Wpis przebiegu do CEPiK

nabrU

Pionier e-mobilności
"Jeszcze polska (biurokracja) nie zginęła" :oops:
Współczuję czytając te Wasze wywody z życia codziennego Polaka :rolleyes:
 

consigliero

Posiadacz elektryka
No
Ten obowiązek udokumentowania przebiegu dotyczy również osób fizycznych które korzystały z programu?
No ja mam taki zapis w umowie, jedno z oświadczeń do których się zobowiązałem plus oświadczenie na zakończenie który ten obowiązek podania przebiegu niejako potwierdza
 

Szatan

Posiadacz elektryka
No

No ja mam taki zapis w umowie, jedno z oświadczeń do których się zobowiązałem plus oświadczenie na zakończenie który ten obowiązek podania przebiegu niejako potwierdza
Ja mam napisane, że przebieg auta podczas trwania umowy powinien wynieść 10tyś. Macie podobnie w swoich umowach? Bo widzę, że dla firm trzeba robić 15tyś/rok
 

Attachments

  • 2022-11-03 14_55_52-Generator wniosków o dofinansowanie.png
    2022-11-03 14_55_52-Generator wniosków o dofinansowanie.png
    77,8 KB · Liczba wyświetleń: 22
Last edited:

consigliero

Posiadacz elektryka
Nie, nie mam takiego zapisu, chyba nie mam
 

Szatan

Posiadacz elektryka
Nie, nie mam takiego zapisu, chyba nie mam
Jak masz wymóg udostępnienia przebiegu auta na koniec umowy to chyba będziesz miał podobny zapis bo inaczej nie widzę sensu.
Mogą też inni użytkownicy prywatni dotacji wypowiedzieć się czy ich umowa wygląda podobnie? Ja używam elektryka jako drugiego auta i w ciągu 14 miesięcy mam niecałe 11tyś przejechane więc jeśli miałbym zrobić np. 15tyś/rok to byłoby dla mnie trudne.
 

consigliero

Posiadacz elektryka
Tak jest taki zapis w umowie, ale to chyba chodzi o sytuację gdy auto rozbiemy. Nie ma mowy o przejechaniu, jakiegoś minimum tylko twardy zapis, że zapewnimy wpis do CEPIK na koniec.
 

RSz

Zadomawiam się
Tak jest taki zapis w umowie, ale to chyba chodzi o sytuację gdy auto rozbiemy. Nie ma mowy o przejechaniu, jakiegoś minimum tylko twardy zapis, że zapewnimy wpis do CEPIK na koniec.
Otrzymałem umowę na dofinansowanie dla osoby fizycznej nie prowadzącej działalności. Potwierdzam, że zapis o przejechaniu 10 tys. km dotyczy zwrotu dotacji w przypadku szkody całkowitej - jeśli wydarzy się po przejechaniu 10 tys. km, dotacji nie trzeba zwracać.
Co do wpisu stanu drogomierza do CEPiK - nie znalazłem w mojej umowie zapisu, wg którego ponosiłbym jakieś konsekwencje w przypadku jego niewykonania. Podejrzewam, że inaczej jest w umowie "na firmę". Spodziewam się, że jest tam wymóg przebiegu minimalnego i groźba utraty dofinansowania w przypadku nie spełnienia tego wymogu.
Wpis do CEPiK mogą wykonać podmioty z listy umieszczonej na stronie CEPiK. Patrząc na tą listę można:
- podjechać na SKP, zrobić jakikolwiek przegląd (np. sprawdzenie świateł czy amortyzatorów) i poprosić o wpis (opcja płatna wg rozporządzenia ministra infrastruktury, aktualnie 14 zł)
- zatrzymać się przy jakimś patrolu Policji lub ITD i poprośić (w teorii opcja bezpłatna, ale różnie może być ;) )
 

krzyss

Pionier e-mobilności
Pytalem dzis na SKP i wlasciciel powiedzial ze on nie ma jak mi tego wpisac do cepik.
Ale tutaj w linku co dales jest:
Na podstawie Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 29 listopada 2019 r. w sprawie szczegółowych czynności diagnostów związanych z odczytem wskazania drogomierza oraz wysokości opłaty z tym związanej (Dz.U. poz. 2390 z 2019 r.)Opłata w zł (zawiera podatek od towarów i usług VAT)
Szczegółowe czynności uprawnionych diagnostów związane z dokonaniem odczytu wskazania drogomierza wraz z jednostką miary (zgodnie z § 2 ww. rozporządzenia)50,00
 
Top