Czy warto dopłacić do SR i kupić LR?

o_0

Zadomawiam się
Jak Ci wyszło 2 godziny różnicy przy 1000 km?
Chyba się musiałeś pomylić.
Już poprawiłem w tekście powyżej. Sprawdzałem teoretycznie w ABRP i dodałem też opcję ładowania na różnych stacjach, nie tylko SuC.
 
Last edited:

cooler

Pionier e-mobilności
Kiedyś jakiś rajdowiec, nie pamiętam czy Kuzaj czy Hołek, powiedział że do szybkiej i technicznej jazdy tylko ośka.
Podparł to informacją że slalom ZAWSZE szybciej robi się autem z ośką niż takim samym z 4x4.

Jeździłem pół życia Mercami z napędem na tył, zimą szedł taki pod górę o niebo lepiej niż przednionapędowe, dodatkowo pilnowałem żeby w słabych warunkach mieć pełny bak (80l idealnie nad tylną osią) i w jakich warunkach zimowych zasuwałem to się mi teraz włos jeży.

Więc chociaż sam mam 3LR 4x4 (bo trasy) to jednak do jazdy na co dzień nie bałbym się RWD. Elektryki świetnie dawkują moment i kontrola trakcji działa o niebo lepiej w Tesli niż jakichkolwiek ICE. No i zalety LFP są niewątpliwe, zwłaszcza o wielkości 60kWh :)
 

PiotrS

Posiadacz elektryka
Miałem ochotę na LR, ale ze względu na dofinansowanie, wybrałem SR.
SR sprawdza mi się super. Być może LR byłoby lepsze, ale nie odczuwam braków w napędzie SR.
Jestem mega zadowolony, jak to auto jeździ.
 

PiotrS

Posiadacz elektryka
Jeździłem, jak zima zaskoczyła drogowców, ale w takich warunkach jeżdżę bardzo ostrożnie, więc nie będę się mądrzył na temat tego jak SR sobie radzi w takich warunkach.
 

pawcjo

Posiadacz elektryka
Jeździłem, jak zima zaskoczyła drogowców, ale w takich warunkach jeżdżę bardzo ostrożnie, więc nie będę się mądrzył na temat tego jak SR sobie radzi w takich warunkach.
Jak wygląda kwestia podjazdów SR na ośnieżone podjazdy? Ja mieszkam na górce i kiedy miałem do testów Niro EV i akurat spadł duży śnieg, to na świeżym śniegu było bardzo słabo. Auto stawało i nie było jak ruszyć. Raz nawet na nieodśnieżonym parkingu się zatrzymało i gdyby mnie przechodzień nie popchnął to bym nie wyjechał :) Może przyczyną były zimowe opony Nexen, ale trudno mi to zweryfikować.
 

PiotrS

Posiadacz elektryka
Nie miałem podjazdów.
Nie było natomiast najmniejszego problemu z przejechaniem przez wał śniegu utworzony przez pług.
 
Top