Volvo EX30 czy to paradox ID.3 ?

vwir

Pionier e-mobilności
Juz nie ma takich cen. Chyba sie wyprzedały
Jasne, to nie jest stała oferta, co jest jej sporym minusem (bierzesz co jest, w kolorze jaki jest, z wyposażeniem jakie jest). Ale to pokazuje, że za 200tys można upolować naprawdę nieporównywalnie lepsze auta niż małe plastikowe volvo od chińczyka. Zbliża się koniec roku, spodziewałbym się podobnych akcji.
 

Lisciasty

Zadomawiam się
Tu nawet nie chodzi o koniec roku. Dla mnie papierkiem lakmusowym rynku jest salon Mercedesa we Wrocławiu. Mają ogromny parking i tenże parking od dłuższego czasu pęka w szwach. Ludzie mają dosyć wysokich cen i to widać. Polak to nie Niemiec, nie musi mieć co 3 lata nowej fury. Ja jeździłem fabiaczem na lpg 12 lat, teraz mam prądowóz ale jak bieda przyciśnie to fabiacz nadal tam sobie czeka na mnie i wrócę bez większego problemu. Wiecie ile kosztuje nowa Fiesta? 100 kawałków! To jest kpina z klienta i bezczelność handlarzy blachowozami :>
 

Ev3

Pionier e-mobilności
Wiesz, że marka MG jest obecna na rynku od 100 lat?
A co to ma wspólnego z elektrykami MG?
Dłużej niż Volvo. A że jedno i drugie ma teraz mało wspólnego z swoimi korzeniami to zupełnie inna bajka. Chińczycy mogą tak samo zwinąć Volvo jak i MG.
Pójdzie wolniej, bo jednak sporo tego w Europie jest, choćby fabryki i sieci sprzedaży.
MG zresztą w Polsce nigdy chyba nie było, co do Europy (kontynetalnej rzecz jasna) też nie mam pewności.....
 

Ev3

Pionier e-mobilności
Dokładnie tak. Ex30 ze swoją ceną wyskoczył w samym środku szczytu cen.
Nie bardzo.
Wyskoczył pół roku po obniżce cen Tesli, gdy już było wiadomo w jakim kierunku to pójdzie.

I owszem, zgadzam się, że zwykłe wersje Ex30 faktycznie nie mają cenowego uzasadnienia.

AWD też nie do końca, ale przynajmniej daje jakąś wartość dodaną, jako jedna z najtańszych możliwości zakupu 400 konnego auta z 3,6 s do setki.
Wiadomo, że bardziej do opowiadania niż korzystania w praktyce, ale zawsze.....

Ale mimo to, tak jak pisałem, mocno się zastanawiam nad sensem.
 

Ev3

Pionier e-mobilności
Dokładnie to samo co chińskie Volvo na chińskiej platformie ze starymi szwedzkimi spalinowymi Volvo.
No nie bardzo właśnie, sieć sprzedaży Volvo istnieje w Europie, fabryki również.
To że akurat EX30 nie jest w nich produkowany, niewiele zmienia.
W razie czego jest do kogo iść po zwrot kasy za samochód.
 

Lisciasty

Zadomawiam się
AWD też nie do końca, ale przynajmniej daje jakąś wartość dodaną, jako jedna z najtańszych możliwości zakupu 400 konnego auta z 3,6 s do setki.
Wiadomo, że bardziej do opowiadania niż korzystania w praktyce, ale zawsze.....
Znaczy co, kupujesz i nie używasz?
Ja awd 325KM w ev6 używam codziennie i w pełnym zakresie :>
Bez sensu brać coś co się nie używa. Jak ktoś nie potrzebuje to nie kupuje :p
 
Top