Consigliero ID.3 1st

consigliero

Posiadacz elektryka
Ja to interpretuję jako od momentu wyjazdu z domu w danym dniu, może to jest coś na kształt licznika dziennego. Masz też licznik nazywany od ładowania i ten pokazuje co się zdarzyło od tego momentu. Wczoraj jedynym problemem był fakt pojawienia się informacji o wykryciu różnicy ciśnienia w oponach, że niby któreś mogło mieć defekt. Nie czułem nic negatywnego a sprawdzić mogłem dopiero na stacji po przejechaniu kilkunastu kilometrów. Miałem rację że próbował mnie oszukać, albo opony kończą swój żywot co też jest możliwe.
 

Attachments

  • IMG_1647.jpeg
    IMG_1647.jpeg
    329,1 KB · Liczba wyświetleń: 16
  • IMG_1650.jpeg
    IMG_1650.jpeg
    413,4 KB · Liczba wyświetleń: 16

Cav

Pionier e-mobilności
Jasne, zmyliło mnie to "od uruchomienia". Ładowanie jakby nie patrzeć powoduje unieruchomienie auta więc ten akurat licznik jest źle nazwany.
W Kia też krótkie postoje nie kasują licznika podróży.
Musiałby być taki kilkugodzinny.
 

nabrU

Pionier e-mobilności
Jasne, zmyliło mnie to "od uruchomienia". Ładowanie jakby nie patrzeć powoduje unieruchomienie auta więc ten akurat licznik jest źle nazwany.

U mnie po angielsku jest "since start" więc to lepiej oddaje 'co twórca miał na myśli' ;). Kwestia polskiego tłumaczenia i tyle.

W Mercedesie postój do 4 godzin nie kasuje licznika „od rozruchu”.

Volkswagen kasuje po 2 godzinach
 

consigliero

Posiadacz elektryka
Skorzystałem dziś z opcji ładowania za pośrednictwem Elen, bo ciut taniej za AC, DC 180 kW płacę po 2.2 według WeCharge. Podpiąłem kartę i wybrałem się do Komižy gdzie jest jedna z dwóch ładowarek na wyspie. Niestety była zablokowana. Wieczorem wybraliśmy się na kolację to podpiąłem się w Vis i wtedy się dowiedziałem że pobierają 33 EUR jako depozyt, mimo pewnych opóźnień w aplikacji poszło nawet sprawnie i odbiłem prawie 27 kW przed powrotem na kwaterę. W przypadku gdybym korzystał z karty WeCharge to w nocy nie byłbym obciążany za czas ponad 180 minut a przez Elen zawsze po 180 jest dodatkowo opłata za minutę. Ładując się w pobliżu Zadaru na Ionity gdzie jest też superchrger z czterema stanowiskami, to wjeżdżając wszystkie były zajęte przez tesle a na Ionity tylko my, dopiero po kilku minutach pojawiła się i u nas tesla
 

Attachments

  • IMG_1659.jpeg
    IMG_1659.jpeg
    534,2 KB · Liczba wyświetleń: 12
  • IMG_1647.jpeg
    IMG_1647.jpeg
    329,1 KB · Liczba wyświetleń: 12

consigliero

Posiadacz elektryka
Chcemy jechać dalej ale zapomniałem, nie wiem w jaki sposób, przejściówki typ 2 aby mieć kabel typ2 typ2. Teraz muszę na szybko spróbować kupić taki kabelek, może ktoś doradzić gdzie szukać w Chorwacji ?
 

vwir

Pionier e-mobilności
Szczerze mówiąc to nawet w Polsce nie wiedziałbym gdzie stacjonarnie takiego szukać. Nie planujesz gdzieś kilku noclegów w jednym miejscu żeby kupić przez sieć i wysłać?
 

lookash_c

Pionier e-mobilności
Szczerze mówiąc to nawet w Polsce nie wiedziałbym gdzie stacjonarnie takiego szukać. Nie planujesz gdzieś kilku noclegów w jednym miejscu żeby kupić przez sieć i wysłać?
Też bym tak kombinował. Do paczkomatu zamów ;-)
Jedyne co mi przychodzi do głowy to salony samochodowe, w których oferują jakieś elektrowozy - ale cena może być niezbyt przyjazna.
 

consigliero

Posiadacz elektryka
Po głębszym zastanowieniu wracamy kierunku domu, bez kabla w Macedonii byłoby ciężko. Za to w Ston się udało, bo za ładowarka do której nie miałem kabla, ktoś wyprowadził gniazdo dużej siły. Całkowicie przez przypadek wrzuciłem tą przejściówkę do torby.
 

Attachments

  • IMG_1679.jpeg
    IMG_1679.jpeg
    673 KB · Liczba wyświetleń: 17

consigliero

Posiadacz elektryka
Po przejechaniu odcinka od Ston, przez Dubrownik, Mostar, Jajce do Banialuki auto pokazało na drugi dzień calkiem niezły prognozowany zasięg. No ale na tym odcinku ciężko jechać powyżej 100 km/h. W dniu wczorajszym już było szybciej i wynik prognozowany jest już niższy
 

Attachments

  • IMG_8581.jpg
    IMG_8581.jpg
    253,4 KB · Liczba wyświetleń: 21
  • IMG_1690.jpeg
    IMG_1690.jpeg
    218,8 KB · Liczba wyświetleń: 25
  • IMG_1692.jpeg
    IMG_1692.jpeg
    296,8 KB · Liczba wyświetleń: 20
  • IMG_1697.jpeg
    IMG_1697.jpeg
    143,8 KB · Liczba wyświetleń: 19
  • IMG_8592.jpg
    IMG_8592.jpg
    250,3 KB · Liczba wyświetleń: 21
Top