Dacia Spring

Ev3

Pionier e-mobilności
No tylko i wyłącznie o to mi chodziło... Nie doprecyzowalem że chodzi o pilot. Myślałeś może o przerobieniu klucza na scyzoryk?
Nie, moje dzieciaki sobie radzą ze swoimi springami, a ja tym nie jeżdżę, jak nie muszę.
Bardziej by mnie interesował tempomat oraz auto hold, może korzystałbym częściej.
 

.Kropek.

Zadomawiam się
Tempomat to ogranicznik więc oprócz ustawienia prędkości musisz mieć też pedał przyspieszenia wciśnięty i będziesz jechał żądaną pewnością.
U mnie aplikacja działa. Jeden z najbardziej irytujących problemów to sztywny kluczyk 😂
Za te 44 tys można wybaczyć.
Masz zwykle radio z czujnikami czy multimedialne z kamerą cofania?
Rozumiem że działa Ci uruchomienie klimatyzacji z poziomu aplikacji?
 

.Kropek.

Zadomawiam się
Zbyt duży skrót myśliwy. Tak to nie jest tempomat. Ale tak ja osiągam ten sam efekt z pedałem w podłodze 😉
Tak, wszystko działa.
No to muszę im zrobić reklamacje. Thx.
 

piejar

Posiadacz Dacia Spring 45, 11.2022
U mnie też odpowiedzi pozytywne jak wyżej.
Ja długo jeździłem na tempomacie ale teraz od lat jeżdżę na ograniczniku - znacznie bezpieczniej.
 

wojtkow

Posiadacz elektryka
Ale wiecie, że ideą tempomatu jest możliwość zabrania nogi, która lubi drętwieć, z pedału gazu?
Wiadomo, że Spring nie nadaje się za bardzo w trasy ale brak tempomatu w elektryku, gdzie można go ogarnąć programowo, jest dla mnie karygodny.
 

piejar

Posiadacz Dacia Spring 45, 11.2022
Ja rozumiem idee tempomatu ale po kilku latach jazdy na nim zauważyłem że właśnie odsunięta na bok PRAWA noga jest dla mnie w nienaturalnym miejscu a przesunięcie jej na pedał hamulca w razie nagłego hamowania jest mniej naturalne i zajmuje więcej czasu - dlatego uważam że ogranicznik jest bezpieczniejszy bo prawa noga jest tam gdzie ma być, stałe naciska pedał i przejście do hamowania jest bardziej naturalne - szybsze
 

piejar

Posiadacz Dacia Spring 45, 11.2022
Mpj Spring zaliczył wizytę w serwisie i mam potwierdzenie że moja gwarancja jest faktycznie aktywna. W sumie zrobili jeden drobiazg i jadę jeszcze na akcje związaną ze stukami z układu napędowego - naprawiają luzy oprogramowaniem ECU ;)
 
Top