Consigliero ID.3 1st

nabrU

Pionier e-mobilności
No patrz Pan, długo Cię nie było i i takie 'wejście smoka' :unsure:
To dopiero ludziska anty-EV mieli radochę widząc ID.3 'rozkraczone' na drodze :eek:
Mam nadzieję, że Mielec stanie na wysokości zadania i wkrótce będziesz miał samochód spowrotem. Dawaj znać jak diagnoza
 

nabrU

Pionier e-mobilności
Marku,
Jako, że ta twoja usterka to jakiś taki nagły feler przyszło mi do głowy, że to może być tzw. strażacki bezpiecznik (ten z 'ogonkiem' - zdjęcie przykładowe), który powoduje odcięcie zasilania z baterii HV. Może się spalił?

Fuse.jpg

Tyle że wyjęcie lub spalenie tego bezpiecznika powoduje, że trzeba podobno odwiedzić VW aby coś tam aktywować / zresetować.

Poniżej strażacka ulotka na temat ID.3

 

consigliero

Posiadacz elektryka
Serwis zeznaje że nie wiedzą dlaczego auto zrobiło pyf, ale podobno go uruchomili . Wygrali mu to co jest w informacji na temat akcji serwisowych. W listopadzie pojawiła się informacja że auto ma dostać 3.0 do wykonania przez kierownika, znaczy mła. Tylko nic się nie pojawiło, ale być może auto coś sobie ściągnęło bez mojej wiedzy i ten nadmiar szczęścia spowodował że mózg pozytronowy ID.3 dostał szału i zwariował. Też poszukiwałem tej ulotki bo tak sobie pomyślałem że może doszło do rozpięcia baterii, tylko czy w takim przypadku działałby system multimedialny ? Jutro będę odbierał to sobie porozmawiam na temat przyszłości
 

nabrU

Pionier e-mobilności
Też poszukiwałem tej ulotki bo tak sobie pomyślałem że może doszło do rozpięcia baterii, tylko czy w takim przypadku działałby system multimedialny ?

Piszą w internetach, że działa wszystko poza tym, że pojazd nie jedzie, tzn. tak jakby nie reagował na D/B.
 

cooler

Pionier e-mobilności
Piszą w internetach, że działa wszystko poza tym, że pojazd nie jedzie, tzn. tak jakby nie reagował na D/B.
Czy czasem system multimedialny nie działa po prostu na 12V? To by odpowiedziało dlaczego wszystko działało ale nie napęd.
Tak z ciekawości - czy ogrzewanie działało? To dopiero było by dziwne...
 

nabrU

Pionier e-mobilności
Tak z ciekawości - czy ogrzewanie działało? To dopiero było by dziwne...

Grzałka PTC raczej nie działała, bo wymaga ciutkę więcej niż 12V:

1677540122014.png
 

consigliero

Posiadacz elektryka
Dzisiaj odbieram auto i serwis wgrał mu tylko nową wersję oprogramowania 3.0, zobaczę to uwierzę. Wszystko wróciło do normy, być może w jakiś niewyjaśniony sposób nasze auto zaciągnęło sobie bez naszej zgody kawałek nowej wersji i się wysypało. Piszą w internatach że pewna cześć aut po rozpoczęciu uaktualnienia do nowej wersji uceglało się i musiało jechać na lawecie do serwisu. Jak widać mój przypadek pokazuje że wystarczy czasem intensywnę myślenie, kiedy w końcu dostanę nowe oprogramowanie, aby samochód się przestraszył i zdecydował że lepiej dla niego będzie jak to zrobią w serwisie
 

nabrU

Pionier e-mobilności

consigliero

Posiadacz elektryka
No mam to 3.0 ale na razie część ustawień nie jest dostępna. Podejrzewam że serwery znowu mają problem, bo nie mogę się zalogować do konta a po updacie aplikacji do niej też nie mogę się logować. Na co mi to sterowanie z aplikacji jak dzisiaj nic z tego nie wyjdzie. Co mogę napisać po pierwszych kilometrach? Wydaje mi się że układ kierowniczy się usztywnił, albo jest to efekt przesiadki ze Skody.
 

Attachments

  • IMG_0779.jpeg
    IMG_0779.jpeg
    193,5 KB · Liczba wyświetleń: 19
  • IMG_0780.jpeg
    IMG_0780.jpeg
    207,6 KB · Liczba wyświetleń: 19
  • IMG_0781.jpeg
    IMG_0781.jpeg
    481,7 KB · Liczba wyświetleń: 16
  • IMG_0777.jpeg
    IMG_0777.jpeg
    380,2 KB · Liczba wyświetleń: 20

nabrU

Pionier e-mobilności
No mam to 3.0 ale na razie część ustawień nie jest dostępna. Podejrzewam że serwery znowu mają problem, bo nie mogę się zalogować do konta a po updacie aplikacji do niej też nie mogę się logować. Na co mi to sterowanie z aplikacji jak dzisiaj nic z tego nie wyjdzie.

O widzisz, procenty wreszcie są na 'dashu'. Statystyki też powinieneś mieć po prawej stonie wyświetlacza przed kierownicą jak zmienisz widok. Trochę zazdraszczam 3.0 :p
U mnie apka działa, ale Asi w Mii niestety nie (sądzę więc, że coś tam serwery VAG nie hulają OK dzisiaj)

Co mogę napisać po pierwszych kilometrach? Wydaje mi się że układ kierowniczy się usztywnił, albo jest to efekt przesiadki ze Skody.

mam to samo jak przesiądę się z Mii do ID, więc tak chyba jest niezależnie od wersji softu ;)
 
Top