Consigliero ID.3 1st

daniel

Señor Meme Officer
że niby jak się zedrą przed wymianą to nie wymienią?
Jak się zedrą przed wymianą to powinien przestać jeździć, a pewnie jeszcze by chciał.
 

nabrU

Pionier e-mobilności
Trochę ponarzekałem w VW na te czekanie 6 tygodni na opony i w odpowiedzi dostałem info, że to mają być wyłącznie Conti EcoContact 6, na których dostawę od VW dealer właśnie czeka...
 

consigliero

Posiadacz elektryka
Ja to interpretuję jako od momentu wyjazdu z domu w danym dniu, może to jest coś na kształt licznika dziennego. Masz też licznik nazywany od ładowania i ten pokazuje co się zdarzyło od tego momentu. Wczoraj jedynym problemem był fakt pojawienia się informacji o wykryciu różnicy ciśnienia w oponach, że niby któreś mogło mieć defekt. Nie czułem nic negatywnego a sprawdzić mogłem dopiero na stacji po przejechaniu kilkunastu kilometrów. Miałem rację że próbował mnie oszukać, albo opony kończą swój żywot co też jest możliwe.
z perspektywy to pewnie był moment od którego degradacja opon była wyraźnie wyczuwalna, pojawiło się lekkie bicie na przednich kołach. Na szczęście ten etap mamy już za sobą bo od piątku mamy nowe continentale. Jest cicho ale może subiektywnie jest większe zużycie energii.
 

Attachments

  • IMG_2226.jpeg
    IMG_2226.jpeg
    3,4 MB · Liczba wyświetleń: 10

paradox

Pionier e-mobilności
Wspaniały pamiętnik w wątku. Krótkie pytanie czy na dzień dzisiejszy, stojąc przed wyborem ID.3 czy Tesla co wybierzesz? I dlaczego?
 

consigliero

Posiadacz elektryka
Pare dni temu spoglądam na licznik a tam 110000 km
 

Attachments

  • IMG_2367.jpeg
    IMG_2367.jpeg
    335,9 KB · Liczba wyświetleń: 14

consigliero

Posiadacz elektryka
Dużo ostatnio nie jeździliśmy, kłopot z lampą a raczej z jednym paskiem ledowym który zmienił kolor oraz wyraźnie słabnie jego moc. Dwa dni temu odpinając auto od ładowarki pojawił się dawno nie widziany błąd, ten błąd. Niby auto jeździ i nic się nie dzieje ale widok tej kontrolki jest wkurwiający. Ostatecznie skończyło się lawetą i odwiezieniem auta do serwisu, gdzie mam nadzieję uda się zdiagnozować problem. No ten błąd odpowiada za siedem czy osiem modułów nie wiadomo czego tak naprawdę dotyczy problem. Przy okazji wymienimy tą nieszczęsną lampę, niestety już po gwarancji ale ze wsparciem, dodatkowo zrobią też poprawki lakiernicze związane z obsypaniem kamieniami przez kierowcę T3 DAWID na bocznej drodze w miejscowości Kwasów, po której ów kierowca posyłał conajmniej 100 km/h. Policja nawet nie raczyła odpowiedzieć co zrobiła w tej sprawie, czy umorzyła, czy też co raczej mało prawdopodobne sprawa toczy się dalej. No ale ubezpieczalnia też będzie ich w tej sprawie pytać, może się czegoś więcej dowiedzą. Być może znajdzie też rozwiązanie sprawa z dziwnymi dźwiękami kierownicy jak jest gorąco na zewnątrz. Jeden kierowca z Rumunii udokumentował problem bardziej profesjonalnie niż uczyniłem to ja, w jego przypadku wymienili mu przekładnię kierowniczą i nie jest to odosobniony przypadek
 

Attachments

  • IMG_2489.jpeg
    IMG_2489.jpeg
    407,8 KB · Liczba wyświetleń: 15
  • IMG_2492.jpeg
    IMG_2492.jpeg
    321,8 KB · Liczba wyświetleń: 12
  • IMG_2499.jpeg
    IMG_2499.jpeg
    452,6 KB · Liczba wyświetleń: 16
  • IMG_0837.png
    IMG_0837.png
    1,1 MB · Liczba wyświetleń: 14

vwir

Pionier e-mobilności
Mam wrażenie, że ta zastępcza skoda citigo byłaby znacznie mniej awaryjna. Może się zamień ;)
A tak na poważnie - volkswagen dał ciała z jakością pierwszych ID.3. Presja czasu? Teraz się dziwić, że im sprzedaż nie idzie i muszą zwalniać pracowników...
 
Top