Apka Bonnet - czyli Ionity za mniej niż 2 zł

KKL

Posiadacz elektryka
A ja czekam na czasy, gdy będzie jak na stacjach benzynowych, gdy podjeżdżasz, ładujesz i płacisz kartą płatniczą cenę, taką samą dla wszystkich,a nie zależną od tego jakiej karty czy apki używasz. Dzisiaj jest straszny bałagan z tymi apkami kartami RFID. Często traci się kilka minut przy ładowarce w trasie (szczególnie zagranicą) by "rozkminic" czym ładowarkę uruchomić, ewentualnie która apka da najlepszą cenę.
 

p0li

Pionier e-mobilności
kontynuując temat cen ładowania w .de od jakiegoś czasu najatrakcyjniejsza jest oferta MVV - do tego mają tylko appkę więc dla niezameldowanych w .de jest to dobra opcja, jedyne co trzeba to podpiąc kartę płatniczą

obecnie stawki za ładowanie przedstawiają się następująco:

jedyny minus - ceny za DC są z wyjątkiem stacji Ionity

1661076601725.png
 

p0li

Pionier e-mobilności
i jeszcze na koniec dla porównania - shell recharge

1661076930688.png


ale tu już trzeba mieć kartę - co prawda jest bezpłatna ale ytcw nie wysyłają do .pl
 

nabrU

Pionier e-mobilności
A ja czekam na czasy, gdy będzie jak na stacjach benzynowych, gdy podjeżdżasz, ładujesz i płacisz kartą płatniczą cenę, taką samą dla wszystkich,a nie zależną od tego jakiej karty czy apki używasz.

Ale na tzw. Zachodzie to norma, że prawie każda ładowarka ma terminal płatności zbliżeniowej i możesz użyć normalnej karty bankowej. Szkopuł w tym, że cena przy płatności kartą nie jest koniecznie atrakcyjna w porównaniu do użycia apki operatora (który przy okazji używa różnych Twoich danych).
Poniżej przykład z Holandii i ładowarek Fastned: płatność kartą 69 eurocentów, a po rejestracji od 45 eurocentów (z możliwością autocharge).

IMG-20220605-062743.jpg



i jeszcze na koniec dla porównania - shell recharge


ale tu już trzeba mieć kartę - co prawda jest bezpłatna ale ytcw nie wysyłają do .pl

Nie trzeba karty w Shellu, wystarczy (następna;) ) apka Shell Recharge...
 

nabrU

Pionier e-mobilności
Co do MVV to z tego co widzę na ich mapce to zasadniczo mają ładowarki tylko w rejonie Manheim (włączyłem filtr tylko na CCS):

1661078407236.png
 

p0li

Pionier e-mobilności
Co do MVV to z tego co widzę na ich mapce to zasadniczo mają ładowarki tylko w rejonie Manheim (włączyłem filtr tylko na CCS):
1661079876233.png


czyli po polsku - ceny obowiazuja tez na wszystkich stacjach partnerskich (ok. 15 tys w calych niemczech)
ja generalnie gdziekolwiek laduje to najpierw odpalam MMV, jak nie dziala to EWE Go, jak nie dzala to Shell, jak nie dziala to pcham do nastepnej ladowarki ;)
 

krzyss

Pionier e-mobilności
kontynuując temat cen ładowania w .de od jakiegoś czasu najatrakcyjniejsza jest oferta MVV - do tego mają tylko appkę więc dla niezameldowanych w .de jest to dobra opcja, jedyne co trzeba to podpiąc kartę płatniczą

obecnie stawki za ładowanie przedstawiają się następująco:

jedyny minus - ceny za DC są z wyjątkiem stacji Ionity

View attachment 6438
Niestety, w Polsce niedostepna…
 

Attachments

  • CF506AAB-FE2A-4D68-A8E3-435047986626.png
    CF506AAB-FE2A-4D68-A8E3-435047986626.png
    3,9 MB · Liczba wyświetleń: 49

galux20

Zadomawiam się
Zrobiliśmy szybki wypad w Alpy .samochodem przez stelvio i mortorollo. Rowerem elektrycznym na mortorollo
Powrót przez Weronę i wenecje.
Na stacjach ładowania nie widać kolejek.
Na autostradach niektóre elektryki jadą prawie 140.
Większość jednak w przedziale 90 do 120 kmh.
My zaliczyliśmy stelvio
Jazda do Monachium 160 do 180 kmh nocą.
Reszta zgodnie z przepisami .
Oprócz Włoch oczywiście i polski od Ostrawy.
Ceny diesla 1.71 euro.
Średnia 4,4 dotyczy Wenecja polska
 

Attachments

  • IMG_20220821_013428.jpg
    IMG_20220821_013428.jpg
    1,7 MB · Liczba wyświetleń: 58
  • IMG_20220821_013422.jpg
    IMG_20220821_013422.jpg
    1,7 MB · Liczba wyświetleń: 55
Last edited:

krzyss

Pionier e-mobilności
Zrobiliśmy szybki wypad w Alpy
Powrót przez Weronę i wenecje.
Na stacjach ładowania nie widać kolejek.
Na autostradach niektóre elektryki jadą prawie 140.
Większość jednak w przedziale 90 do 120 kmh.
My zaliczyliśmy stelvio
Jazda do Monachium 160 do 180 kmh nocą.
Reszta zgodnie z przepisami .
Oprócz Włoch oczywiście i polski od Ostrawy.
Ceny diesla 1.71 euro.
Średnia 4,4 dotyczy Wenecja polska
Ale wiesz ze to jest forum o elektrykach ? ;)
 

galux20

Zadomawiam się
No tak .
Ale jeździłem też elektrykiem (rowerem).
Czasowo taki elektryk też przejechałby.
Może dodatkowo jakiś nocleg.
Trochę koszty elektrykiem nie tego .
 
Top