Wpis przebiegu do CEPiK

sebsek

Fachowiec
Ciekawe z tymi wpisami do cepik bo ja brałem dotacje poprzez VW Leasing i w umowie z BOŚ nie na słowa o wpisach o przebiegu do cepik, a jest jasno napisane, że wystarczą im moje oświadczenie o przebieg. A tak brzmi ten paragraf:
  1. Beneficjent zobowiązuje się do złożenia Firmie Leasingowej, z którą zawarł Umowę Leasingu, w terminie 14 dni od daty upływu okresu Trwałości Przedsięwzięcia:
  1. oświadczenia potwierdzającego Trwałość Przedsięwzięcia,
  2. oświadczenia potwierdzającego przebieg Pojazdu w całym okresie Trwałości Przedsięwzięcia (nie dotyczy osoby fizycznej niewykonującej działalności gospodarczej oraz przedsiębiorcy, który nie korzysta z podwyższonej kwoty dofinansowania wynikającej z deklarowanego przebiegu Pojazdu),
  3. informacji o stanie drogomierza na koniec okresu Trwałości Przedsięwzięcia.
 

Jacek_Do

Zadomawiam się
NA jaki dokładnie dzień trzeba wpisać ten przebieg do Cepiku? Dwa lata od zakupu auta czy dwa od złożenia wniosku o dofinansowanie?
Czy dfinansowanie jest jednorazowe czy mogę się starać o kolejne, po dwóch latach?
 

KrzysztofFly

Moderator
NA jaki dokładnie dzień trzeba wpisać ten przebieg do Cepiku? Dwa lata od zakupu auta czy dwa od złożenia wniosku o dofinansowanie?
Czy dfinansowanie jest jednorazowe czy mogę się starać o kolejne, po dwóch latach?
Dwa lata od zakupu auta.
Jedna osoba fizyczna = jedno dofinansowanie (więc drugie na żonę lub kochankę). W przypadku działalności nie ma ograniczenia.
 

Ev3

Pionier e-mobilności
BTW: ostatnio dostałem odpowiedź na to pytanie z funduszu, w którym pozwolili alternatywnie wziąć dokument z ASO o przebiegu auta, ZAMIAST wpisu w Cepiku.
 

Michal

Moderator
No właśnie, przecież w umowie jest chyba zapis, że masz mieć jakiś tam przebieg, a nie go udokumentować w CEPiK. Ja niestety zrobiłem wpis do CEPiK po chyba 3 miesiącach po zakończeniu leasingu ale przecież auto ma drogomierz i mam dokładne dane co do kilometra ile przejechałem do każdego zadanego dnia, więc warunek przebiegu spełniłem chyba po roku i kilku miesiącach (robię około 25 kkm rocznie).
Nie chce m się już szukać umowy, żeby to sprawdzać, bo nie mam za bardzo wyboru, ale tego będę się trzymał :p
 

KrzysztofFly

Moderator
No właśnie, przecież w umowie jest chyba zapis, że masz mieć jakiś tam przebieg, a nie go udokumentować w CEPiK. Ja niestety zrobiłem wpis do CEPiK po chyba 3 miesiącach po zakończeniu leasingu ale przecież auto ma drogomierz i mam dokładne dane co do kilometra ile przejechałem do każdego zadanego dnia, więc warunek przebiegu spełniłem chyba po roku i kilku miesiącach (robię około 25 kkm rocznie).
Nie chce m się już szukać umowy, żeby to sprawdzać, bo nie mam za bardzo wyboru, ale tego będę się trzymał :p
Taki jest zapis w umowie;
Zrzut ekranu 2023-10-23 115929.png
 
Top