Apka Bonnet - czyli Ionity za mniej niż 2 zł

Michal

Moderator
Ja wczoraj poszedłem do Lidla na pieszo - darmocha, nic a nic nie spaliłem. Troche koszty dizlem nie tego.

A tak odnośnie Twojej jazdy dizlem jak już syfisz w wątku żeby być mądralą:
Moja podróż Warszawa - Wenecja:
1344,3 km, 13,3h, średnia prędkość 101 kmh, zużycie 184 Wh/km, koszt 313 zł.
Licząc koszt paliwa 8 zł / L ( bo na zachodzie drożej), wychodzi, że musiałbyś spalać 2,9 L/100km żeby koszty EV były nie tego :p

Jak chcesz sobie poczytać więcej o tej podróży to:
 
Last edited:

Michal

Moderator
Ja pamiętam o tym bardzo dobrze. Pytanie czy Ty też.
Przy swojej decyzji zakupowej kompletnie nie brałem pod uwagę oszczędności w koszcie przejazdów, choć lądując głównie w domu oszczędzam znacznie więcej niż w tym przypadku.
Brałem za to pod uwagę możliwość odliczenia 225 tys. Zamiast 150 tys. oraz bardzo mały spadek wartości mojego auta - obecnie wychodzi na to, że zerowy :p
Okazało się też, że dostanę jednak dopłatę do EV 27 tys., co podnosi mój bilans do tego, że tak naprawdę zarabiam na tym aucie :D

A jak Twój dizelek?
Jak tam koszty obsługi, ile pali na co dzień na mieście (u mnie koszty ~7 zł/100km gdybym nie miał PV, z PV zero ;)) , ile będzie wart przy odsprzedaży? :D
 

galux20

Zadomawiam się
Codzienne dojazdy do pracy to w okolicach 3.5 do 4.
Średnia z 40 tys km 5.0.
Koszt obsługi przegląd co dwa lata .
3 przeglądy wykupione.
2800zl.
Z amortyzacja na 100 proc. Nie było kłopotu.
Wartość auta jest taka , że zastanawiam się nad ponowna wymianą
 

JareG

Pionier e-mobilności
strasznie dużo jest tych "czy" dlatego ja czekam na jakieś systemowe rozwiązanie typu Plug&Charge że nie martwisz się rozrzutem cen (bo jest tylko jedna) czy zgodnością z jedną z 20 apek i kart które masz w kieszeni (bo jest tylko jedna)
Szybciej chyba będzie kupić Teslę.. 🤣

Pozdrawiam
 

consigliero

Posiadacz elektryka
Nam wyszła pętla do Szwajcarii przez Furka, Nuven i San Bernardino czyli około 4400 km w cenie 530 PLN, fajne jest to że płatności za prąd są opóźnione i realizowane na koniec miesiąca. Na Stelvio byliśmy kilka razy, głównie motocyklem, samochodem jakoś się nie złożyło. Nie wiem po ile wychodzi Ionity do tego roweru bo u nas jest 1,6 PLN za kWh. Na przełęczach zużycie jest mniejsze niż podczas jazdy po normalnych drogach u nas było około 10 kWh/100 km ale prawdą też jest że najniższe spalanie benzyny mieliśmy po całym dniu jazdy po alpejskich agrafkach bo średnia wyszła 4,2. Mając abonament WeCharge mam zabezpieczone wyjazdy poza nasz kraj, bo u nas używam Greenway lub Orlen. Chyba że trafię na stację Ionity to wtedy się nie zastanawiam, tylko odpalam WeCharge. W Greenway nie posiadam abonamentu ponieważ jest to dla mnie nieopłacalne, ze względu na znikomą ilość ładowań poza domem
 

Attachments

  • AA89AF7E-96C4-46CA-9A74-31F063516538.jpeg
    AA89AF7E-96C4-46CA-9A74-31F063516538.jpeg
    320,6 KB · Liczba wyświetleń: 37

p0li

Pionier e-mobilności
Szybciej chyba będzie kupić Teslę.. 🤣

no też nie - bo to działa tylko z ładowarkami tesli - z innymi też musisz żonglować kartami albo apkami

a do zakupu tesli mnie nie namówisz - po zabawie "pokaż kotku co masz w środku" nie wezmę tego auta nawet jakby z prenumeratą Expresu Wieczornego dawali ;)
 

JareG

Pionier e-mobilności
no też nie - bo to działa tylko z ładowarkami tesli - z innymi też musisz żonglować kartami albo apkami
Tesla ma wystarczająco rozbudowaną sieć swoich ładowarek, żeby nie musieć korzystać z innych.. no, może nie w PL, ale tam u Ciebie dałbym radę tylko na SC :D
a do zakupu tesli mnie nie namówisz - po zabawie "pokaż kotku co masz w środku" nie wezmę tego auta nawet jakby z prenumeratą Expresu Wieczornego dawali ;)
Nie można się zniechęcać ;) A Expresu Wieczornego nie dostaniesz, Kaczor go kiedyś zajumał i po zawodach..

Pozdrawiam
 

p0li

Pionier e-mobilności
Nie można się zniechęcać ;)
to nie jest kwestia zniechęcenia a raczej technicznej/inżynierskiej świadomości

aaaale to temat na jakieś pogadanki przy ognisku, kiełbaskach i piwie ;)
 

JareG

Pionier e-mobilności
to nie jest kwestia zniechęcenia a raczej technicznej/inżynierskiej świadomości
aaaale to temat na jakieś pogadanki przy ognisku, kiełbaskach i piwie ;)
Można Teslowców zaprosić..? :D

Pozdrawiam
 
Top