Wrażenia z jazdy w trasie

MarcinEV

Posiadacz elektryka
Byłem na Stelvio i Gavii, ale rowerem 😉
Piękne tereny. Niezapomniane widoki.
 

MarcinEV

Posiadacz elektryka
Jak czytam o częstotliwości ładowania na długiej trasie to się lekko stresuję. Zastanawiam się - autostrada 120 km/h ile kilometrów można realnie przejechać? 300? 250?
A co będzie jak wrzucę box dachowy i będzie zima (narty)?
 

Michal

Moderator
Zimą 250 km, latem 300 km. Z boksem dachowym jakieś 20% mniej.
Tutaj opisywałem wpływ różnych czynników na zasięg:
 

MarcinEV

Posiadacz elektryka
Jeśli ABRP nie kłamie to ładowania są stosunkowo krótkie.
Jak to jest w praktyce?
 

Michal

Moderator
Jeśli ABRP nie kłamie to ładowania są stosunkowo krótkie.
Jak to jest w praktyce?
Wszystko zależy od auta, mocy i rozkładu ładowarek. Na zachodzie ładując się w zakresie 10-70% na SuC v3 masz postoje 15 minut. W PL niestety nieraz trzeba się ładować 10-95% na pełnym SuC v2 i wtedy potrafi wyjść godzina.
 

MarcinEV

Posiadacz elektryka
Myśle głównie o podróży po Europie modelem Y.
Chciałbym pojeździć tu i tam.

W Polsce ładuje się głównie w domu, a krótka podróż z jednym ładowaniem to nie problem.

Będę testował, bo już decyzja jest podjęta (czekam na Y). Nie chce już spalinowego auta. Lubię jeździć elektrykiem, nie lubię zaglądać na stacje paliw 😃
 

Pabloss

Posiadacz elektryka
Myśle głównie o podróży po Europie modelem Y.
Chciałbym pojeździć tu i tam.

W Polsce ładuje się głównie w domu, a krótka podróż z jednym ładowaniem to nie problem.

Będę testował, bo już decyzja jest podjęta (czekam na Y). Nie chce już spalinowego auta. Lubię jeździć elektrykiem, nie lubię zaglądać na stacje paliw 😃
Kolego naprawdę bez problemu da się. Pisałem wyżej o moich 2 trasach po 1200 km w jedna stronę. Korzystałem tylko z SuC i każde lądowanie około 20 - 25 min. Czasami celowo ładowaliśmy się dłużej bo ktoś jeszcze jadł, pił, itp.
 

deCastelano

Fachowiec
Nie ma co się bać częstych ładowań - wiele będzie zależało od Ciebie. Wczoraj chciałem potestować trochę EAP i zrobiłem 220 km na ekspresówce z prędkością 120km/h i zużyłem 49%. Trochę męczarnia jak się tyle koników marnuje, ale da się oszczędnie 😉
 

MarcinEV

Posiadacz elektryka
Nie ma co się bać częstych ładowań - wiele będzie zależało od Ciebie. Wczoraj chciałem potestować trochę EAP i zrobiłem 220 km na ekspresówce z prędkością 120km/h i zużyłem 49%. Trochę męczarnia jak się tyle koników marnuje, ale da się oszczędnie 😉

Do tego jestem przyzwyczajony (oszczędna jazda), gdyż nauczył mnie tego mój Leaf II 😂
 
Top