Zakaz parkowania BEV w garażach podziemnych

Michal

Moderator
Tak to jest jak zamiast rozwojem zawodowym, gość zajmuje się szukaniem w internecie hejtu do wspierania - nie stać go na na EV i nie wie nawet jak to możliwe, że kogoś stać :p
 

Belkot

Posiadacz elektryka
Ale przeciez to nie uzytkownicy elektryków ustalają strefy czystego transportu. To ze sie z tego cieszą to ich sprawa. Moze mieszkają w centrum i nie chcą czuć spalin. Masz problem udezaj do prezydentów miast. Niektórzy są mocno do przodu
 

slaveq

Pionier e-mobilności
Człowieku, masz nick Eko szuria czyli już obrażasz innych. Dodatkowo w innym wątku wyzywasz ludzi od ekoterrorystów. Czyli jak rozumiem jakie mamy mieć o tobie zdanie? Użytkownicy EV z tego forum nie są radnymi Krakowa i nie ustalają tam prawa.
 

cooler

Pionier e-mobilności
Uderzamy: https://bip.krakow.pl/obiu/2023/120. Każdego trzeźwo myślącego zachęcam żeby to podpisał. Inicjatywa ma być sygnałem dla kandydatów na radnych i prezydentów miast na przyszłoroczne wybory samorządowe.
Rownie dobrze mógłbym odpowiedzieć, że to przecież nie jeżdżący "starymi rzęchami" ustalają zakazy wjazdu elektryków do garaży podziemnych. A że to popierają bądź cieszą się z tego, z wiadomych sobie powodów, to inna sprawa. Jak Kuba Bogu.
Ja Cię całkowicie rozumiem, ale próbujecie zawracać kijem Wisłę, spróbujcie spojrzeć szerzej:
Użytkuję na bieżąco oba typy samochodów i od zawsze plułem sobie w brodę że dzięki mojej pasji używając ICE wspieram bogatych w ch.. szejków albo najbogatszego człowieka świata putasa, który przy okazji za moje pieniądze odpalił tuż przy naszej granicy regularną wojnę.

Przejście transportu na prąd spowoduje mniejsze uzależnienie od ropy, prąd Europa umie robić samemu, nawet Polska robiąc prąd z naszego węgla jest w stanie być samowystarczalna, pieniądze zostaną w Polsce bogacąc nasze firmy również wydobywcze, one tu wydadzą pieniądze itd.

Problemem jest że Twoje ulubione koncerny samochodowe ni cholery nie chcą wziąć tematu na klatę, produkcja samochodów EV jest tańsza niż ICE i to ich boli, więc skupili się na działaniach pozorowanych, produkują tylko drogie BEV z wysoką marżą, i dlatego tacy jak Ty nie mogą ich sobie kupić.

Skieruj gniew na rzeczywistych winnych, miejskie EV powinny kosztować 40-50tys PLN nowe, podczas gdy najtańsze nowe ICE teraz to okolice 100tys PLN. Gdyby były tanie EV nowe, były by też tanie używane EV a masowość EV wymusiła by ładowarkę przy każdej latarni, jak to jest w NL.
 

luki

Posiadacz elektryka
...To że stać was na elektryka nie oznacza jeszcze, że macie prawo ustawiać większość i dostosowywać świat pod siebie. ...
A, to o to chodzi...
To jak nas stać, to znaczy, że płacimy większe podatki, czyli utrzymujemy bandę śmierdzących nierobów.
Gumofilce już spaliłeś? Wungiel na zimę w piwnicy? Nie? To do szufli
 

Michal

Moderator
nie oznacza jeszcze, że macie prawo ustawiać większość i dostosowywać świat pod siebie
Na szczęście nadal jest demokracja i na szczęście nadal inteligentniejsi (choć trochę) wygrywają wybory, nawet jak nie w kraju, to w EU i finał jest taki, że to właśnie inteligentniejsi od Ciebie tworzą prawo i pchają świat do przodu. Możesz zaklinać rzeczywistość ile chcesz ale to jest i pozostanie faktem przynajmniej jeszcze przez najbliższe lata.
Świat musi się zmienić i my już to rozumiemy, bo mamy czas pomyśleć o dalszej przyszłości, a Ty nadal walczysz o chleb na dziś, więc nie rozumiesz, co jest za horyzontem...
 

cooler

Pionier e-mobilności
Nick was obraża? Bardzo ciekawe. A jak wy wydajecie osądy o tym kto jeździ starym rzęchem i powinni mu tego zabronić (mimo że ma ważny przegląd, a nie wy jesteście uprawnieni do oceny czy dostał go legalnie) to niby jest w porządku?
Sam jeżdżąc sprawnym spalinowym ICE zabronił bym diesli w miastach, kto jechał kiedyś za takim smrodzielem w korku ten wie co ja czuję. Kilka razy byłem blisko wyjścia i spuszczenia wpierdol takiemu oszczędzającemu kosztem mego zdrowia. Prawda jest taka że w PL wszystko przejdzie przegląd, ale już na Zachodzie sam wyrzuciłbyś rzęcha na szrot bo żeby utrzymać go w stanie sprawnym wydałbyś dużo więcej niż jego wartość.
Co gorsze okazało się że nowe diesle wszystkich marek nie spełniają norm które np Twoi ulubieni producenci wymusili na Unii żeby pozbyć się azjatyckiej konkurencji - więc oszukiwali kosztem zdrowia nas wszystkich.
Nic nie mam przeciwko sprawnym samochodom benzynowym, niech sobie jeżdzą, ale jestem przeciwko oddawaniu kasy arabusom lub putasowi, oraz trucia mnie przez rozpadające się diesle.
 

Slavekk_

Posiadacz elektryka
Właśnie z powodu takiego traktowania innych będziesz swojego ekoelektryczka parkował błocie przy krzakach, a ja będę sobie trzymał starego 7-letniego rzęcha w komfortowym garażu podziemnym.
Gdybyś używał mózgu może by ci wyobraźnia podpowiedziała co i z kim zrobiliby właściciele aut spalinowych, gdyby ktoś był tak bardzo inteligentny inaczej i wdrożył pierwszy krok twojego wielkiego planu, czyli wyłączył cały garaż wspólnotowy po to by wywalić elektryki.

Nie strasz nie strasz, bo...
 
Top