Zasieg w lecie

wuja7

Zadomawiam się
1. I tu sie mylisz - duzo dają - dużo frajdy ;))
2. A tak bardziej serio - no skoro "pokazuje zasieg na podstawie ostatnich jazd" to jak bede jechac tak jak poprzednio to tyle przejade? No chyba tak ...
3. A jak nie przejade to patrz pkt.1
 

nabrU

Pionier e-mobilności
Frajda popatrzeć oczywiście jest, ale co do reszty się nie mylę. Miałem ID.3 prawie 3 lata...
 

staarek

Fachowiec
Piekny wynik! Ja ostanio jezdze wiecej MG5 niz ID3 (zona jezdzi VW po miescie), wiec nie wiem jak wyglada zasieg przy obecnej pogodzie, ale pewnie jakies 16kWh/100km da rade wyciagnac. Ogolnie jak na pore roku to jest niespodziewanie dobrze, choc korki, roboty drogowe na autostradach i w miare wysokie temperatury w UK sa "przyjazne" elektrykom. Ponizej moja wczorajsza trasa z pracy - 105km - 13.2kWh
 

Attachments

  • mg5.jpg
    mg5.jpg
    33,1 KB · Liczba wyświetleń: 12

wuja7

Zadomawiam się
Nie da sie przeliczyc na km ;)
A tak serio to mi szczeka opadla jak rano po naladowaniu tyle pokazal. Wiadomo, ze to jakies srednie i nierealne do uzyskania, ale i tak mi sie mega spodobalo, ze az zdj zrobilem wlasnie.
 

buktom

Nowy na Forum
Sluszny zasięg pokazało.

W moim przedliftowym 58 kW id 3 najwięcej pokazywało ponad 400 ale w praktyce nie wypróbowałem.
Za ostatnie 20 000 okres zima wiosna lato jesień średnie "spalanie" długoterminowe to 16.1. Jazda głównie sam, więcej podmiejska , trochę miasto autostrady.
Zimą średnia zużycie na 100 to ponad 20 kW.
Na autostradzie przy dużym mrozie "udało" mi się spaść z zasięgiem do 180 km.

 

Attachments

  • IMG-20241025-WA0001.jpg
    IMG-20241025-WA0001.jpg
    154,2 KB · Liczba wyświetleń: 4
Last edited:

consigliero

Posiadacz elektryka
Nasze dzisiejsze 100 km ze wsi do Krakowa to 13.1
 

consigliero

Posiadacz elektryka
Dzisiaj kontynuacja z wczoraj i dane z dłuższego okresu. Auto było naładowane bodajże do 91 % a klima na 18 stopni, koła letnie 19 cali, trzy osoby w aucie
 

Attachments

  • IMG_5810.jpeg
    IMG_5810.jpeg
    329,8 KB · Liczba wyświetleń: 7
  • IMG_5808.jpeg
    IMG_5808.jpeg
    288 KB · Liczba wyświetleń: 7
  • IMG_5805.jpeg
    IMG_5805.jpeg
    414,2 KB · Liczba wyświetleń: 7

cooler

Pionier e-mobilności
Nie chwal dnia przed zachodem :)
Ja tez ostatnio wykrecilem ladna srednia ;)
A w zimie przejechac na autostradzie 260km nie moge…
Mi tu wychodzi że do 0% dojechałbyś ok 300km. Zimą nie tak źle. Użyteczne tylko 60kWh już zostało? Jeżeli startowałeś ze 100% SoC, to rzeczywiście, masakryczna degradacja. Widzę też to u siebie, gdzie po 70kkm pojemność poszła w dół jak spadające żelazko.
 

Ferrari95

Zadomawiam się
Ja po ponad 80 tyś. km nie obserwuję jakiejkolwiek degradacji. Deklarowany zasięg po ładowaniu czy to do 50, 80 czy okazjonalnie 100% jest taki, jaki był po odbiorze auta z salonu :)
 
Top