resztę niby dawali jakieś 7 czy 8 procent realnego oprocentowania ale od całej kwoty zakupu auta, czyli po wpłacie połowy gotówką, realne oprocentowanie pożyczonej kwoty to było ponad 15 procent :ROFLMAO:
Sorry, ale nie stać mnie na tak drogie finansowanie i kupiłem za gotówkę, itguy masz super warunki z tego co piszesz.
 
Top