Apka Bonnet - czyli Ionity za mniej niż 2 zł

Gandalf

Pionier e-mobilności

Koma1

Nowy na Forum
Nawiasem mówiąc tego typu zagrania naruszają:

"ROZPORZĄDZENIE PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) 2018/302 w sprawie nieuzasadnionego blokowania geograficznego oraz innych form dyskryminacji klientów ze względu na przynależność państwową, miejsce zamieszkania lub miejsce prowadzenia działalności na rynku wewnętrznym"

Teraz, po wyjściu UK z UE, ten przepis ich nie obowiązuje...
 

Gandalf

Pionier e-mobilności
"usługodawcy prowadzący działalność w Unii" więc dotyczy, ale pal sześć rozporządzenie, takie działanie po prostu nie ma sensu (i nie wiem dlaczego sam usługodawca z własnej woli chciał by się tak ograniczać)
 

krzyss

Pionier e-mobilności
"usługodawcy prowadzący działalność w Unii" więc dotyczy, ale pal sześć rozporządzenie, takie działanie po prostu nie ma sensu (i nie wiem dlaczego sam usługodawca z własnej woli chciał by się tak ograniczać)
Bo to dziki kraj jest, przepisow EU nie przestrzegaja. To po co tu wchodzic ?
 

nabrU

Pionier e-mobilności
Czy mógłby ktoś mi podpowiedzieć jak znaleźć aplikację Bonnet? W moim smartfonie nie wykrywa jej z uwagi na region europy.
1. Wpisać w wyszukiwarce 'Bonnet apk' (najnowsza wersja to 1.9.1)
2. Ściągnąć plik 'APK' na telefon.
3. Zainstalować w fonie (przy czym trzeba będzie uaktywnić parę dodatkowych opcji aby APK się dało zainstalować) i to tyle.

P.S. Powyższe jest na fon na Androidzie, nie wiem jak to jest z iPhone.
P.S.2. Nie odpowiadam za szkody spowodowane ww. czynnością ;)
 

Koma1

Nowy na Forum
1. Wpisać w wyszukiwarce 'Bonnet apk' (najnowsza wersja to 1.9.1)
2. Ściągnąć plik 'APK' na telefon.
3. Zainstalować w fonie (przy czym trzeba będzie uaktywnić parę dodatkowych opcji aby APK się dało zainstalować) i to tyle.

P.S. Powyższe jest na fon na Androidzie, nie wiem jak to jest z iPhone.
P.S.2. Nie odpowiadam za szkody spowodowane ww. czynnością ;)
Dzięki bardzo. Pozdro...
 

boa

Zadomawiam się
Polecam BMW Charging i pakiet Ionity Plus (pierwszy rok wszystko free) - Ionity jest wtedy po 1,4 zł/kWh! Aż sam się zdziwiłem ;-)
 

boa

Zadomawiam się
Od jakiegoś czasu często używam do ładowania aplikacji Bonnet. Niby nic nowego w życiu kierowcy EV, ale ta apka jest inna. Oczywiście jest ona apką angielską, ale dlatego że skupia wielu operatorów z całej Europy (ze wskazaniem na UK) i od wczoraj włączyli do obłsugi ładowarki Ionity, więc postanowiłem o niej tu napisać (no i będzie trochę prywaty na koniec ;)). Idzie sezon wakacyjny i kto by nie chciał zapłacić max. 35 pensów (czyli niecałe 1,90zł) za np. ładowanie na Ionity w Polsce, Norwegii czy za Fastned czy Allego w Holandi lub Niemczech i to bez abonamentu!!!

Już mówię jak to działa. Po instalacji apki ma się możliwość wyboru doładowań albo płacenia bez doładowania (czyli Pay As You Go). Przy doładowaniach mamy opłaty, które dają darmowe odpowiednio 50, 120 i 200kWh i dają też niższe ceny za kWh po przekroczeniu tego limitu (szczegóły poniżej). Tak więc np. doładowanie za 15 funtów (jakieś 80zł) daje 50 darmowych kWh, po przekroczeniu których każdy kilowat kosztuje 30 pensów (czyli jakieś 1,60zł).

Bonnet.jpg


Aby tego jeszcze było mało, niewykorzystane limity przechodzą na następny miesiąc o ile wykupi się następne doładowanie (kasa jest pobierana automatycznie z przypisanej karty). doładowania można dowolnie zmieniać w górę i w dół, czy też przejść na metodę PAYG. Jeśli ktoś nie chce płacić co miesiąc wystarczy apka z opcją PAYG i Ionity jest taniej niż Greenway!!!

A teraz wspomniana prywata (jeśli to niedozwolone proszę modów o skasowanie): każdy kto zainstaluje apkę Bonnet i używając kodu RARAB wybierze jeden abonament , dostanie za free 15 funtów na koncie w apce Bonnet czyli np. będzie mógł przez miesiąc używać darmowy abonament 50kW... Ja również za polecenie dostanę 15 funa (y). KOD MUSI BYĆ UŻYTY JAKO PIERWSZY PO INSTALACJI APKI, INACZEJ NICI Z KASY (Bonnet czasami udostępnia inne kody na np. jedno darmowe ładowanie, które można dodać potem po 'moim' kodzie).

Jak dla mnie ta apka to 'no brainer' na wakacyjne podróże (korzystałem z niej jadąc z UK do PL, a w czwartek jadę do Holandii), a i w PL może się teraz przydać na Ionity. Tyle że sugeruję podpiąć w apce jakąś kartę typu Revolut bo rozliczenia są w funtach.
Bardzo fajna sprawa - dopóki działa korzystajmy, bardzo fajnie ze pojawiłeś się tu z takim dilem! Oczywiście jeśli ktoś nie korzysta z ofert typu BMW Charging. Przy okazji - czy w innych markach również są fajne oferty na firmowa kartę (np. Kia Charging itp.)?
 

nabrU

Pionier e-mobilności
Polecam BMW Charging i pakiet Ionity Plus (pierwszy rok wszystko free) - Ionity jest wtedy po 1,4 zł/kWh! Aż sam się zdziwiłem ;-)

Ale co ma BMW Charging, Kia Charging czy WeCharge od VW do tego tematu? To kompletnie inne rozwiązania, darmowe tylko do czasu (zazwyczaj pierwszy rok) i promujące zazwyczaj jednego operatora (Ionity etc).
 
Top