Wrażenia z jazdy w trasie

aadamuss

Posiadacz elektryka
Ciężko pogodzić 2.0 benzynę, 3.0 diesel- 10 litrów i dynamiczną jazdę :) Będzie małe spalanie przy emeryckiej jeździe ale wtedy to wystarczy jakieś 1.5 w czymkolwiek.
 

Teslowychopak

Posiadacz elektryka
Ciężko pogodzić 2.0 benzynę, 3.0 diesel- 10 litrów i dynamiczną jazdę :) Będzie małe spalanie przy emeryckiej jeździe ale wtedy to wystarczy jakieś 1.5 w czymkolwiek.
Niestety ja patrzę na koszty ,ostatnio byłem G21 i zwiedziłem całe Bałkany w 3 tyg od Bośni do Czarnogóry i Chorwację ,spalanie 7 litrów ,to jest dla mnie do przyjęcia ,teraz planuje Chorwację Teslą SR+
 

ypl

Pionier e-mobilności
Niestety ja patrzę na koszty ,ostatnio byłem G21 i zwiedziłem całe Bałkany w 3 tyg od Bośni do Czarnogóry i Chorwację ,spalanie 7 litrów ,to jest dla mnie do przyjęcia ,teraz planuje Chorwację Teslą SR+
Ja gdybym jechał oszczędnie to w trasie pewnie też do 8 litrów bym zszedł patrząc, że w mieście 10 mam, ale ja przy takiej jeździe zasypiam, literalnie. Więc jadę trochę dynamiczniej no i stąd takie spalanie.
 

ypl

Pionier e-mobilności
Dzisiaj był powrót od teściów, i co zauważyłem, to że dzisiaj dużo lepiej działał asystent utrzymania pasa ruchu. Czy mieliście wrażenie, że on się adaptuje do Waszego stylu jazdy? Wczoraj bardzo kiepsko współpracował, dzisiaj jak inny system, no i pozwalał mi włączać tempomat ponad ograniczenia prędkości i autopilota też pozwalał ponad ograniczenia, na 90 km/h mogłem jechać na AP 140 km/h, o co chodzi tutaj?

Wyedytowałem pierwszego posta po dzisiejszej podróży z kolejnymi spostrzeżeniami.
 
Last edited:

Michal

Moderator
Tesla ma nawigacje z czegoś pokroju open street map, ale już korki biorą chyba od Googla.
Niestety trasy są wyznaczane lokalnie nawet jak masz połączenie z netem, więc jeśli pojawia się jakaś nowa droga, to trzeba czekać na update map. Z tego co kojarzę, robią je 2x w roku.
 
Last edited:

Pabloss

Posiadacz elektryka
Ja na razie nie zaliczyłem długiej trasy (w czerwcu wybieram się do Amsterdamu +/- 1200 km) ale wczoraj przejechałem około 300 km. Prawie cała trasa na autopilocie. Jak dla mnie to działa super. Trzymanie pasa i odległości po prostu bajka.
 

ypl

Pionier e-mobilności
A moja pali ile wleje :) Czasami zbiornika braknie na 300 km :) Teslą jeżdżę chillowo :)
No moja też pali zacnie, tylko motor skromniejszy, jeździłem kiedyś tym motorem co masz w M8 to wiem, że tam sky is the limit :LOL:
 

ducarider

Posiadacz elektryka
Dokładnie :) Ale uważam, że M8 jest bardzo oszczędna na takie atrakcje jakie daje. Ale Teslą jeździ się bardzo fajnie, dobry zakup
 
Top