Dla tych co odbierają TM3 (i nie tylko) - checklista

Khar

Posiadacz elektryka
Czy mieliście do czynienia z dokumentem "oświadczenia o nabyciu wewnątrzwspólnotowym" przy rejestracji T3 ?
To przy sprowadzaniu samochodu z innego kraju, a jeśli kupujesz w salonie Tesli, to sprzedawcą jest polska spółka.
Mój leasing sam się kontaktował bezpośrednio z Teslą i wszystko załatwili sobie, ja nawet nie widziałem żadnego dokumentu na oczy.
 

newbe

Posiadacz elektryka
Czy mieliście do czynienia z dokumentem "oświadczenia o nabyciu wewnątrzwspólnotowym" przy rejestracji T3 ?
Leasing zarejestrował samochód na miękki dowód, ale wydział komunikacji prosi o ww. dokument.
Dostaliście taki? Do leasingu poszły:

- EC Certificate Of Confirmity
- Oświadczenie o danych i informacjach o pojeździe
- Zaświadczenie od Naczelnika US o zwolnieniu z akcyzy
- Karta pojazdu
- Oświadczenie o zabezpieczeniach (do ubezpieczenia).
Samochód nowy z polskiej dystrybucji, nie musi być moim zdaniem tego oświadczenia o nabyciu wewnątrzwspólnotowym. Może to przy zakupie z innego kraju UE od pośrednika?
 
Czy mieliście do czynienia z dokumentem "oświadczenia o nabyciu wewnątrzwspólnotowym" przy rejestracji T3 ?
Zgaduję, że chodzi o przepis, że przy samochodach sprowadzanych spoza UE trzeba pokazać dowód odprawy celnej. Dużo dokumentów od Tesli jest ze Stanów, więc niektóre wydziały komunikacji głupieją czy tego nie potrzebują. Przerabiałem to u siebie.

Jeśli o to właśnie chodzi, to masz do czynienia z wersją _lite_, czyli chcą jedynie od Ciebie potwierdzenie, że samochód kupiłeś w UE i nie jest "sprowadzany spoza UE". W tym przypadku ja bym po prostu napisał oświadczenie gdzie i od kogo (od polskiej Tesli, albo holenderskiej Tesli) kupiłeś (a właściwie - leasing kupił) samochód (albo pokazał fakturę).

Przy leasingu to się może skomplikować, bo to chyba nie Twój samochód i nie jesteś stroną w sporze. Ale jeśli Wydział Kompunikacji chce z Tobą gadać, to bym napisał takie oświadczenie i im przedstawił. Albo zaakceptują, albo się wyjaśni o co im dokładnie chodzi.

Z mojego doświadczenia, sam to musisz pocisnąć najszybciej jak się da. U mnie całość trwała 3 miesiące chyba.
 

T35LA

Zadomawiam się
Zgaduję, że chodzi o przepis, że przy samochodach sprowadzanych spoza UE trzeba pokazać dowód odprawy celnej. Dużo dokumentów od Tesli jest ze Stanów, więc niektóre wydziały komunikacji głupieją czy tego nie potrzebują. Przerabiałem to u siebie.

Jeśli o to właśnie chodzi, to masz do czynienia z wersją _lite_, czyli chcą jedynie od Ciebie potwierdzenie, że samochód kupiłeś w UE i nie jest "sprowadzany spoza UE". W tym przypadku ja bym po prostu napisał oświadczenie gdzie i od kogo (od polskiej Tesli, albo holenderskiej Tesli) kupiłeś (a właściwie - leasing kupił) samochód (albo pokazał fakturę).

Przy leasingu to się może skomplikować, bo to chyba nie Twój samochód i nie jesteś stroną w sporze. Ale jeśli Wydział Kompunikacji chce z Tobą gadać, to bym napisał takie oświadczenie i im przedstawił. Albo zaakceptują, albo się wyjaśni o co im dokładnie chodzi.

Z mojego doświadczenia, sam to musisz pocisnąć najszybciej jak się da. U mnie całość trwała 3 miesiące chyba.
Dzięki za odpowiedź. WK oczywiście chce gadać z leasingiem ... a leasing ze mną :).
 

krzyss

Pionier e-mobilności
A u mnie nadal miekki dowod ze wzgledu na wage, tesla miala wyslac dokumenty poprawione ale nikt nic nie wie. A do waznosci miekkiego zostalo 9 dni :)
Pewnie beda przedluzac... za kazda operacje leasing pewnie chetnie doliczy swoja oplate...
 

Michał spod Krakowa

Pionier e-mobilności
Dziękuję Wam za odpowiedź. Mam 30 dni żeby się dogadali bo na dowodzie miękkim dopisane "warunkowo"...
Jak wyszły te niejasności, urzędnik od razu mi przedłużył tymczasowy o dwa tygodnie - na wszelki wypadek. Obiecał, że będzie przedłużał do skutku.
Pewnie mi się trafił fajny urzędnik (tak sądzę), ale na pewno nie robi niczego, czego nie mógłby zrobić ktoś inny na takim stanowisku.
 
Top