Wpis przebiegu do CEPiK

W2K

Nowy na Forum
Mam jeszcze pytanie o ten zapis.

2) informacji o stanie drogomierza na koniec okresu Trwałości Przedsięwzięcia, potwierdzonej poprzez wykonanie wpisu stanu drogomierza do Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców w ostatnim miesiącu obowiązywania okresu Trwałości Przedsięwzięcia.

Okres trwałości przedsięwzięcia w moim wypadku to 7 lutego. Czy za ostatni miesiąc rozumie się tutaj okres do 31 stycznia, czy do 7 lutego? Jest to dla mnie dość istotne z racji przebywania za granicą i ogarnięcia tego.
 

krzyss

Pionier e-mobilności
Mam jeszcze pytanie o ten zapis.

2) informacji o stanie drogomierza na koniec okresu Trwałości Przedsięwzięcia, potwierdzonej poprzez wykonanie wpisu stanu drogomierza do Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców w ostatnim miesiącu obowiązywania okresu Trwałości Przedsięwzięcia.

Okres trwałości przedsięwzięcia w moim wypadku to 7 lutego. Czy za ostatni miesiąc rozumie się tutaj okres do 31 stycznia, czy do 7 lutego? Jest to dla mnie dość istotne z racji przebywania za granicą i ogarnięcia tego.
Jak zrobisz na 30dni przed uplywem nikt sie nie czepi.
 

Sfotek

Posiadacz elektryka
Mi sie udalo zrobic wpis w stacji diagnostycznej (3ciej pytanej) bo dwie duże sieci odmówiły pomocy.

Tutaj jest opisana procedura oraz konkretna pozycja w cenniku (globalny dla całej polski)


Co do częstotliwości badania - u mnie (osoba fizyczna) kazali zrobic badanie po 2 latach i w konkretnym dniu (wskazanym w emailu z funduszu)
 

Szaruś

Peugeot e208, 10.2022
A gdzie oni mają swoje stacje diagnostyczne, bo na ich stronie nie znalazłem?
 

inter

Pionier e-mobilności
A gdzie oni mają swoje stacje diagnostyczne, bo na ich stronie nie znalazłem?
Przecież każda stacja kontroli pojazdów (mają dostęp do CEPIKU), musi to wykonać. Byłem na przeglądzie z moją spalinówka i pytałem o elektryka. Masz tam na dole wzór wniosku z informacją, że wykonano na wniosek właściciela pojzdu.
 

Sfotek

Posiadacz elektryka
Przecież każda stacja kontroli pojazdów (mają dostęp do CEPIKU), musi to wykonać. Byłem na przeglądzie z moją spalinówka i pytałem o elektryka. Masz tam na dole wzór wniosku z informacją, że wykonano na wniosek właściciela pojzdu.
Kazda powinna to zrobic ale poziom wiedzy jest bardzo maly. U mnie dopiero 3 cia stacja wiedziala co zrobic. Trzeba dzwonic i pytac o konkretna usluge ( taka ktora opisalem w moim poscie ) - powinno zalatwic to sprawe na kazdej szanujacej sie stacji diagnostycznej.

Niestety w Lublinie “nawet” speed- car na JP2 polegl:)

Powodzenia
 

Swierkowy

Nowy na Forum
Zrobiłem ostatnio takie badanie.
W drugiej stacji się udało, choć byłem pierwszy z taką sprawą i pan trochę musiał się przedzierać przez możliwości systemu. Pomogło to co znalazłem wyżej.
Zrobiłem to badanie w Olsztynie na ul. Towarowej 4, uwaga w Okręgowej stacji na Towarowej 6 się nie udało, odesłali mnie, żebym wyjaśniał coś z Transportowym Dozorem Technicznym, spróbowałem gdzie indziej...
Po 2 dniach widzę przebieg z CEPiKa przez mObywatela
Rodzaj badania: DICT124_16
Numer SKP: NO/003/P
Powodzenia dla następnych
 

KrzysztofFly

Moderator
Także w ostatnich dniach robiłem wpis do CEPiK mojego e-C4, bo mu stuknęły 2 lata. Miałem zrobione dokładnie to samo badanie, przy czym chyba w zależności od systemu którym się posługuje stacja inaczej określają rodzaj badania (DICT124_16, B609a)
niemniej jednak chodzi o:
PDBT (Pozostałe dodatkowe badania techniczne pojazdu) skierowany przez starostę lub na wniosek posiadacza pojazdu w celu identyfikacji lub ustalenia danych niezbędnych do jego rejestracji.
Koszt tego badania to 60zł i zapewnia ono wpis przebiegu do CEPiK.
 
Top