Wpis przebiegu do CEPiK

Michal

Moderator

lookash_c

Pionier e-mobilności
Czy ktoś może wskazać jaka skp w Warszawie lub okolicy która beż problemu wpisze przebieg do cepik? Obdzwoniłem już kilka i każda robi wpis jedynie z pieczątką do dowodu.
Stronę wcześniej był podany namiar:
 

Szatan

Posiadacz elektryka
Widzieliście artykuł na temat problemu z wpisaniem przebiegu do CEPiKu?
Pisze ze trzeba udokumentować przebieg przynajmniej 20tys w ciągu dwóch lat ktoś z osób fizycznych ma w umówię takie przebieg wymagany?

 

Szatan

Posiadacz elektryka
Rozmawiałem z prawnikiem któremu przesłałem swoją umowę i według jego interpelacji nawet wymóg 10tyś który mam w umowie na przejechanie w okresie trwania umowy dotyczy tylko przypadku gdyby auto uległo szkodzie całkowitej.

Według jego interpretacji nie ma w mojej umowie wzmianki, że muszę na koniec trwania umowy potwierdzać przebieg auta. To jest coś co fundusz sobie chyba sam wymyślił później i nie umieszczając tego w umowie tego nie może egzekwować. Ja mimo wszystko postaram się o wpis w CEIPku dla świętego spokoju.
 

Michal

Moderator
Moim zdaniem, jest zapis o wymogu danego przebiegu ale nie ma o jego udowodnieniu albo są one rozłączne (oddzielnie trzeba udowodnić, a oddzielnie przejechać, więc jeśli faktycznie przejechałeś, ale nie wpisałeś, to luzzz jeśli w razie czego masz jak udowodnić, że przejechałeś.
 

Saracen

Nowy na Forum
U mnie w umowie na osobę fizyczną też jest tylko jeden wpis o ilości kilometrów. I dotyczy on tak jak u @Szatana zwrotu dofinansowania w przypadku szkody całkowitej.
Przechwytywanie.PNG
 

tokwi

Posiadacz elektryka
Zobowiązanie dokonania wpisu nie wynika wprost z umowy, tylko z wniosku do umowy, w którym awansem składa się następujące oświadczenia:

1691403121780.png

Nie wywiązanie się z tych oświadczeń, to potencjalne naruszenie par5.ust.1.lit.a-b umowy, któa odwołuje się do tegoż wniosku
 

elmar

Nowy na Forum
Wg instrukcji na stronie NFOŚ "Instrukcja wypełnienia Oświadczenia o trwałości przedsięwzięcia w naborze dla osób fizycznych" pkt 2.2 są takie zapisy
 rok produkcji pojazdu,
 zaznaczyć stosowne oświadczenia,
 wpisać przebieg zgodny z przebiegiem wpisanym w książce serwisowej dokonanym przez Autoryzowaną Stację Obsługi Pojazdu lub wpis w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców.
Czyli wg powyższego przebieg z książki serwisowej pojazdu powinien wystarczyć.
 
Top