Zmiany różne na Elektrowoz.pl

Michal

Moderator
No właśnie tego się obawiamy ;).
Nie bój żaby, Ty byś nie oberwał :) A tak serio, to przecież piszemy tutaj o moderacji spamu, a nie mało wnoszących użytkowników. Poza tym, to że blokuję, nie oznacza, że bym banował od razu ;)

Serio zgłaszam swoja kandydaturę na robienie porządku ze spamem. Ale w sumie Krzysztofa też poprę ;)
 

vista-LASH-resident

Posiadacz elektryka
. Od paru miesięcy obserwujemy znacznie spowolnienie wstępnego ładowania strony, pierwsza reakcja serwera jest niemal dokładnie po 3 sekundach. Początkowo zrzucaliśmy to na karb kacapskich dDoS-ów i botów kopiujących zawartość Elektrowozu jak wlezie, ale teraz te problemy zostały wyeliminowane - a powolne ładowanie zostało. Testujemy. Na lepszy serwer za kilka tysięcy nas nie stać, niestety.
Ponawiam swoją ofertę na przyspieszenie elektrowoz.pl.
Hasło klucz: statyczność i cache.
 

Łukasz Bigo

Pionier e-mobilności
Członek redakcji
Byłem (w sumie, technicznie rzecz biorąc, ciągle jestem) moderatorem na MyApple.pl. Osobom które chciałyby być MODami mogę pomóc. dzieląc się doświadczeniem, ale nie piszę się na bycie moderatorem tutaj (bo to jest ciężki kawałek chleba, zwłaszcza darmowego :p)

Forum zarabia na siebie miesięcznie kilkaset złotych (500-700). Uważam, że moderatorom należy się chociaż symboliczne wynagrodzenie, ale, jak widać, możliwości manewru nie mam zbyt wiele i mogę od razu powiedzieć, że nie chciałbym, żeby ta kwota przekroczyła 1 000 złotych miesięcznie.

Ten 1 000 złotych mogę zabezpieczyć, więcej będzie ciężko. Jednocześnie nie godzę się na pracę za darmo. Po prostu nie i już :)

Czy możemy umówić się, że wspomniany 1 000 zł zostanie podzielony na dwie osoby i to będzie maksimum, a gdy (jeśli...) Elektrowóz stanie się bogatszy, kwota wzrośnie?

Pierwsze dwie osoby to Panowie @KrzysztofFly oraz @Michal . Panowie, jak na to patrzycie?
 
Last edited:

Łukasz Bigo

Pionier e-mobilności
Członek redakcji
Ponawiam swoją ofertę na przyspieszenie elektrowoz.pl.
Hasło klucz: statyczność i cache.

Rozwiązałem problem. Kwestia konfiguracji na poziomie serwera WWW i modułu PHP. Długo by gadać, parę miesięcy to zajęło :)
 

wojtkow

Posiadacz elektryka
Forum zarabia na siebie miesięcznie kilkaset złotych (500-700). Uważam, że moderatorom należy się chociaż symboliczne wynagrodzenie, ale, jak widać, możliwości manewru nie mam zbyt wiele i mogę od razu powiedzieć, że nie chciałbym, żeby ta kwota przekroczyła 1 000 złotych miesięcznie.

Ten 1 000 złotych mogę zabezpieczyć, więcej będzie ciężko. Jednocześnie nie godzę się na pracę za darmo. Po prostu nie i już :)

Czy możemy umówić się, że wspomniany 1 000 zł zostanie podzielony na dwie osoby i to będzie maksimum, a gdy (jeśli...) Elektrowóz stanie się bogatszy, kwota wzrośnie?

Pierwsze dwie osoby to Panowie @KrzysztofFly oraz @Michal . Panowie, jak na to patrzycie?
Głęboko szanuję chęć płacenia MODom za ich ciężką i niewdzięczną pracę.
A jak by co to podtrzymuję swoją ofertę podzielenia się doświadczeniem (całkowicie darmowo :))
 

Michal

Moderator
Ja piszę się nawet za darmo - im szybciej tym lepiej.
Domyślam się, że płacenie, to pewnie też jakaś forma zabezpieczenia interesów firmy, bo umowa jednak zobowiąże do jakiś zasad, więc proponuje symboliczne 100 zł.
 

KrzysztofFly

Moderator
Pierwsze dwie osoby to Panowie @KrzysztofFly oraz @Michal . Panowie, jak na to patrzycie?
Ja ze swojej strony deklaruję chęć współpracy, jednak tylko i wyłącznie w opcji "za darmo".
Tak jak wspominałem wcześniej, nie jestem z branży IT (moja branża to motoryzacja), więc raczej nie pomogę w kwestii konfiguracji/dopracowania/tłumaczenia forum, a jest tutaj parę drobiazgów do poprawki i jestem prawie pewien, że są wśród nas użytkownicy którzy także w tym temacie są w stanie pomóc.
Szczerze powiedziawszy, na razie największą bolączką forum, są pojawiające się co jakiś czas ataki zagranicznych spamerów, a także wpisy z linkami reklamowymi. To tutaj najbardziej jest potrzebna moderacja i ewentualnie tutaj siebie widzę.
Zdarzają się czasami zdublowane tematy i inne drobne rzeczy wymagające "kliknięcia" moderatora, na szczęście nie ma raczej wielkiego problemu z wulgaryzmami i wyzywaniem się użytkowników. Bywają także czasami kontrowersyjne tematy, jednak najczęściej dyskusje zachowują jako taki poziom ;).
 
Top