Wizualizacja danych UDT o ładowarkach - historia ładowania i dostępności

Michal

Moderator
Hmmmm... ale tu nie ma też Hotelu 500 w Strykowie a u ciebie jest :D
No to nie wiem :p w danych nie mam więc skąd wezmę jak nie mam ;)
 

Michal

Moderator
Jak stacji ładowania nie ma na https://eipa.udt.gov.pl/, to nie ma też u mnie :)
Nie wiem z jakim opóźnieniem dodają stacje do UDT. Spróbuję zainterweniować w UDT.
Spytałem:
Czy operatorzy mają jakieś terminy na dostarczenie takich danych, czy robią to zupełnie dowolnie?
Odpowiedzieli:
Nie ma terminów ustawowych.
No to w sumie dobra wola, więc dane i tak te są super jakości ;)
 

Gandalf

Pionier e-mobilności
O, przegapiłem wątek.
Widzę, że się wziąłeś mocno, a ja ledwo wystartowałem.

Hm. To chyba nie tak do końca z dobrą wolą, bo UDT wymaga by publiczne były w ramach EIPA. A i nawet frycowe się płaci za bycie tam, więc im zależy. Co swoją drogą ciekawe jest w kontekście niewystępujących tam słupków tauronowych o których mowa powyżej.

U mnie niedaleko jest darmowa stacja, której też w EIPA nie ma. Hm. a może jest taka stara, że powstała zanim był obowiązek integracji?
 

Michal

Moderator
Obowiązek może i jest ale terminów nie ma, więc mogą się zintegrować po 2 latach ;)
 

Michal

Moderator
No właśnie :/ dlatego trochę nie widzę szansy na rozwijanie tego narzędzia.
Widziałem, że pisałeś w innym wątku o powiadamianiu o zwolnieniu ładowarki - mogę to na próbę dorobić jako wysyłaczkę maili jeśli widzicie w tym sens, tylko odbywałoby się to właśnie na zasadzie formularza z dwoma polami:
  • adres email
  • ID punktu ładowania
email przychodzi tylko raz po najbliższej zmianie stanu. Myślę, że to jest roboty na 15 minut więc mogę machnąć, żebyś nie musiał tego pisać od zera ;)
 

Phitherek_

Posiadacz elektryka
No właśnie :/ dlatego trochę nie widzę szansy na rozwijanie tego narzędzia.
Widziałem, że pisałeś w innym wątku o powiadamianiu o zwolnieniu ładowarki - mogę to na próbę dorobić jako wysyłaczkę maili jeśli widzicie w tym sens, tylko odbywałoby się to właśnie na zasadzie formularza z dwoma polami:
  • adres email
  • ID punktu ładowania
email przychodzi tylko raz po najbliższej zmianie stanu. Myślę, że to jest roboty na 15 minut więc mogę machnąć, żebyś nie musiał tego pisać od zera ;)
To ja od razu rzucę pomysł - może jeszcze dodać oznaczanie "ta ładowarka przekazuje dane w porządku" vs. "dane tej ładowarki to syf". Chodzi głównie o to, żeby było takie info w bazie i żeby ta powiadamiaczka nie słała ludziom śmieci. Oczywiście, możliwość oznaczania dla każdego, żeby autor nie musiał sam przeklikiwać masy punktów.
 

vwir

Pionier e-mobilności
O - super. Wystarczy tak jak piszesz. Tylko jeśli stan faktycznie się zmienił. Bo czasami jest nowy punkt informujący o stanie, tymczasem stan się nie zmienił.

Ja miałem zintegrować z HA i wyświetlać za jego pomoca notyfikacje na telefonie. Ale mail jest w zupełności wystarczający.
 

Michal

Moderator
To ja od razu rzucę pomysł - może jeszcze dodać oznaczanie "ta ładowarka przekazuje dane w porządku" vs. "dane tej ładowarki to syf".
A kto miałby to oznaczać? Społecznie - każdy? Co jak ktoś narobi tam syfu? Mam wprowadzić loginy, żeby można było logować użytkowników? Brzmi jak dużo roboty, a mam tam dosłownie po 2-3 wizyty dziennie, a ta baza i tak nie wydaje się na tyle sensowna, żeby mogła urosnąć do fajnej aplikacji. To jest u mnie w sumie 1250 linijek kodu (PHP + HTML + JS) i w sumie pewnie jakieś 10 godzin :p
Gdyby to nie był taki syf, wiedziałbym jak i nie bał się, że wtedy ktoś mi znajdzie dziurę w kodzie i włamie się na całość najtańszego hostingu, to wystawiłbym to na github :p

O - super. Wystarczy tak jak piszesz. Tylko jeśli stan faktycznie się zmienił. Bo czasami jest nowy punkt informujący o stanie, tymczasem stan się nie zmienił.

Ja miałem zintegrować z HA i wyświetlać za jego pomoca notyfikacje na telefonie. Ale mail jest w zupełności wystarczający.
Ok, jak znajdę chwilę (obstawiam weekend) to dodam i napiszę tutaj.
Wstępnie planuję dodać to w widoku z wykresem dla punktu ładowania jako formularz z małym opisem, jednym polem na adres email i przyciskiem "powiadom mnie".
Adres email będzie trzymany tylko do czasu wysłania maila - żadnego zapisywania ani kont użytkowników.
Email będzie wysyłany w najprostszy możliwy sposób - php.mail(), więc jest szansa, że będzie wpadał do spamu i odpowiadanie na niego nie będzie miało żadnego sensu ;)
 
Top