Wrażenia z jazdy w trasie

MarcinEV

Posiadacz elektryka
Podzielę się wrażeniami - trasa 1850 km (Śląskie->Wenecja).

Ruszyłem na 100%.
W pierwszą stronę trzy ładowania (Brno 78,40 CZK, Kapfenberg 18,36 Euro, Villach 8,88 Euro).
Jechałem nocą. Na ładowarkach byłem sam (oprócz Villach, bo tam spory ruch i było już rano).
Czas podróży 10,30h brutto. Prędkości zawsze maksymalne dozwolone +5km.

Powrót z poziomu 98%.
2 ładowania St. Veit an der Glan AT 12,58 Euro, Wiedeń 17 Euro).
Jechałem w dzień. Ładowanie bez problemu. na pierwszej ładowarce byłem sam, Wiedeń to duży SC i również bez problemu.
Czas podobnie 10,30h, ale Wiedeń mocno zakorkowany.
Prędkości jak powyżej maksymalne dozwoleone +5km.

Łączne zużycie 320 kWh, średnio 173Wh/km. Dystans 1850 km.

Podsumowując auto świetne w prowadzeniu, wygodne, dynamiczne, pakowne (rodzina 2+3).
Autopliot (podstawowy) daje komfort w podróży i daje nieco odpocząć kierowcy.

Zdarzenia:
- wycieraczki kilka razy włączyły się na autopliocie (szyba mocno zabrudzona),
- na powrocie zawiesił się ekran (musiałem się zatrzymać i zrestartować).

Podsumowując auto się sprawdziło i zachęca do podróżowania.
 

Attachments

  • IMG_4746.jpeg
    IMG_4746.jpeg
    1,1 MB · Liczba wyświetleń: 49
  • IMG_4745.jpeg
    IMG_4745.jpeg
    2,8 MB · Liczba wyświetleń: 48
  • IMG_4740.jpeg
    IMG_4740.jpeg
    3,8 MB · Liczba wyświetleń: 47

MarcinEV

Posiadacz elektryka

Jaceq

Posiadacz elektryka
i taki znaczek widziałem przy pierwszym ograniczeniu IG-L. Czyli jednak prawdopodobnie obejdzie się bez pamiątki z Austrii ;) i na spokojnie można BEV 130km/h jechać na autostradzie w miejscu ograniczenia IG-L dla spalinowych. Dzięki za dogłębną analizę.
Ciekawostka w temacie ograniczenia IG-L: po powrocie z Chorwacji dostałem z Austrii mandat 80 EUR za przekroczenie prędkości na ograniczeniu IG-L w okolicy Graz. Napisałem do nich maila, że jechałem elektrykiem zatem uważam, że nie przekroczyłem dozwolonej prędkości (wg pomiaru 124 km/h). Dziś przyszło pismo z umorzeniem sprawy :) Wniosek: gdyby ktoś taki mandat otrzymał warto się odwołać - chyba nie wszyscy Austriacy rozpoznają Teslę na zdjęciu ;-)
 
Top