Zakaz parkowania BEV w garażach podziemnych

Piter

Posiadacz elektryka
Dziś spotkała mnie przykra sytuacja potwierdzająca tendencję narastającego hejtu na BEV.
Mojego syna zaczepił sąsiad oznajmiając, że był bardzo ciekawy kto parkuje „tą Teslą” i poinformował że właśnie rozmawiał z zarządcą wspólnoty i trzeba wprowadzić zakaz wjazdu dla elektryków i hybryd bo są straszne problemy z pożarami i ponoć w Warszawie 40 aut spłonęło. Nie chciał słuchać, że przyczyną tego konkretnego pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej i że w tej hali nie było żadnego elektryka. Nie interesowały go też przytaczane statystyki.
Wykurzyły mnie najbardziej 2 sprawy:
1. Zasugerował, że syn najlepiej żeby parkował na zewnątrz, on poda mu numer do pani Halinki która będzie mu otwierać szlaban i tam na pewno znajdzie wolne miejsce… Mimo że miejsce garażowe stanowi moją wyłączną własność!
2. Okazało się, że sąsiad jest właścicielem super bezpiecznego ekologicznie pojazdu Mazda 323 z roku 2004 (zdjęcie poniżej) posiadającego następujące „atuty”:
- nie spełnia żadnych norm emisji spalin
- pokolizyjny (każdy element w innym kolorze)
- pod silnikiem liczne wycieki 🤦‍♂️
F51DCD2C-167F-4177-BD51-B76FDBDE970D.jpeg


Rozważam 2 scenariusze:
Opcja 1. Wystosowanie do zarządcy pisma z wezwaniem do przedstawienia przez właściciela auta następujących dokumentów:
„- czy pojazd posiada ważne badanie techniczne
- czy pojazd spełnia jakiekolwiek normy emisji spalin EURO
- czy pojazd posiada świadectwo poprawności naprawy powypadkowej (nosi znamiona pokolizyjne)
- czy pojazd posiada ważne potwierdzenie sprawności instalacji elektrycznej
- czy pojazd nie posiada wycieków paliwa lub oleju
Do czasu przedstawienia ww dokumentacji, wnoszę o umożliwienie parkowania ww pojazdu na parkingu zewnętrznym za szlabanem na terenie Wspólnoty.” Akurat w tym przypadku jest to uzasadnione bo są ciagle problemy z wentylacją w naszej hali garażowej.

Opcja 2. Ustalić gdzie mieszka, pójść porozmawiać, wytłumaczyć mu, że nie ma racji i że nie ma prawa atakować mojego syna a już tym bardziej wypraszać go z należącego do nas miejsca parkingowego.

Co radzicie?🤷‍♂️ Jest sens się kopać z koniem i edukować, przytaczać statystyki, udowadniać że BEV nie jest wielbłądem❓ mam obawy, że opcja nr 2 może się źle skończyć…
To co się zaczyna dziać w tym kraju to jakaś masakra‼️
 

elektryk

Pionier e-mobilności
Tak niestety kończą się takie akcje jak ta z Parkiem Wodnym w Warszawie - bardzo nośny temat, chyba już wiral.

Osobiście uważam, że takie akcje jak z Parkiem Wodnym należy natychmiast i w zarodku dusić i to nawet kosztem pana prezesa który miałby stracić pracę. Niech potencjalni naśladowcy widzą, że nie warto. W przeciwnym wypadku rozkręci się hejt na elektryki i konsekwencje będą opłakane.
 

Bronek

Pionier e-mobilności
Pozostaje twarde przyjąć stanowisko, powołać się na ustawy o elektromobilnosci, na brak przepisów zabraniających parkowania i nadmienić, że jak będzie szumiał to może mieć kłopoty prawne. Jakie? Nie precyzować bo to podobne do tych palących się ev czyli wyssane z palca.
KAŻDE USTĘPSTWO , KAŻDA OKAZANA MIĘKKOŚĆ tylko utwierdzi gościa w swoim przekonaniu i doda mu paliwa do dalszego działania.
Ja jestem zawsze za skutecznym działaniem i o ile nie jest to "kark", to bym następnym razem w prostych słowach mu oznajmił jego stan umysłu uciekająć się nawet do słów nieparlamentarnych i OBOWIĄZKOWO PATRZĄC W OCZY, to konieczny warunek. Ostatecznie delikatnie i krótko: "Z ludźmi o tak małej wiedzy nie rozmawiam. Idź PAN i nie zawracaj dupy, doucz się, wtedy pogadamy..... ."
Każda nawet mała oznaka chęci negocjacji, próby wytłumaczenia, będzie traktowana jako argument, iż on ma rację.
 
Last edited:

Piter

Posiadacz elektryka
Olać go to jakby przyzwolić na rozpowszechnianie bzdur o elektrykach. A tego gów…. będzie coraz więcej. Lobby deweloperów, spółdzielców, wspólnot które za chwile będą miały obowiązek stawiania ładowarek będzie ten hejt podgrzewać. A ciemny lud to kupi…
Na pewno tego tak nie zostawię.
 

Michal

Moderator
Olać go to bardziej tak jakby olać bzdury o elektrykach na forum miłośników passata 98r :p
Widzę, że Twojej auto stoi zaraz za jego, więc biedak codziennie kilka razy dziennie staje swoim sztruclem obok kogoś, kto "na pewno ukradł i kupił z pieniędzy, które to jemu się należą, bo to on ciężko pracuje i on powinien móc takie kupić, ale i tak by nie chciał nawet gdyby miał pieniądze, bo te EV wszystkie to jedno wielkie oszustwo". :D
Nie nakręcają się, bo nic mądrego z tego nie wyjdzie.
 
Last edited:

elektryk

Pionier e-mobilności
Problem w tym, że tych "prostaków" nakręcają ludzie którzy już prostakami nie są. Wg mnie prostakami są Ci którzy są naiwni i myślą, że ten hejt to wina braku edukacji ludzi, a nie celowe działanie grup interesów które na elektromobilności tracą. To nimi należy się zająć, a nie odbiorcami przekazu.

Jedną z tych grup są media, miałem okazję bardzo dobrze odczuć hejt na Teslę w 2018/2019 roku jaki rozpętały media w USA, stało się to zaraz po tweecie Elona, że chciałby odpalić serwis oceniający pracę dziennikarzy:

Hejt był taki, że szybko się z tego wycofał. Teraz kupił Twittera i historia się powtarza - media czują się zagrożone i rozpętują nową wojnę.

PS. Żyjemy w okresie tak dużych zmian społecznych, technologicznych i gospodarczych, że dolewanie oliwy do ognia i nazywanie ludzi prostakami to ostatnia rzecz jaką bym robił, wg mnie jesteśmy o krok od kolejnej rewolucji francuskiej.
 

Piter

Posiadacz elektryka
Jako społeczeństwo najlepiej co nam wychodzi to skakanie sobie do gardeł :( Tylko edukacja może nas uratować i jedyna szansa to młode pokolenie. Pamiętam gdy wystawiałem Teslę na WOŚP i miałem stanowisko tuż obok strażaków. Młody strażak miał pełną wiedzę o pożarach i śmiał się, że ludzie się ich boją. Tylko wiedza, używanie umysłu, czytanie ze zrozumieniem i edukacja nas uratuje. Ale na co tu liczyć jak Pan Czarnek wydaje kase na wille zamiast sfinansować szkolenia z elektryków w szkołach i budować pozytywny wizerunek zmian od jakich nie uciekniemy 🤷‍♂️
 
Top