Apka Bonnet - czyli Ionity za mniej niż 2 zł

planzero

Fachowiec
ja też proszę o mądre rady bo za tydzień jadę do NL i chyba Ionity będzie używane - co na dziś jest najtańsza opcja dla takiej wakacyjnej podróży? oczywiście jak macie patenty na inne sieci to też chętnie się dowiem. To nasza pierwsza podróż zagraniczna :)
 

Robmal

Posiadacz elektryka
Ładuje się na ionity w DE, wracamy do kraju. Wszystko bez problemu. Przypisałem się do kraju Niemcy, ponieważ musze prawie całe przejechać i dość często tu będę. Musicie obrać jakaś strategie. Gdybym jechał do NL i wracał to wybrał bym Niemcy jako kraj przypisania.
 

JareG

Pionier e-mobilności
Ja tylko dodam, że warto też zainteresować się Superchargerami od Tesli - co prawda w Niemczech są dostępne głównie na południu z tego co widzę, ale w NL są rozrzucone po całym kraju. A np. w takiej Norwegii Bonnet nie działa, a te w/w ładowarki teslowe i owszem.. co mnie bardzo cieszy, bo to mój target :D

Pozdrawiam
 

Robmal

Posiadacz elektryka
Mogę dodać, ze w Ionity nie jest tak różowo. Dwukrotnie na dwóch różnych stacjach na 4-6 ładowarek 1 lub 2 nie były dostępne. Tu gdzie teraz stoję na 4 szt. działają dwie. Ale ccc ;-)
 

planzero

Fachowiec
Mogę dodać, ze w Ionity nie jest tak różowo. Dwukrotnie na dwóch różnych stacjach na 4-6 ładowarek 1 lub 2 nie były dostępne. Tu gdzie teraz stoję na 4 szt. działają dwie. Ale ccc ;-)
czyli czekałeś dłużej niż planowane? w PL mam tak dosyć często we Wrocławiu wiec jest to jakiś tam koszt bycia elektrycznym kierowcą
 

Robmal

Posiadacz elektryka
Nie czekałem z możliwością podpięcia. Nigdy. Na trasie którą miałem DE A10-A9-A4-A5. Potem Szwajcaria i Francja było bardzo małe obłożenie Ionity albo takie miałem szczęście.
Ogólnie dzięki koledze nabrU, który wrzucił info o app Bonnet zaoszczędziłem prawie 900 zł. Jeśli kiedyś się spotkamy wiszę mu butelkę dobrej wódki.
 

JareG

Pionier e-mobilności
Nie czekałem z możliwością podpięcia. Nigdy.
Ja czekałem 2 razy: raz tak z 10 min, drugi raz nawet nie 5. Obłożenie było spore, no i na tym Ionity 'pod' Berlinem na 4 ładowarki 2 były nieczynne..
Ogólnie dzięki koledze nabrU, który wrzucił info o app Bonnet zaoszczędziłem prawie 900 zł. Jeśli kiedyś się spotkamy wiszę mu butelkę dobrej wódki.
Dokładnie, może być że nie będzie trzeźwiał przez tydzień.. 🤣

Pozdrawiam
 
Top