Apka Bonnet - czyli Ionity za mniej niż 2 zł

nabrU

Pionier e-mobilności
@KKL Te ceny to chyba z Austrii wziąłeś.
W DE na przykład Bonnet to 0,48 - 0,55 więc wciąż o wiele taniej niż np. Aral Pulse, Fastned czy Allego gdzie standardem przy PAYG jest teraz chyba 0,69 euro (o ile nie więcej). Nie wspomnę Ionity i 0,79 euro...


Inna sprawa, że Bonnet to rynek głównie UK i 0,50 funta za PAYG to wciąż mniej niż większość angielskich operatorów bierze za ładowarki >100kW (cena zazwyczaj około 0,55-0,60 funta) i ciągle o wiele taniej niż Ionity (0,69 funta).
 

nabrU

Pionier e-mobilności
Dla tych co mają apkę zameldowaną w DE, Bonnet właśnie dodał obsługę ładowarek sieci EWE Go w Niemczech.
 

p0li

Pionier e-mobilności
Dla tych co mają apkę zameldowaną w DE, Bonnet właśnie dodał obsługę ładowarek sieci EWE Go w Niemczech.
a jak porównanie cen? taniej niż w ewego?
 

KKL

Posiadacz elektryka
@KKL Te ceny to chyba z Austrii wziąłeś.
W DE na przykład Bonnet to 0,48 - 0,55 więc wciąż o wiele taniej niż np. Aral Pulse, Fastned czy Allego gdzie standardem przy PAYG jest teraz chyba 0,69 euro (o ile nie więcej). Nie wspomnę Ionity i 0,79 euro...
Tak, z Austrii, ale jak przyjrzysz cenniki innych krajów EU to tylko Niemcy są tańsze (pewnie dzięki konkurencyjnej Mobility+, gdzie masz wszystkie ładowarki, także szybkie 300kW, bez żadnego abo za 55c, oprócz Ionity). Reszta krajów w Bonnet ma praktycznie bliźniaczą ofertę, podobną do tego co tu wpisałem. I tak, jasne, cena ciągle jest ciut niższa niż z ulicy, ale praktycznie każda sieć ma w swojej ofercie jednak lepsza cenę niż bonnet. A Ionity, jak komuś bardzo zależy i dużo jeździ, można taniej ogarnąć przez abonament.

Na rynek UK specjalnie nie patrzyłem, raczej autem swoim tak nigdy nie pojadę :) :)
 
Last edited:

nabrU

Pionier e-mobilności
a jak porównanie cen? taniej niż w ewego?
Nie mam pojęcia, gdyż ciężko dotrzeć w necie do cen EWE Go dla człowieka z ulicy.
Przy opłacie 9,90 Euro miesięcznie za ichnią kartę Mobility Card opłaty są 0,42 €/kWh za AC i 0,52 €/kWh za DC. Więc człowiek z ulicy bez takiego abo może mieć tylko drożej

Tak, z Austrii, ale jak przyjrzysz cenniki innych krajów EU to tylko Niemcy są tańsze (pewnie dzięki konkurencyjnej Mobility+, gdzie masz wszystkie ładowarki, także szybkie 300kW, bez żadnego abo za 55c, oprócz Ionity). Reszta krajów w Bonnet ma praktycznie bliźniaczą ofertę, podobną do tego co tu wpisałem. I tak, jasne, cena ciągle jest ciut niższa niż z ulicy, ale praktycznie każda sieć ma w swojej ofercie jednak lepsza cenę niż bonnet. A Ionity, jak komuś bardzo zależy i dużo jeździ, można taniej ogarnąć przez abonament.

Na rynek UK specjalnie nie patrzyłem, raczej autem swoim tak nigdy nie pojadę :) :)

Wiesz, każdy patrzy co mu się bardziej opłaci z własnego punktu widzenia;).
Co do Ionity to sprawdź, bo ceny pakietów ostatnio podskoczyły.
 

p0li

Pionier e-mobilności
Nie mam pojęcia, gdyż ciężko dotrzeć w necie do cen EWE Go dla człowieka z ulicy.
Przy opłacie 9,90 Euro miesięcznie za ichnią kartę Mobility Card opłaty są 0,42 €/kWh za AC i 0,52 €/kWh za DC. Więc człowiek z ulicy bez takiego abo może mieć tylko drożej
w EWE Go 9,90 płacisz jednorazowo a nie co miesiąc
a tu aktualne ceny na ladowarkach EWE Go i na partnerskich

1660937680617.png
 

nabrU

Pionier e-mobilności
Mój błąd, myślałem że 9,90 to miesięczny abonament. A ceny za kWh też podałem wcześniej.

Choć niestety karty takiej nie zamówisz na polski (czy inny niż niemiecki) adres czyli de facto wracamy do pytania, ile takie ładowanie kosztuje dla 'człowieka z ulicy' bez kart EWE Go
 

p0li

Pionier e-mobilności
Choć niestety karty takiej nie zamówisz na polski (czy inny niż niemiecki) adres czyli de facto wracamy do pytania, ile takie ładowanie kosztuje dla 'człowieka z ulicy' bez kart EWE Go
a to już zależy jaką kartą się posługujesz - czy EWE Go jest wtedy jako partner danego operatora karty a także czy cena jest z roamingiem czy partnerska

strasznie dużo jest tych "czy" dlatego ja czekam na jakieś systemowe rozwiązanie typu Plug&Charge że nie martwisz się rozrzutem cen (bo jest tylko jedna) czy zgodnością z jedną z 20 apek i kart które masz w kieszeni (bo jest tylko jedna)
 
Top