Zakup Nissan e-NV200 Evalia 40 kWh vs Nissan Leaf 40 kWh PILNA PORADA ZAKUPOWA - MAŁO CZASU NA DECYZJĘ.

elektromobilny

Zadomawiam się
Witam

proszę o szanowne grono pasjonatów i praktyków e mobilności o szybką poradę odnośnie zakupu gdyż mam możliwość szybkiego zakupu Nissan e-NV200 Evalia - najwyższa opcja wyposażenia. Nissana Lefa dodałem jedynie w celach wyszukiwania gdyż wielu właścicieli Lefa może się trafnie wypowiedzieć a czas nagli.


1. Czy warto kupić Nissan e-NV200 Evalia 40 kWh 2018 rok przebieg 119000 km 7 miejscowy grzana kiera fotele wszystko co wtedy było w tym aucie posiada cena 60000 zł brutto (za nowego właściciel wydał 180000 zł).

2. Auto ma służyć do pracy w koło komina drogi lokalne do 100 km dziennie (prędkości miejskie 50 km/h 30% dystansu natomiast drogi wiejskie i krajowe 70-100 km/h pozostałe 70% dystansu dziennego) okazjonalnie wyjazdy 150 km (prędkości miejskie 50 km/h 20% dystansu natomiast drogi wiejskie i krajowe 70-100 km/h pozostałe 80% dystansu dziennego) .

3. Czy pomimo kilku lat jakie auto posiada wciąż realny jest zasięg jak podany w ev-database.org?

Zasięg od 120 do 255 km​

Miasto - Zimna pogoda180 km
Autostrada - Zimna Pogoda120 km
Łączone – zimna pogoda145 km

Miasto — łagodna pogoda255 km
Autostrada - Łagodna pogoda150 km
Łącznie – łagodna pogoda190 km




Z góry dziękuję za każde słowo

Pozdrawiam
 

lookash_c

Pionier e-mobilności
Elektrycznych aut w tego typu budzie i pieniądzach zasadniczo wyboru nie ma. W mojej ocenie do zadań jak piszesz nada się dobrze. Ale zerknąć w Leafspy (podpiąwszy dongla) warto by zerknąć m.in. na kondycję baterii.
 

elektromobilny

Zadomawiam się
Elektrycznych aut w tego typu budzie i pieniądzach zasadniczo wyboru nie ma. W mojej ocenie do zadań jak piszesz nada się dobrze. Ale zerknąć w Leafspy (podpiąwszy dongla) warto by zerknąć m.in. na kondycję baterii.
Na decyzje mam mało czasu auto było ładowane z gniazdka 230V więc chyba nie będzie dramatu z baterią?

Czy potrzebuje specjalnego dongla czy wystarczy Leafspy i zwykły chińczyk OBD2 bluetooth którego miałem kiedyś do Audi A4 B7?
 

vwir

Pionier e-mobilności
Tak, warto kupić.
e-NV200 w przeciwieństwie do leafa ma chłodzenie ogniw. Wprawdzie powietrzem a nie cieczą, ale jednak ma.
Do leafspy potrzebujesz odpowiedniego dongla, większość chińczyków nie działa. Jeśli chcesz sprawdzić czy Twój zadziała to zainstaluj elm identifier na telefonie i wrzuć screena co Ci wyświetlił.
 

elektromobilny

Zadomawiam się
Dzięki za potwierdzenie sensowności zakupu.
Napaliłem się na zakup Tesli 3 jednak lepszym wyborem będzie na przeczekanie Nissan ENV200. Mając vana spokojnie poczekam rok a nawet dwa na lifting Y.

Zdjęcia poniżej
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    839,1 KB · Liczba wyświetleń: 30
  • 2.jpg
    2.jpg
    786 KB · Liczba wyświetleń: 32
  • 3.jpg
    3.jpg
    774 KB · Liczba wyświetleń: 28
  • 4.jpg
    4.jpg
    736,3 KB · Liczba wyświetleń: 27

vwir

Pionier e-mobilności
Last edited:

elektromobilny

Zadomawiam się
Nie zadziała z leaf spy. Jeśli chcesz to poszukam linka do takiego który zadziała z leaf spy, ale skoro sprawa jest pilna to pewnie nie zdążysz kupić.
Jeśli będziesz tak miły to podlinkuj działający najlepiej z alledrogo szybko zamówię. Umówiony jestem wstępnie na jutro lecz nie mam potwierdzenia od szwagra czy załatwi wolne donga zawsze mogę kupić do innych aut najlepiej by pasował również do Tesli 3 Y zawsze się przyda. Nie musi być drogi byle by czytał:).
 

elektromobilny

Zadomawiam się
Jeśli mogę prosić nakreśl na co i gdzie patrzeć?
Stan zużycia sprawdzę w zakładce SOH? Czy gdzieś indziej należy tego szukać? Będą tam tylko wykresy jeśli tak na co patrzeć na tym wykresie? Gdzie szukać informacji o ilości przepracowanych pełnych cykli baterii? Jestem zielony:/.
 
Top