Zakaz parkowania BEV w garażach podziemnych

ELuk

Pionier e-mobilności
Co do garaży/parkingów podziemnych to strasznie tam śmierdzi spalinami, co ewidentnie musi się przekładać na chorobowość i ryzyko zgonu.
To ryzyko jest na pewno wielokrotnie większe niż potencjalnego pożaru auta, niezależnie czy ICE(benzyna, ropa, lpg), HICE, FCEV czy BEV,
Wniosek jest jeden, że sposobem na eliminację zagrożeń zdrowotnych byłyby sondy testujące auto przed wjazdem, jak trujesz to nie wjeżdżasz… 😎✌️
A do tego czasu zakaz wjazdu do zamkniętych garaży/parkingów publicznych aut z normą emisji poniżej Euro 6,😀 zaraz wystartuję z petycją do europosłanki. 👍
P.S.
Wcześniej bym nie wpadł na taką koncepcję, ale wpisy E…szury uświadomiły mi szerszy kontekst sprawy zdrowie/bezpieczeństwo/auta. 😎
 

vwir

Pionier e-mobilności
Czekaj czekaj... Pod inicjatywą uchylenia stref czystego transportu podpisało się 3tys osób? Na miasto, które ma ponad 700tys mieszkańców? To już wiesz, jakie poparcie ma ta inicjatywa? 0,4% mieszkańców koniecznie chce truć pozostałe 99,6%. Świetna inicjatywa ;) Ba - podejrzewam, że spora część z tych 3tys to w życiu w Krakowie nawet nie była (a już na pewno nie jest mieszkańcem) więc nawet 0,4% nie ma.
 

ELuk

Pionier e-mobilności
Ja to bym się nawet podpisał pod tą petycją, bo nie lubię jak się coś na siłę wprowadza, ale…
Nie przyjmuję Pana bzdurnych argumentów, że np ja kupując BEV dla fanu i próby,
uzurpuje sobie prawo i niby zakazuję Panu jeździć dieslem?
albo ja kupując sobie BEV wprowadziłem zakaz rejestracji nowych ICE za 15 lat?
Ja mam w nosie czym Pan jeździsz, bylebyś mnie nie zatruwał.
Natomiast cała ta Pana argumentacja dała mi jasny obraz ludzi walczących z BEV.
To ludzie nienawistni, oskarżający innych o swoje nieszczęścia i złe samopoczucie.
Którzy zakazaliby innym wszystkiego czego sami nie mają i nie potrafią osiągnąć.
Dokładnie tak działali Ci, którzy w UK 130 lat temu wprowadzili RedFlagAct.
Jak to się skończyło wiemy, a może jednak mieli rację? i gdyby byli skuteczniejsi, to z dużym opóźnieniem, ale przesiedlibyśmy się z koni bezpośrednio do BEV pomijając smrodowozy 🤣
 

Olecki

Pionier e-mobilności
Problem w tym że oni nawet nie wiedzą pod czym się podpisują. Wprowadzenie SCT jest już przesądzone, zgodziliśmy się na to na poziomie rządu więc samorządy miast przekraczających określone normy muszą wprowadzić SCT nawet gdyby ich nie chciały. W przypadku Krakowa problem jest inny - SCT ma obejmować obszar całego miasta, włącznie z kawałkami obwodnicy. Co jak co ale obwodnica powinna być wyłączona ze SCT, co najwyżej mogą jak w Austrii wprowadzić limit prędkości do np. 80 km/h z wyłączeniem pojazdów zeroemisyjnych.
 

daniel

Señor Meme Officer
Ale strefy wykluczenia dla posiadaczy starszych aut wprowadzono ustawą o ELEKTROMOBILNOŚCI, co pokazuje że chodzi i wtrynianie ludziom elektryków na siłę, a nie żadną ochronę powietrza, na którą transport samochodowy ma pomijany wpływ. W Krakowie problem ze smogiem skończył się po zakazie palenia węglem, a jak przyszła pandemia i były puste ulice to zanieczyszczenie nie spadło już bardziej. Dziś Kraków stoi w korkach, a wszystkie odczyty jakości powietrza na zielono.
Jak się odniesiesz w takim razie do badania, które przeprowadzono w Kaliforni w latach 2013-2019. Na podstawie kodu pocztowego badali zależność między adopcją EV, a różnymi innymi zjawiskami. Wyszło, że na każde 2% przyrostu EV o 3% spada ilość przyjęć na SORze związanych z astmą. Ale tylko do nieznacznego spadku tlenków azotu. Więc może na miernikach na dachu budynku jakość powietrza jest na zielono, ale na poziomie chodnika to robi różnicę.
Jeśli chcesz mieć zdrowsze dzieci to mieszkaj tam gdzie jest więcej samochodów elektrycznych, a mniej spalinowych.

Źródło:
 

Michal

Moderator
On się musi martwić co włoży na talerz na kolację, więc kompletnie nie interesuje go przyszłość nawet jego dzieci, jeśli jakieś ma, a co dopiero ogólnie innych ludzi. Kompletny brak oszczędności najczęściej niestety niweczy jakiekolwiek myślenie o przyszłości.
 

marco_25

Posiadacz elektryka
Uderzamy: https://bip.krakow.pl/obiu/2023. Każdego trzeźwo myślącego zachęcam żeby to podpisał. Inicjatywa ma być sygnałem dla kandydatów na radnych i prezydentów miast na przyszłoroczne wybory samorządowe.
Rownie dobrze mógłbym odpowiedzieć, że to przecież nie jeżdżący "starymi rzęchami" ustalają zakazy wjazdu elektryków do garaży podziemnych. A że to popierają bądź cieszą się z tego, z wiadomych sobie powodów, to inna sprawa. Jak Kuba Bogu.
Jeśli mieszkasz w Krakowie to dobrze wiesz, że to ni jak ma się do tego jakimi autobusami jeździ KMK bo to są bardzo nowoczesny tabór autobusowy i tramwajowy. Dotyka też bardzo znikomej ilości użytkowników samochodów bo na tą chwile obejmuje tylko normę Euro1 lub 1992 (to 31 letnie samochody), nie obejmuje to samochodów zabytkowych.

Problem jest za to z tymi trupami jakie są używane do przewożenia ludzi z okolicznych miejscowości do Krakowa. Kilkakrotnie sam zgłaszałem takiego kopcącego busa na straż miejsca i niektórzy nawet z mandatem wyjeżdżali. Ta strefa to zwyczajną ochrona przed takimi Januszami biznesu jeżdżącymi na starym oleju z frytek i za nim mającymi czy to bezpieczne, ekologiczne i zwyczajnie uczciwe bo z bezpieczeństwem tych pojazdów też jest różnie. Ich stać na zakup nowych busów tylko po co jak nikt ich nie zmusza a zyski są takie same bez różnicy czy jadę generatorem smogu czy nowoczesnym dieslem.

To, że tak to wygląda to wina zniszczenia kolei lokalnych (powoli odbudowywane), oraz transportu PKS (jak zwykle pusta deklaracja pis). Pojawili się busiarze i taka strefa czystego transportu uderza właściwie tylko w nich, reszta może zostawić swoje kopcące samochody w P+R i po mieście jeździć już komunikacją miejscową która naprawdę daję radę, doskonale to wiem bo wolę ją niejednokrotnie od samochodu (nawet elektrycznego).

Także przestań się do "Boga" odwoływać bo jesteś zwyczajnym trolem który chciałbym żeby "było jak dawniej" a to dzięki tym zmianom w Krakowie wreszcie można normalnie oddychać zimą i będzie coraz lepiej mimo trudności z wprowadzimy dalszych zmian.
 

daniel

Señor Meme Officer
On się musi martwić co włoży na talerz na kolację, więc kompletnie nie interesuje go przyszłość nawet jego dzieci, jeśli jakieś ma, a co dopiero ogólnie innych ludzi. Kompletny brak oszczędności najczęściej niestety niweczy jakiekolwiek myślenie o przyszłości.
Hola, hola. Czy odczuwasz ostatnio zwiększoną suchość w ustach od tego ciągłego plucia na biedaków?
Nie ma co się zniżać do poziomu trolla, bo on jest w tym zawodowcem.
Widzę tutaj ideologicznego wojownika konfederatę, który się nasilił w kampanii przedwyborczej.
Nawet jakby jeździł Rollce Roycem to byłby przeciwko elektrykom.
 
Top